Problema Cutie Viteze!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Cutie Viteze!

    Salutare tuturor.
    ---Mai intai de toate vreau sa spun ca am mai cautat acest subiect pe Forum si nu am gasit nimic. Dar topicul a mai fost discutat, imi cer mii de scuze si rog un administrator sa stearga topicul.---
    De vreo saptamana am o problema la cutia de viteze. Imi intra foarte greu in treptele 1, 2 si rareori 3.In viteza 1 nici gand sa intre daca nu e complet oprita. Uneori, chiar si oprita la semafor imping fortat sa intre.Chiar nu am idee ce ar putea fi.
    Am reglat ambreiajul, am vrut sa schimb uleiul dar mi s-a spus ca nu e nevoie.
    Are cineva idee ce problema ar putea fi?
    Logan 1.6MPI , 81.000 km.

  • #2
    ...placa de presiune, unul din dintii soarelui e pe cale sa cedeze...sau chiar a cedat.
    cutia n-are nimic, insa va trebui sa schimbi, probabil, kitul de ambreiaj (disc de ambreiaj + placa de presiune + rulment)

    Comment


    • #3
      Destul de urat. O sa merg zilele astea la un mecanic/service si o sa vad ce rezolv .Multumesc de raspuns .

      Comment


      • #4
        intreb si eu
        la semafor uneori simt pedala de frana ca pulseaza mici ghionturi in ea masina fiind pe liber nu stau cu ea in viteza si ambreaju calcat in semafor , sa fie discu cu placa cu tot iesit la pensie are 116k km

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google