Probleme Caldura

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Caldura

    Am o problema la caldura,adica antigelul este ok,teperatura in bord arata ok 4 linii,motorul se incalzeste coresunzator,radiatorul este fierbinte,termostat nou,sonda de temperatura apa noua, dar caldura in masina nu vine este un aer caldut dar la iarna nu voi face fata.care ar fi problema.
    Multumesc anticipat

  • #2
    caloriferul de caldura din interior - cica se infunda, desi eu personal nu vad cu ce s-ar infunda.

    Cu toate astea un amic cu un Clio symbol a avut aceasta problema

    Comment


    • #3
      nici eu nu vad de la ce sa se infunde deoarece nu am bagat nimic in antigel vreodata si este chiar curat la vedere

      Comment


      • #4
        dirijoarele de distributie a aerului functioneaza?

        Comment


        • #5
          merg perfect

          Comment


          • #6
            Vezi sa nu ai aer pe instalatie in zona caloriferului , incearca sa strangi cu mana furtunele de caldura si cele de la radiator .
            Nivelul de antigel in bol ?
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #7
              antigel e destul dupa cum am zis iar de aerisit eu stiu ca se aerisesc singure in ziua de azi.nu?

              Comment


              • #8
                in dreapta soferului ai conductele care merg la climatizor. pipaie-le si vezi daca sunt ambele fierbinti. daca nu ai radiatorul infundat

                Comment


                • #9
                  o sa incerc si asta.mersi

                  Comment


                  • #10
                    Cea din partea de sus este mai mai calie nu foarte fierbinte ca cealalta.ce ar insemna asta?

                    Comment


                    • #11
                      radiator infundat
                      „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                      Comment


                      • #12
                        e normal si nu prea ca una sa fie un pic mai rece . daca totusi clapetele de dirjare a aerului functioneaza bine cred ca ar fi bine sa scoti caloriferul si sa-l verifici. aer nu are sigur.

                        Comment


                        • #13
                          Sigur ai caloriferul infundat si eu am patit la fel era infundat cu bucatele mici de plastic care s-au desprins din vasul de expansiune unde trebuie sa aiba o dublura de perete verifica vasul de expansiune prima oara daca mai are dublura de perete

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google