Zgomot Puternic!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Puternic!

    Va salut. Am problema destul de mare cu Logan-ul meu. Este vorba de 1.4 MPI,75CP, 58000km. Am un zgomot destul de puternic, exact ca acela cand decoleaza un avion, si acest zgomot persista pe toata durata mersului, indiferent daca este apasat sau nu ambreiajul, acceleratia, frana, etc. La inceput scotea acest zgomot urat incepand cu viteza IV si a V-a, insa acum incepe sa ururie inca din viteza a III-a.

    Imi poate spune cineva ce are? sa fi ecutia de viteze, planetara sau doar vreu rulment? Mentionez ca acest zgomot este in partea fata!

    Multumesc.

  • #2
    Mai mult ca sigur, rulment.

    Comment


    • #3
      salut. multumesc pt raspuns, insa as aprecia un raspuns cat mai elaborat, daca este posibil, evident. ce fel de rulment? de la fuzeta? cat ar costa un asemenea rulment? de unde=mi pot da seama ce trebuie sa cumpar?

      pun aceste intrebari pt ca sunt patit cu o Alfa Romeo. pana am invata cum stau treburile, si-au cam facut "reaba" pe mine vreo 2-3 "meseriasi" de asa zisi mecanic. de data asta incerc sa evit asa ceva.

      daca sunt prea pisalog, mii de scuze!

      multumesc anticipat pt raspunsul prompt.

      Comment


      • #4
        Urmareste in viraje mai pronuntate, daca isi schimba intesitatea. Daca da,sigur este rulment.
        Ca si tip sunt cu sau fara abs.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google