Prelunigre Perioada Numere Provizorii

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prelunigre Perioada Numere Provizorii

    Se mai poate prelungi perioada de circulatie cu nr.Provizorii pt.Un Logan nou?

  • #2
    Din cate stiu eu cu numere rosii poti circula 3 luni...

    Comment


    • #3
      Nu,circuli 1 luna cu ele ...Si mai poti scoate de 2 ori da iti trebuie ceva dovada ca ai programare la RAR,etc...Da nu cred ca se aplica in cazu in care ai cumparat masina noua.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Cititi Ordinul 1501/2006, este stipulat acolo foarte clar tot ceea ce va intereseaza cu privire la inmatricularea provizorie.

        Comment


        • #5
          Poti sa iei din nou numere rosii, fara nici un fel de probleme, doar sa platesti taxele. Un coleg si-a luat al do-lea set de numere rosii, pentru ca asteapta ordonanta de guvern referitoare la suspendarea taxei de mediu pentru masinile noi, ceea ce cred ca astepti si tu.

          Comment


          • #6
            Originally posted by vali007 View Post
            Poti sa iei din nou numere rosii, fara nici un fel de probleme, doar sa platesti taxele. Un coleg si-a luat al do-lea set de numere rosii, pentru ca asteapta ordonanta de guvern referitoare la suspendarea taxei de mediu pentru masinile noi, ceea ce cred ca astepti si tu.
            Te rog spune-mi cit l-a costat??

            Comment


            • #7
              Nu stiu, dar iti spun maine dimineata cand ma intalnesc cu el la munca. Presupun ca la fel ca si primul set.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Daniel68 View Post
                Te rog spune-mi cit l-a costat??
                L'au costat fix cat te'au costat si pe tine . Practic nu mai e nici o taxa in plus... E ca si cum ai lua prima data numerele . Mai pe scurt toate taxele : la primarie, la fisc, la mama naibi ... Le platesti again !

                Comment


                • #9
                  Pai daca o inscrii provizoriu de 3 ori n-ai mai facut mare lucru in privinta evitarii de a plati taxa de mediu.

                  Comment


                  • #10
                    @cromatic: umbla niste vorbe cum ca de azi, 1 decembrie s-ar elimina taxa la masinile noi...De asta vor multi prelungire
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      Guvernul inca nu a primit raspunsul de la comisia europeana, asa ca termenul de intrare in vigoare s-a prelungit pana la 15 Decembrie 2008

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google