Noile Modele DACIA - Lansare Probabila 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noile Modele DACIA - Lansare Probabila 2010

    intr-o revista din Franta sunt prezentate viitoarele modele presupus Dacia.
    cine le are cat de cat cu limba franceza, intelege ca la Salonul de la Geneva se vor lamuri multe din planurile Renault pentru marca romaneasca.
    Attached Files

  • #2
    Interesant, sunt curios cate din aceste proiecte se vor concluziona ca "masini de serie" . Oare in cati ani vom vedea o astfel de masina pe strazile partiei?
    Eu le doresc succes.
    Si parca mi-ar sta bine cu un 4x4 deala.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #3
      super tari modelele....sa dea domnu sa le vedem la anu pe la noi.

      Comment


      • #4
        dacia aia coupe are aspect copiat dupa nissan 350 z parca iar dacia 4x4 arata atata de copiata dupa coleos si scenic

        Comment


        • #5
          pai pe ce platforme tehnice crezi ca se bazeaza?
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            Coupe-ul e interesant.
            4x4 cam pare a fi ceva gen Fiat Sedici(sau cum se scrie). Ca si conceptie vorbesc nu ca aspect. Dar nu prea-i gasesc avantaj comparativ cu un sedan.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              cica baga motor diesel de 105 cp
              Loganul Meu !

              Comment


              • #8
                bai baieti parca vor si ei sa scoata o masina cu aspect de masina )) cel putin sedanu e chiar foarte bine conturat! Dar sunt curios ...cum o sa arate cand o sa iasa de pe linia de productie ) asta daca o se ajunga acolo

                Comment


                • #9
                  Arata bine in poze.
                  Si desigur (Seba), vechile platforme trebuie folosite in continuare ))

                  Comment


                  • #10
                    Foarte interesant

                    Comment


                    • #11
                      Mare pacat ca s-ar putea nu se construiasca la noi aceste noi modele . Uzina Dacia Pitesti nu poate produce in momentul de fata o cadenta de mai multe masini de pe liniile proprii pentru ca functioneaza la maximum . Poate ca odata cu criza financiara si cu revenirea in feb la munca si cu reducerea de 20% din productie vor putea produce la noi si modelul LOGAN sport in defavoarea rusilor . Cred ca SUV-ul nu va avea nicio` sansa sa fie construit la noi , este necesara o noua linie de productie , matrita , retehnologizare . Deci probabil il vom importa (pacat daca va fi asa) . Vor mai aparea Sandero Crosstrack (stepway) care s-ar putea sa fie si 4x4 (dar nu cred) si inca o surpriza ...
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • #12
                        surpriza fiind bicleta dacia articulata (cu burduf), cu o putere de 2 cai frumosi...
                        surpriza cea mai placuta ar fi sa faca lucru calumea si sa lase din pret decat un logan de 200 de cai in care sa ploua sau sa-i cada usile...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Doamneee zici ca is X6
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • #14
                            Lasand la o parte realitatea actualei crize mondiale, initiativele trebuiesc incurajate sub orice forma. Indrazneala de asemenea. Ce conteza ce poate face sau nu uzinele Dacia din Romania? Haideti sa ne uitam nu mai departe de acum 10 ani sa zicem. Ce spuneam cand vedeam in tot felul de reviste auto concepte dupa concepte si suspineam.... Cand oare o sa avem asa ceva......Made in Romania? ( ma rog, made by Renault ). Obligat brandul Dacia este asociat 100% cu Romania. Si vedem astazi asemenea concepte ( caci astea sunt de fapt ) made by Dacia Renault si ce zicem? Aveti pareri contra? Aveti mofturi? Cat tupeu. Va invit in urma cu 10 ani, sa va dati cu parerea despre nu stiu ce bara fata din fibra de sticla, a mai scos Pitestiul. Va rog

                            Comment


                            • #15
                              SUV-ul ala este si va pleca la 13 000 de euroi. Intr-adevar seamana foarte bine cu Koleos, de fapt pare ceva intre Koleos si Quasquai (nu stiu daca asa se scrie). De retinut faptul ca vor fi atat 2X4 cat si 4X4.
                              In ce priveste coupe-ul nu vreau sa mi-o luati in nume de rau, insa daca va uitati cu atentie puteti observa ca imita foarte bine Megane-ul Coupe...pana si culoarea este cea de prezentare a Megane-ului.
                              Dacia nu va realiza prea curand un coupe...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google