Imi Merge Greu Geamul Stanga Fata La Inchidere

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi Merge Greu Geamul Stanga Fata La Inchidere

    Buna, am si eu o problema cu geamul stanga fata logan.De la un timp mi se inchide mai greu, de la jumatate in sus parca moare motorasul, iar dupa ce se inchide si mai apas pe buton parca patineaza ceva, stie cineva care ar fi cauza? Masina este in garantie, insa am desfacut fata de portiera ca imi zornaia ceva prin ea, sper ca nu pierd garantia.
    kiss 1.6 mpi

  • #2
    Pai poti sa il faci pe garantie
    Motorasul e destul de firav,poate si de la frig,dar cand vin timpuri mai geroase poate se arde naiba.
    Mai bine il schimbi pe garantie,sa iti iei o grija.
    sigpic
    !

    Comment


    • #3
      Eu asa patesc in fiecare iarna,abia se coboara altadata tre ajutat cu mana .
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        E din cauza frigului asa patesc si eu avand module pe impuls se opreste geamul de vreo 2-3 ori pana sus
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #5
          Ok, dar cel din dreapta merge super.Daca am desfacut fata de portiera nu o sa am probleme la garantie?
          kiss 1.6 mpi

          Comment


          • #6
            Folie ai pe geamuri?
            Si din cauza asta poate fi.Combinata cu frigul...
            Nu stiu ce sa zic de garantie...cred ca nu ai probleme.
            Last edited by vdmihai; 26 November 2008, 21:25.
            sigpic
            !

            Comment


            • #7
              Nu am folie,insa are un pic joc geamul, poate se inclina la inchidere si de asta imi merge greu.I-am pus zilele trecute niste vaselina prin canalul geamului si parca mergea mai bine insa acum iar merge greu de la jumatate in sus
              kiss 1.6 mpi

              Comment


              • #8
                Geamurile sunt pe impuls sau normale?
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #9
                  Normale, fara impuls iar dupa ce e inchis si mai apas pe buton se mai aude un zgomot,parca patineaza ceva
                  kiss 1.6 mpi

                  Comment


                  • #10
                    Cand ai desfacut fata de usa te ai uitat pe acolo?
                    Poate e ceva cu macaraua geamului sau cum ii zice la bratul acela care impinge geamul.
                    Cel mai bine daca ai garantie te duci la dealer si le pui problema in nas,daca celalalt merge bine.
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • #11
                      Mai bine te-ai duce intr-un service sa nu fie pe moarte motorasu
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #12
                        La mine acelasi geam(stanga fata) troseneste de parca s-ar fisura(o dat sau de doua ori)...Imi pare ca freaca ceva ca se vad oarece urme.Insa ca viteza se inchide mai repede ca cel din dreapta...Naiba sa le ia.Cand se va duce ceva la ele...Pana atunci...Stau calm

                        Comment


                        • #13
                          Cand se face un pic de vreme poate am timp sa dau un pic fata jos sa ma uit pe acolo, poate vad ceva iesit din comun daca nu la service cu ea.
                          kiss 1.6 mpi

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google