Arcuri Sprt De Peugeot 307 Pe Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arcuri Sprt De Peugeot 307 Pe Logan?

    Va salut!am si eu o nelamurire!a pus cineva arcuri sport de peugeot 307 pe logan???pot achizitiona de la cineva care ma bate la cap 4 arcuri de 307 si nu stiu daca se potrivesc!arcurile sunt sport dar nu stiu daca se potrivesc la flansa sus!credeti ca merg chiar daca as fi nevoit sa tai din ele o spira???

  • #2
    Masoara-le diametrul, in special la capete, dar si lungimea. daca sunt ca cele de logan ar trebui sa se potriveasca. pana la urma legile fizicii nu cunosc branduri

    Comment


    • #3
      140mm diametru cele de fata, 320 lungime
      100mm dimaetru cele de spate, 300 lungime. vezi ca cele de spate sa aiba un inel mai mic (60mm) la prindereape punte. sus 100.

      arcurile de fata sa aiba spira superioara putin adusa "in interior". succes, si astept pm daca ai reusit !

      Comment


      • #4
        Cumpara-le doar daca se potrivesc, nu inainte de a le pune.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          Originally posted by razvanamza View Post
          140mm diametru cele de fata, 320 lungime
          100mm dimaetru cele de spate, 300 lungime. vezi ca cele de spate sa aiba un inel mai mic (60mm) la prindereape punte. sus 100.

          arcurile de fata sa aiba spira superioara putin adusa "in interior". succes, si astept pm daca ai reusit !
          astea sunt dimensiunile de arcuri stock de logan nu ??? spui ca alea de spate trb sa aibe o spira mai mica dar nu si cele de fata trebuie sa aibe o spira mai mica acolo sus unde vine flansha ???intreb nu stiu!ms!

          Comment


          • #6
            sunt destule poze cu arcuri de logan desfacute pe forum si internet.

            Comment


            • #7
              auzi geoadi

              dar de ce te complici atata cu arcurile de peugeot cand la 300-400 de lei gasesti arcuri sport dedicate pt logan si nu ai probleme?
              Last edited by vitriol; 11 June 2014, 13:03.
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • #8
                unde ma nene. ca gasesc numa hr si eibach taiate....!

                Comment


                • #9
                  era user-ul FlorianYFL care avea pe forum de vanzare H&R
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • #10
                    pai eu caut eibach. este rara avis

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google