Accident Brasov 5.10.2008

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Brasov 5.10.2008

    Azi dimineata la intersectia strazilor Iuliu Maniu cu Alexandru Ioan Cuza din Brasov, unu cu un peugeot 206 a ratat o curba usoara la dreapta pentru a iesi in strada principala, si a intrat in plin pe scuarul de pe mijlocul drumului, dupa cum se poate vedea si in poze...Avea ceva viteza, avand in vedere ca a scos o bordura de pe scuar, a daramat 3 stalpi de pe scuar, a sapat in pamantul cu flori care i-a iesit in cale...La aceasta ora, masina se afla pe banda de autobuze a strazii Iuliu Maniu. Este nemiscata de la accident, ceea ce ma face sa cred ca nu stie politia de acest incident.

    rolul acestui topic? l-am deschis pt a arata celor care au boala pe loganuri, si fac crize cand intra cu masina in ceva frontal, si nu sar airbagurile...Poftim si aici...Botul e praf, si airbagurile nu au sarit. E cineva care contesta acest lucur? nu. De ce? pentru ca nu este logan toti aveti ceva cu loganurile, va intrebati de ce nu va sar airbagurile cand va rasturnati cu el in lateral. Da` la alte masini nu va uitati, sau va uitati si nu comentati nimic, ca dehh...Nu e logan..E peugeot doar, nu?
    Attached Files
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    Da asai..............Viteza si conditiile in care s-a produs accidentul nu impun deschiderea airbag-urior.
    sa fie de inteles. Bv alindrgn
    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

    Comment


    • #3
      Apropo de chestia asta cu airbagurile care nu se deschid. Toti sar pe logane ca dau in judecata, ca fac ca dreg, dar saptamana trecuta tot in brasov am vazut pe la orizont un ford fiesta infipt intr-un stalp, sifonat rau in fata si airbag-urile intacte si la locul lor. Asa ca .....

      Comment


      • #4
        Airbag-urile nu sar daca nu este pusa centura.Asa ca...Nu avem de unde sa stim daca aveau sau nu centura pusa toti cei care au avut accident si nu s-a deschis airbag-ul
        Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

        Comment


        • #5
          Originally posted by bodo_2806 View Post
          Apropo de chestia asta cu airbagurile care nu se deschid. Toti sar pe logane ca dau in judecata, ca fac ca dreg, dar saptamana trecuta tot in brasov am vazut pe la orizont un ford fiesta infipt intr-un stalp, sifonat rau in fata si airbag-urile intacte si la locul lor. Asa ca .....
          am zis si eu...Ca pt asta am deschis topicul...Toata lumea care intra cu loganu intr-un cap de pod nu cu o viteza cine stie cat de mare, sau care vede un logan lovit, fara airbaguri sarite, ce zic? Uite dovada ca loganu e masina....Nici 206-ele asta nu avea airbeguri sarite...Dar na...E peugeot nu dacia... Fratilor...Dacia nu mai e dacie! Decat sigla mai e de dacie, si poata tabla...In rest e renault curat...Tehnologie renault..Nu dacia

          @theo_bv2002: ti-am trimis un pm...trece-te si tu pe lista la 'sa ne cunoastem mai bine'
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Frumos discurs .. Imi pare rau de masinuta , asta e , nici la Q7 nu se deschid airbag-urile , asa ca nu e streeess;))
            Its just a car ...

            Comment


            • #7
              Cu ceva ani in urma Peugeotu avea ceva probleme cu declansarea air-bagurile, mai exact puscau din senin...
              ...de doi lei :p

              Comment


              • #8
                N-are fi stres...Daca unii nu s-ar lega de logan...Ca vai Doamne...N-a sarit airbagu` si si-a rupt tata nasul cand a intrat in capul de pod...Ca da uzina in judecata...Ca vezi Doamne a luat masina cu o janta crapata de la dealer si ca da in judecata uzina si pt asta...Cand uzina nici nu face jenti!!! Da` ce sa ii faci? Mentalitatea omului cretin...Atata timp cat nu mai este vechiul motor care se gaseste pe dacia 1310 si nova - super nova, nu mai ai ce comenta...Il auzi dupa sunet ca nu mai e dacie...

                @mishu_wrc: da, asa e...Dar s-a facut atata tam-tam pe seama lui? Nu..Ca doar nu era dacia

                acuma, ca fapt divers...Acuma o luna cand a fost raliu la brasov, a fost o etapa care nu a contat la tabel, si la unu cu un seat ibitza i s-a rupt directia la roata dreapta fata...Nimeni nu a comentat nimic...Au fost si cei de la Logan Cup...Niciunul nu a avut incidente neplacute, dar sunt 100% sigur ca daca era un logan in locul seatului, toata lumea zicea : 'uite loganu ce masina buna e ' ...E discriminare fratilor
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  Originally posted by theo_bv2002 View Post
                  Airbag-urile nu sar daca nu este pusa centura.Asa ca...Nu avem de unde sa stim daca aveau sau nu centura pusa toti cei care au avut accident si nu s-a deschis airbag-ul
                  Tin sa te contrazic... Airbag-ul sare indifernt daca ai sau nu centura pusa... (Renault Megane 1 cu senzor pentru centura... nu aveam centura in momentul inpactului)

                  PS.Experienta proprie
                  Last edited by GGI78; 5 October 2008, 12:09.

                  Comment


                  • #10
                    @GGI78: are dreptate theo_bv2002, dar a uitat sa specifice si la ce masini...La logan nu e asa, dar la audi a4, a6, a8 nu s-ar airbagurile daca nu ai centura...Loganul nu are senzor pt centura la toate variantele si de aia nu sunt legate airbagurile de ele
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      Va ror sa ma lamuriti si pe mine unde e senzorul de centura si de la ce variante de echipare se pune .

                      Comment


                      • #12
                        Senzorul e in cupla centurii, dar nu se pune asa ceva pe nici o varianta de echipare la Logan...
                        Last edited by dani p; 5 October 2008, 12:26.
                        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                        Comment


                        • #13
                          Eu stiam ca e pe prestige/partener...Sau e doar martorul pt centura?
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            La Logan nu exista senzor de centura cuplat inca.

                            Originally posted by theo_bv2002 View Post
                            Airbag-urile nu sar daca nu este pusa centura
                            Nici la Peugeot nu exista asa ceva.


                            Si masina aia arata chiar bine, deci nu era nevoie de nici un airbag.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Stiu...Dar daca era logan? Multa lume facea crize
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google