Noul Renault Symbol Vs. Noua Dacia Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Pacco View Post
    Nu o mai ardeti aiurea,ca Symbolul asta nou nu o arata el cine stie ce,dar nu e mai proasta decat Logan-ul.Ar fi culmea ).Elevul se da la profesor.
    In primul rand sunt 2 masini ce sunt destinate unor tipologii diferite de cumparatori, si anume:
    1. Cumparatorul de logan: masina ieftin de achizitionat, intretinut, fiabila, fara pretentii de masina premium
    2. Cumparatorul de clio: masina low-cost cu "aere" de masina premium: climatronic, faruri reglabile electric...Etc. Pt toate aceste "plusuri" a dat cu minus la altele- spatiu interior, etc.
    Mie mi se pare ca acest Symbol s-ar mula f bine pe personalitate unora dintre co-forumistii suferinzi de sindromul Dacia
    PS: de ce ar fi culmea? Crezi ca Logan se trage din Symbol? Sau symbol doar ca are sigla Renaul este superioara? Mai sa fie....

    Comment


    • #32
      Originally posted by Cezar View Post
      I
      1. Cumparatorul de logan: masina ieftin de achizitionat, intretinut, fiabila, fara pretentii de masina premium
      2. Cumparatorul de clio: masina low-cost cu "aere" de masina premium: climatronic, faruri reglabile electric...Etc. Pt toate aceste "plusuri" a dat cu minus la altele- spatiu interior, etc.
      fff bine zis...
      adica loganu ce dai atata face... Clyo e o prostituata spalata(,,jos``) cu apa cu lamaie ca sa para`` virgina``(cum zicea azi un prieten)

      sigpic

      Comment


      • #33
        Offtopic:bine zis, sony.
        Ontopic: Logan Facelift nu am condus inca, dar cu noul Symbol am facut test drive. Pana nu conduc si Logan facelift nu comentez.
        sigpic
        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

        Comment


        • #34
          Nu e nici o diferenta la mecanica intre loganu 1 loganu 2 simbolu vechi simbolu nou aceasi mari cu alta palarie... la zgomote aceasi antifonare noul symbol la unele motoare a renuntat la blana de pe capota...

          sigpic

          Comment


          • #35
            Topaie symbolul de spate ca un cangur! Am mers cu un 1.4 16v si pre mare diferenta nu mi s-a parut fata de 1,6 8v, poate pleaca un pic mai repede cand o calci, ca viteza maxima nu am depasit 140 km/h; interiorul pare putin mai cizelat, dar ca spatiu e ult mai mica, eu unul am 1,85m si spatiul la cap nu prea mi-a placut, mai ales ca de vreo 2 ori am cam dat un pic cu capul in plafon

            Comment


            • #36
              Am condus noul Symbol.
              Am remarcat spatiul interior mult mai redus decat la Logan, mai ales pentru pasagerii din spate care cam stau ingramaditi.
              Oglinzile laterale mi s-au parut oribile intrucat au fost scurtate si latite. Arata mult mai bine la Clio 2.
              Climatronic au modelele superioare de Symbol.
              Este mai sprinten si mai bine antifonat ca Loganul.
              Costurile de intretinere sunt semnificativ mai mari (revizii, casco).
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • #37
                Originally posted by usurelu_okok
                Inseamna ca mananci mult asa de fel. Pofta mare si sa iti stea in gat!
                usurelu,nu cred ca a facut referire la tine,ci doar a dus ideea pana la capat.
                Fara suparare...
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #38
                  Symbol - mai mic mai inghesuit si mai scump ca Logan-ul
                  Noul Symbol - un pic mai mare dar la fel de inghesuit si mai scump ca vechiul SYmbol - intradevar mai bine antifonat decat Logan dar urat - urat cum rar vezi (ei si Daihatsu ce scot design-uri din astea)
                  Logan PH2 - dupa parerea mea e f reusit (ar mai fi fost cate ceva de adaugat pentru citez"suferinzii de sindrom Dacia") dar eu s-ar putea sa fiu subiectiv pentru ca deja am PH2.
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • #39
                    Ai dreptate,Noul Symbol e urat cum rar vezi.Totusi si Peugeot 206 sedan(parca) e la fel de urat.O avea Symbol-ul si plusuri,nu zic nu,dar prima impresie ramane.
                    Logan PH2 ramane optiunea cea mai buna in cazul asta.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #40
                      Mie chiar imi place mai mult logan PH2 decat noul symbol, la estetic ma refer
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Comparatia nu e chiar ok.
                        Clio (Symbol) a venit cu un model nou, Loganu are un facelift si cam atat.
                        Si cum noul Clio e mai bun decat vechiul Clio, nu pot face comparatie intre ele.
                        Fata de vechiul Symbol, au reusit sa-l faca sa arate ceva mai bine (din spate, din fata e clar mai fain).

                        Comment


                        • #42
                          @usurelu: nu am facut referire la tine, ci doar la o tipologie mioritica.
                          @tavi: nu este CLIO, ci doar Renault SYMBOL..

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by D-FENS View Post
                            usurelu,nu cred ca a facut referire la tine,ci doar a dus ideea pana la capat.
                            Fara suparare...
                            Atunci imi cer SCUZE !!!
                            Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Octavian___30 View Post
                              Comparatia nu e chiar ok.
                              Clio (Symbol) a venit cu un model nou, Loganu are un facelift si cam atat.
                              Si cum noul Clio e mai bun decat vechiul Clio, nu pot face comparatie intre ele.
                              Fata de vechiul Symbol, au reusit sa-l faca sa arate ceva mai bine (din spate, din fata e clar mai fain).
                              nu despre asta este vorba? Comparatia asta? Adica noul symbol Vs noua dacia logan? Daca nu e asa, despre ce e vorba? Lamuriti-ma!
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Nimeni nu stie despre ce e vorba. Asa ca stai linistit. N-ai nici o nadejde!
                                Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google