Vreau Sa Pun Leduri In Stopuri... Putin Ajutor Nu Strica...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vreau Sa Pun Leduri In Stopuri... Putin Ajutor Nu Strica...

    Salutare tuturor... As dori sa stiu shi eu cum as putea sa demontez stopul spate... Respectiv sa scot plasticul colorat in rosu si sa am acces la interiorul stopului... L-am luat de pe masina... Am scos partea cu becurile insa partea exterioara si cea interioara a stopului par lipite... Vreau sa pun in loc de becurile de pozitii leduri in forma dreptunghiulara... Ceva asemanator ca la audi... Sunt sigur ca as putea sa fac ceva frumos numai sa stiu cum anume as putea sa desfac cele doua parti. Am vazut cateva poze pe net cu cineva care a mai incercat si stiu sigur ca se poate... Inainte sa pun levierul pe ele as prefera sa obtin cateva sfaturi... Va multumesc si promit sa va tin la curent cu ceea ce o sa fac.
    sigpic

  • #2
    Search aia e solutia speciala...
    sa discutat si paradiscutat dar leneeeeaaaaa leneeeeeeeeea ne omoara...

    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu se desfac cu levierul, ci cu lama de cuter (dar mare grija sa nu se rupa si sa te tai) si pistol cu aer cald. Foarte greu le desfaci fara sa le spargi. Grija mare ca se poate, dar...Incet, rabdare si inca o data, grija mare.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        Originally posted by SoNyKeL View Post
        Search aia e solutia speciala...
        sa discutat si paradiscutat dar leneeeeaaaaa leneeeeeeeeea ne omoara...
        am dat search dar nu am gasit... Nu sunt cel mai forumist om asa ca e putin cam dificil pentru mine... Daca imi spui tu ce as putea sa scriu la search ca sa gasesc ceea ce caut ti-as fi recunoscator... Puteai sa ma ajuti in loc sa ma certi :P
        sigpic

        Comment


        • #5
          Chiar daca spargi din greseala un dispersor (est lipite la cald de corpul triplei) sa stii ca am reusit sa gasesc de cumparat doar dispersorul.
          Eu sincer nu am reusit sa desfac decat foarte greu dispersorul (spart, ce-i drept) sa-l schimb cu cel nou. Dar nu am incercat ideea cu pistolul de aer cald. S-ar putea sa mearga.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            Daca Reusesti Sa Ne Arati Opera De Arta .... Dar Dc Nu Iti Cumperi Cel Mai Bine Un Set De Stopuri Cu Led Ca Sunt Ieftine Sau Sa Ti Le Faca Cineva Care Stie
            drive with speed than you die fast

            Comment


            • #7
              Originally posted by alexNeagu View Post
              Daca Reusesti Sa Ne Arati Opera De Arta .... Dar Dc Nu Iti Cumperi Cel Mai Bine Un Set De Stopuri Cu Led Ca Sunt Ieftine Sau Sa Ti Le Faca Cineva Care Stie
              cu ledurile ma descurc shi eu... Numai sa reusesc sa desfac stopul... Am pistol cu aer cald. O sa incerc. Nu trebuie sa fi ironic... Nu ai nimik de castigat... Nu cumpar pentru ca nu gasesc ceva frumos... Stopurile stock sunt ok, chiar dau mai bine pe masina decat cele cu leduri din vitan care nu se potrivesc deloc pe masina... Eu vreau sa las stopurile asa cum sunt la exterios si sa modific lumina pe pozitii in asa fel incat sa fie un dreptunghi format din leduri in tot locasul acela de pozitii. Daca iese bine o sa pun shi pe frana leduri. De ce sa dau banii cuiva daca ma descurc eu? Plus ca un led costa 1 ron si pentru fiecare stop am nevoie cam de 30... Deci cu 60 de roni o sa iasa ceva frumos shi deloc exagerat asa cum sunt cele de pe piata...
              sigpic

              Comment


              • #8
                Ok daca te descurci . Spor la treaba cand termini sa ne arati opera de arta
                drive with speed than you die fast

                Comment


                • #9
                  Problema o sa fiie cu dispersia lumini
                  :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

                  Comment


                  • #10
                    Parca imi este cunoscuta discutia asta, nu Paul?
                    Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by paultaxi View Post
                      Problema o sa fiie cu dispersia lumini
                      adik? Dc ar putea sa apara probleme? Eu vreau sa pun leduri doar pe pozitii, sub forma de dreptunghi. Becul pe frana o sa ramana acelasi. Nu e nevoie sa dispersia luminii intrucat o sa folosesc leduri de 8mm superflux... Am pus shi in plafoniera 4 leduri si fac lumina ok in masina...
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google