Problema Stalp Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Stalp Logan

    Salutare de vreo 6 luni am o problema cu stalpul dreapta tot scartaie ceva in el/la el la gropi/denivelari mai mici si acum a inceput sa devina stresant am vazut ca a inceput sa scartaie si la cel din stanga dar cel din dreapta ma enerveaza cel mai mult.
    Ce credeti poate fi de la stalp sau de la usa din spate?
    Un prieten mi-a spus ca poate fi de la centura ca are niste chestii care se blocheaza si alea scartaie...
    Am desfacut si plasticul de la stalp si m-am uitat in stalp si nu este nimic pe acolo (piulita/ceva rupt)

  • #2
    salut, spui ca ar fi un sunet metalic? Adica prin lovire suna ca si cum o tabla se loveste pe alta tabla? Problema este asta..( poza de mai jos ). In zona unde este fixata centura pe stalpul usii, aceasta are un capac daca pot sa-i zic asa, de metal, iar acesta loveste in caroserie. Solutia?! Imbraca-l in fononim exact ca in poza asta. Si nu o sa iti mai provoace inconfort. Eu am facut asa si e 100% liniste.
    Merita
    Attached Files
    My turbo lag, give your MPI, a chance

    Comment


    • #3
      Sunt de parere ca zgomotele sunt de la cuiele cu bucsele de plastic ce se uzeaza in timp. Ia un set de cuie de faza 2 si o sa ai liniste. Vorbesc de cuiele din stalpi, pe care se inchid portierele.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google