Promotiile Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai dreptate, insa cu riscul sa fiu prea fitzos si pretentios, eu nu mi-as cumpara masina fara AC deoarece pe caldurile astea prostesti in masina de la caldura.
    sigpic

    Comment


    • Dar de oferta cu AC cadou ce ziceti?
      ***Ofertă valabilă pentru vehiculele echipate cu aer condiţionat (sau disponibil în opţiune), excepţie versiunea Logan. Oferta nu este cumulabilă cu Dacia Avantaj**
      Spre exemplu, daca cineva comanda un Ambiance (care nu-l are nici macar ca optional), ii vor pune pe ea AC? N-as crede.
      Last edited by flavius1991; 12 June 2009, 17:42.

      Eine Runde Nordschleife mit Walter Röhrl

      Comment


      • Flavius: Oferta cu AC cadou se aplica doar pentru, citez de pe site: "Ofertă valabilă pentru vehiculele echipate cu aer condiţionat (sau disponibil în opţiune), excepţie versiunea Logan. Oferta nu este cumulabilă cu Dacia Avantaj" Trebuie sa citesti si scrisul mic de la baza paginii...

        Asta inseamna ca daca versiunea dorita de tine nu are AC in standard sau optional, nu iti pun ei special AC pe acea versiune.
        sigpic

        Comment


        • Si la ce versiuni e AC in optionale? Cumva la editiile limitate?

          Eine Runde Nordschleife mit Walter Röhrl

          Comment


          • Imi pare rau, dar nu stiu. Cel mai bine verifici pe site la Dacia, deoarece acolo sigur scrie ce versiuni au AC ca si optional.

            Insa, parerea mea, chiar daca nu intra la promotie, versiunea Laureate e cea mai avantajoasa in ceea ce priveste raportul pret/dotari.
            sigpic

            Comment


            • Fata de oferta din contract, a dat un dealer un plin de benzina, o reducere? Alti dealeri au facut asta, la Dacia a auzit cineva? Cred ca nu au voie, sunt comunisti

              Comment


              • Nu am auzit ca un dealer sa fi dat un plin de benzina pe niciunde. Cand ridici masina, ai vreo 3-4 litri maxim de benzina/motorina cat sa iti ajunga pana la prima benzinarie. In ceea ce priveste alte reduceri/cadouri, am mai auzit ca dealerul sa dea un set de presuri cadou, de alt cadou mai "consistent" nu am auzit sa fi dat niciun dealer.
                sigpic

                Comment


                • Am comandat eu pe 28.05.2009 un Laureate 1,4. Inca nu a sosit.
                  Cert este ca am primit de la dealer prima revizie gratuita

                  Comment


                  • doar manopera, cosmincmv.

                    Comment


                    • Am intrebat si mi sa spus ca aceasta include ulei, filtre si manopera. Acum o sa vad peste un an.
                      Deocamdata sper sa vina mai repede masina.

                      Comment


                      • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                        Imi pare rau, dar nu stiu. Cel mai bine verifici pe site la Dacia, deoarece acolo sigur scrie ce versiuni au AC ca si optional.

                        Insa, parerea mea, chiar daca nu intra la promotie, versiunea Laureate e cea mai avantajoasa in ceea ce priveste raportul pret/dotari.
                        si eu sunt de parere ca laureatul e cel mai avantajos raport pret/dotari. nici eu nu am mai auzit ca la livrare masina sa aiba in rezervor mai mult de 3-4 litri de benzina. cat despre acualele oferte si promotii, chiar sunt interesante si daca le studiaza fiecare mai bine s-ar putea chiar sa obtina o reducere subtantiala.
                        sigpic

                        Comment


                        • off topic,dar cu 1-2 litri de benzina in rezervor vi se pare normal ca nici nu ajungi in peco ramai cu flaconul in mana si masina nouuuuuuuua in mijlocul intersectiei

                          Comment


                          • @viorica, daca tu spui ca intr-adevar in rezervor erau 1-2 litri, nu prea vad cum poti sa ramai fara carburant, daca direct de la dealer mergi la peco; daca bineinteles vrei sa mergi la cumparaturi prin oras si mai apoi la peco, atunci da, e posibil. Oricum cu 1 litru de benzina si in Bucuresti poti face minim 8 Km (cand e nebunie in trafic)
                            Singura problema e sa nu fi avut in rezervor mai putin de 1 litru.

                            Comment


                            • La uzina se alimenteaza ~2 litrii in fiecare autoturism plecat din sectia de productie , cat le mai "alearga" ei pe acolo - pana la urgente (locul unde se repara , refac anumite defecte de fabricatie - BOXE lipsa sau stricate , CD playere stricate s.a.m.d.) si apoi incarcarea pe tir sau tren in functie de loc - sunt cam 10 km facuti de ei acolo . Eu cand am luat masina (la mai mult de 10km le-am spus celor de la DACIA ca nu voi ridica masina) avea 5.4 km , dar consumul mediu era 22l/100km (va dati seama cum au alergat-o) insa m-am linistit cand cel dinaintea mea cu un DCI 85 avea 14 km si consum 36 mediu (cred ca era SCHUMACHER in teste la uzina) ) 2 litrii ajung pentru max 20 km
                              1.6 MPi Icy White

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google