Comenzi Volan Sau Consola Comanda Audio...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by bogidan21 View Post
    Pentru cine vrea atasez doua scheme cu comenzile pe volan pentru sony si pioneer.Ele sunt cam la fel.Zilele viitoare o sa dau jos satelitul de pe masina si o sa arat cum l-am modificat.

    Ai cumva o schema si pentru Clarion?
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #77
      poti atasa o poza exact acolo unde ai decupat

      Comment


      • #78
        Eu nu mai am pioneer-ul.L-am dat si am luat un blaupunkt.Am vrut neaparat usb si crakit in masina.La blaupunkt da cu virgula ca nu se mai da comanda in functie de rezistenta din circuit ci in functie de pulsuri.Se da pulsuri in player si in functie de cate milisecunde le desparte el stie ce comanda sa dea.

        Comment


        • #79
          Originally posted by mikyz View Post
          Eu am montat Telecomanda volan Blaupunkt RC-10 si merge la playerul original.

          Am gasit si o poza...

          Pret 100 ron. (eu am prins la oferta cu 90ron).
          Eu am un Blauunckt audio, am pus aceeasi telecomnanda rc-10, dar nu merge, poti s aim spui ce player ai u si ce ai facut, de a mers!

          Multumesc

          Catalin

          Eu am pe maisna lpayerul original blaupunkt, cel audir, am pus o telecomanda rc 10, dar nu face nimik,ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii..

          Multumesc

          ce satelit ai pus? aceeasi problema am si eu, am pumparat de la domo, rc-10 si nu merge cu blaupunkt-ul cu care vine echipata logan-ul!
          Last edited by catalintal; 2 March 2010, 11:17. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #80
            Pana la urma comanda de sub volan de la renault merge adaptata si pe JVC ?

            Comment


            • #81
              te rog spunemi ce cass ai, si cum ai facut.eU AM acelasi model de telecomanda dar..nu reusesc sa o montez//..

              Multumesc

              Comment


              • #82
                am comenzi volan de la kangoo am sa incerc la logan si va tin la curent daca merge sau nu.
                Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                Comment


                • #83
                  Salut;
                  din cate am inteles comenzile simple de Kangoo nu se pot adapta la modelele de cd blaupunkt cu care se echipeaza acum loganul Ph2, stie cineva ce cod are respectivul CD, ca eu nu am gasit pe nici unde scris modelul, poate putem face un adaptor. Daca accepta doar comenzi in inpulsuri modulate poate reusim sa facem ceva cu un microcontroler care sa ii dea comenzile efective.

                  Comment


                  • #84
                    aici este un link interesant cu o interfata pentru comenzi pe volan pentru blaupunkt http://dren.dk/lacetti-blaupunkt.html; ma apuc sa o testez si revin cu informatii

                    Comment


                    • #85
                      Pacat ca nu merge linkul...

                      Comment


                      • #86

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by codo View Post
                          ma apuc sa o testez
                          Ai facut ceva? Sau ai lasat balta?

                          Parerea mea, nu merita timpul pierdut cu el

                          Mai bine schimba playerul complet cu altul valabil...

                          Comment


                          • #88
                            comenzile astea la volan,ma refer la cele pentru radio,nicidecum nos,daca schimbi radio-cd'u de fabrica cu un altul,acestea nu mai pot fi folosite?eu asa stiu....rog sa ma luminati!

                            Comment


                            • #89
                              interfata am facut-o, pare sa functioneze, dar CD-ul de pe PH2 nu are montate cateva componente pe placa de baza pentru partea de telecomanda, iesire de linie pentru amplificator si daca nu ma insel nici pentru magazia de CD-uri asa ca nu prea exista solutie de montare a satelitului pe volan pentru genul acesta de CD.
                              Cautand pe net tot felul de variante am mai gasit o interfata interesanta care poate fi de folos unora: http://www.panuworld.net/minidisc/fordsony/index.htm , pentru mine oricum nu mai este alta solutie decat schimbarea playerul complet.

                              Comment


                              • #90
                                salut

                                m-am interesat si eu de acceasta consola audio...ajunge in jurul a 500 ron (satelitul de comanda care se pune sub maneta de la stergator +casetofon cu iesire aux fata/spatele casetofonului<la dealerul meu dedeman bacau aveau un cas sony>+montaj tot la dedeman ) sper sa o pun pe masina in viitorul apropiat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google