Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cristi, am intrebat si eu la reprezentanta si mi-au zis ca o sa scoata face-lift-ul la sfarsitul anului. Eu unul astept sa scoata ceva diferit, poatele le dau cioara inapoi .
    sigpic
    !

    Comment


    • Ce va face sa credeti ca vor scoate un facelift? Considerati ca au scazut vanzarile si e necesara o modificare pentru a creste vanzarile?
      sigpic

      Comment


      • Easy_R în 6 e un TS4 derivat din TL4.

        X52 ph2 are deja 5 versiuni de caroserie, asta așa ca picanterie. Vor fi ceva modificări, evident pentru reducere de costuri - rebranduirea elemetelor de Renault cu Dacia și refolosirea elementelor deja prezente pe Renault X52 (decât 4 monomanete cu/fără proiectoare și cu/fără claxon mai bine facem doar 2(cu/fără proiectoare) și mutăm claxonul pe volan că tot avem piesele disponibile(spiră suport etc))

        Oricum va trebui implementat sistemul E-call(trebuie calculator TCU*) deci ceva modificări vor fi.

        *Telematic Control Unit
        Last edited by t0rquemada; 31 May 2016, 08:33.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by MihaiiahiM View Post
          Ce va face sa credeti ca vor scoate un facelift? Considerati ca au scazut vanzarile si e necesara o modificare pentru a creste vanzarile?
          O ph2 nu o faci in 2 luni ca au scazut vanzarile, dureaza vreo 12-24 luni. Si la restul au aparut facelifturi la 4 ani de la lansare deeeeci si la asta ar cam fi cazul.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • regula e ca la 3, maxim 4 ani se scoate facelift, nu astepti sa-ti scada vanzarile pana intri in faliment ca sa te gandesti și tu ca tre sa scoti un facelift

            in plus, un facelift s-ar cam impune (s-ar fi impus de acu 1 an), macar sa mai rezolve din problemele mecanice pe care le tot are

            si eu astept faceliftu ca sa ma pot decide asupra celei mai bune variante: după mine as alege fiatu 500 doar ca n-am sorti de izbanda cu batranu, de când cu accidentu a intrat frica-n el... ca e mica, ca nu e sigura bla bla. degeaba i-am zis ca are 5 stele la siguranta, are 7 airbaguri etc, i-a bagat un coleg in cap de la tcm ca daca intra un Porsche cayenne in tine farurile porschului ajung la o palma de tine si tu ai capu la 5 m si porschu nu pateste nimic...vrajeli
            Last edited by cristi....; 31 May 2016, 11:03.

            Comment


            • Si totusi...sa revenim la subiect.
              Cica sunt sanse mari sa inceapa sa accepte dosare prin 6 iunie.

              Comment


              • eu am fost sunat ieri si se pare ca nu intru cu rabla mea in program din cauza anului de inmatriculare 2010 , dar in alta ordine de idei, imi cauta dealerul un voucher, dau 1500 - 2000 lei ... si asta e . RABLA sa inceapa ca de restul vedem noi

                Comment


                • ce treaba are faceliftu cu problemele mecanice (care ar fi alea?).
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • In mod normal perioada de depunere a dosarelor este 30 mai - 3 iunie...

                    Comment


                    • cum care? ambreiaje de proasta calitate, conducte turbo disel care supureaza ulei, sine scaune, blocu de lumini care se arde si alte belele de genu

                      caseta de directie care scoate zgomote/vibreaza pe drumuri stricate etc etc. mult mai multe probleme ca la logan 1

                      faceliftu remediaza si ”problemele tineretii”

                      Comment


                      • danutz89 dosarele astea sunt pt producatori/dealeri. Primata data se inscriu ei ca si vanzatori de masini. Dupa care ne inscriem noi ca si cumparatori...de la vanzatorii autorizati.

                        Comment


                        • Deci tot dupa 6 iunie tragem sperante...

                          Comment


                          • Da, 6 (aka luni)...dar sa nu ne mire daca o sa fie si 13 (adica peste doua saptamani).
                            Ei zic ca dureaza 3 zile pana rezolva contestatiile/publica listele cu producatorii/vanzatorii autorizati. Dar cum discutam despre statul nostru iubit, monument in numele eficientei...cazute

                            Comment


                            • Da asa este. Deci ca sa fim mai siguri undeva la jumatatea lunii o sa luam masinile si gata...

                              Comment


                              • Speram mijlocul lunii iunie...nu august...si sa fie 2016...nu 2116...
                                Chit ca nici asta nu-mi pare foarte improbabil

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google