Noul Renault Symbol Vs. Noua Dacia Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    nici eu nu as da clio pe logan, unul din motive ar fi locul din spate este inghesuit rau, chiar si in fata nu stiu cat de inalti sunteti, dar eu in fata daca stau drept dau cu capu in plafon, si nu are vlaga care o are loganu nu stiu asa imi lasa impresia (si da le-am condus pe amandoua, eu am de la firma un clio, deci am alergato si in comparatie cu ce am acasa 1.6 16v nu as dao pt nimic in lume), plus ca clio a stat numa in service tot mereu cade cate ceva la ia si nu are mult 3 ani si in jur de 40.000 de km si nici alergata nu este ca nu-mi sta in caracter sa le omor chiar daca e de firma....Logan Poweeeer )))

    Comment


    • #77
      poate n-ai da loganul pe clio...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #78
        Originally posted by Mr.Sebi View Post
        - a treia centura spate cu prindere in doua puncte
        WTF? Pe Logan au fost la inceput din astea in doua puncte si ne-au chemat in service sa ne puna in trei puncte cum ca asa spun normele UE. Cum ar veni ar fi cam interzise astea in doua.
        Oricum ar fi nu mi se pare un avantaj in fata Loganului doar o chestie diferita.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #79
          Originally posted by Seba View Post
          poate n-ai da loganul pe clio...
          da scuze sa reformulez nu as da loganul pe clio ....scuze

          Comment


          • #80
            nici o masina nu-i mai buna decat cea pe care o detinem...stim
            sigpic

            Comment


            • #81
              nu-i vorba de asta, eu mi-as da loganul pe clio, dar nu pe pe symbol...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #82
                Originally posted by cata89ro2000 View Post
                nici eu nu as da clio pe logan, unul din motive ar fi locul din spate este inghesuit rau, chiar si in fata nu stiu cat de inalti sunteti, dar eu in fata daca stau drept dau cu capu in plafon, si nu are vlaga care o are loganu nu stiu asa imi lasa impresia (si da le-am condus pe amandoua, eu am de la firma un clio, deci am alergato si in comparatie cu ce am acasa 1.6 16v nu as dao pt nimic in lume), .........................
                Si Clio ala de la lucru ce motor are?
                Daca nu tot 1.6 16V, atunci las-o balta.

                Originally posted by Seba View Post
                nu-i vorba de asta, eu mi-as da loganul pe clio, dar nu pe pe symbol...
                Ai loc?
                In Fabia ii bagai picioarele ca rupeai bordu cu genunchii, ce sa spun...Clio e un exemplu de spatiu generos la volan...
                Last edited by Octavian; 21 April 2012, 19:58. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #83
                  in clio in fata stau mai comod decat in labia...in alta ordine de idei tu ti-ai lua un clio rs sa stai in spate? ptiu, s anu te deochi de cuminte ce esti
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #84
                    am mers si eu odata cu un symbol si nu aveam loc deloc, incredibila senzatia a fost, aproape claustrofobica, foarte urata masina aia si nu ai nici spatiu, la fel cu clio, nu mias lua nici daca ar fi gratis clio sau symbol, loganul intotdeauna
                    Logan laureat 1.2

                    Comment


                    • #85
                      Sa imi spun si eu umila mea parere: nu as da Loganul (chiar daca e 1.4) pentru oricare Clio Symbol. Am mers de cateva ori cu masini dinastea. Ce mi se pare superior Loganului este antifonarea...in rest nimic. Comparabil...m-am simtit ca intr-un Matiz...dar sub alta "blana"
                      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                      Comment


                      • #86
                        Eu sincer să fiu am avut loc în Symbol şi nu sunt chiar "micuţ" !
                        Este adevărat că Loganul are un ampatament mult mai generos decât Symbolul, dar nici acesta din urmă nu e chiar aşa de înghesuit, mai aveţi un pic şi afirmaţi că până şi Matizul este mai spaţios !

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Cristi_LCD View Post
                          WTF? Pe Logan au fost la inceput din astea in doua puncte si ne-au chemat in service sa ne puna in trei puncte cum ca asa spun normele UE. Cum ar veni ar fi cam interzise astea in doua.
                          Oricum ar fi nu mi se pare un avantaj in fata Loganului doar o chestie diferita.
                          nu te-ai prins....la logan e o centura identica cu cea din partile laterale...la renault e o centura care atunci cand nu este prinsa se strange complet in partea de sus a banchetei iar cand vrei sa o prinzi o tragi si ai doua smecherii de alea pe care la bagi in partea de jos ... cea de la logan de care spui tu e o centura care se prinde doar in zona bazinului...
                          uite aici despre ce vorbesc
                          My ride

                          Comment


                          • #88
                            eu am 3 centuri care se trag singure pe spatarul banchetei, asa am avut din 2006 de la primul lighean. ce vorbim aici? symbol a descoperit centura in 3 puncte dupa cativa ani...
                            ps: drept e ca la preferance-ul nevestii-mi, centura centrala din spate e numai la nivelul bazinului
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #89
                              nu m-am exprimat cum trebuie.
                              simbolul pe care l-am condus avea pe mijloc in spate o centura care se strange complet in partea de sus a banchetei. la logan centura este prinsa in partea de jos a spatarului si in partea de sus unde se ruleaza...pe centura de la logan mai exista o cheie ce se introduce in smecheria de sos de la bancheta cand o prinzi. la simbol e diferit ...centura e prinsa doar sus in chestia care se ruleaza si are pe capat o cheie si mai are inca o cheie pe centuara ...si cand o prinzi trebuie introduse cele doua chei in chestioseniile de la baza spatarului banchetei...am facut si o poza ca din descrierea facuta de mine nici eu nu prea inteleg nimic in poza in stanga e centura de logan iar in dreapta cea de simbol sus e centura prinsa jos e desfacuta...nu e prea explicita poza dar sper ca ati inteles ce vreau sa spun...
                              Attached Files
                              My ride

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Seba View Post
                                eu am 3 centuri care se trag singure pe spatarul banchetei, asa am avut din 2006 de la primul lighean. ce vorbim aici? symbol a descoperit centura in 3 puncte dupa cativa ani...
                                ps: drept e ca la preferance-ul nevestii-mi, centura centrala din spate e numai la nivelul bazinului
                                am gasit o poza dintr-un symbol care lamureste ce am vrut sa spun....
                                Attached Files
                                Last edited by Mr.Sebi; 23 April 2012, 23:29.
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google