Un Nou Model Ar Ajuta Dacia Sa Isi Relanseze Vanzarile?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pai ar putea...ca nu ies in pierde pe partea leului. dar nu le convine nici asa.... banii tataaaaaaa

    nici eu nu am condus citroen. am vazut unul intr-o parcare si m-am uitat de curiozitate sa vad cum are bordul. si m-am uitat de mai multe ori pana sa realizez ca la logan stau mai bine butoanele la geamuri
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #17
      Relansarea creditelor, micsorarea dobanzilor, asta ar relansa Dacia. Merea majoritate am luat masinile prin credite, leasing, imprumuturi.
      Parerea mea.

      Comment


      • #18
        iti relanseaza creditele banca...la actualul curs bnr cam greu reusesti sa platesti ratele/creditele. singura solutie ar fi sa iei un credit in lei si sa ii schimbi in euro sa iti cumperi masina. la leasing e cam cu cantec problema. la a mea am 103 euro/ luna rata la leasing + aproape 30 euro casco. initial, facusem actele pentru masina pe leasing pe 3 ani, si imi cerea 196 euro fara casco. am zis ca suntem in stare sa platim atata lunar, dar nu ne-a acceptat omul de la bucuresti, si asa s-a ajuns la actuala rata de 130 euro/luna, dar pe 7 ani. sunt convins ca daca imi accepta leasingul la 196 euro trebuia sa renunt la masina, pentru ca nu aveam de unde sa o achit.
        Last edited by B 83 RMJ; 22 January 2009, 20:51.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #19
          sal
          vis a vis de titlul acestui theandru ar trebui sa spun ca pt. dacia la ora actuala nu ar fi chiar o idee foarte buna ,pt. a scoate un nou model ar presupune costuri foarte mari si acum dacia nu are nevoie de asa ceva ,in legatura cu vanzarile se vede bine situatia si in lume nu numai la noi ca acum nu se vinde nu se cumpara (case ,masini ,terenuri etc.) piata stagneaza in momentul asta sa vedem ce se va intampla pe viitor poate vor reveni lucrurile ca inainte de criza.
          Last edited by Seba; 23 January 2009, 12:10. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #20
            Dacia SUV va aparea in primavara lui 2010. Si eu sper sa se relanseze DACIA. Incet incet a inceput sa-si faca un nume. Pana si in Anglia se exporta Logan. A ajus si la TopGear si a luat o nota buna. bravo lor.
            Problema cu SUV-ul ar fi ca o sa-l faca pe platforma lui Sandero, trasmisia va fi de la Kangoo. Va iesi si un 4x4.
            Dupa parerea mea masina va fi cam "umflata" pe micuta platforma a lui Sandero. O sa il cam "cocote" si sper s a nu piarda puncte la tinuta de drum. Dar ... mai este pana atunci.
            LOGAN ABS+ 1,5 dCI/70 CP (12.2007)
            CITROEN C1 1,0/68 CP (03.2010)

            Comment


            • #21
              asta-i buna....mai bine faceau suv-ul pe platforma lui DAMAS sau TICO si sigur se relansa )
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #22
                Cam naspa chestia dar sa vedem ce iese.
                Arata ceva mai mare datorita bull bar-ului si a spoilerelor care-l mai umfla si rotunjesc.
                LOGAN ABS+ 1,5 dCI/70 CP (12.2007)
                CITROEN C1 1,0/68 CP (03.2010)

                Comment


                • #23
                  Eu nu ma refeream la suv ci la un model ce e intr-un stadiu avansat si care ar fi urmasul Loganului actual.
                  Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                  Comment


                  • #24
                    urmasul loganului actual, generatia 2 a loganului. logan 2, care ar fi trebuit lansat si el in 2010 la o scurta perioada inainte sau dupa suv, nu mai retin. am citit pe net la un moment dat. logan 2 este facut dupa laguna 2 daca imi aduc bine aminte, adica asta
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #25
                      nu cred ca ar modifica ceva un nou model... ar fi mai bn sa se ocupe sa faca loganele mai bune...nu cu tabla de turcia...sunt prosti germanii cand cumpara fier vechi dupa daciile autentice?
                      TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google