Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai daca vreau sa iau masina care a fost drive-test 3 luni de zile tot 4% imi da discount?

    Nici la flote nu se dau discounturi mai maricele?

    Comment


    • daca iei masina de drive test dealeru tio vinde la ce pret vrea el ca el a platit pretu masinii dr cu un discount de 8% ... cu cat tio vinde el sa fie sanatos .
      La flote sunt grile de reduceri in functie de numarul de masini luate .

      Cat despre discounturile afisate mai sus.. astronomice . sincer ... sa ne arata factura .. ca nu e credibila faza .

      si cat despre termen de livrare pt gpl din nota care au dato in noiembrie anu trecut specificau urmatorul mesaje care l-am primit in data de 29.11.2012 sa spunem clientilor urmatorul lucru : Va reamintim ca primele vehicule Noul Logan GPL vor putea fi livrate clientilor doar incepand cu luna aprilie 2013. Deci daca nici acuma nu are serie de caroserie data .. cred ca va lua masina in iulie ,inainte sa intre in vacanta uzina ...
      Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

      Comment


      • In iulie???? Cu cat timp inainte trebuie data seria de sasiu? In conditiile astea, imediat ce intra programul rabla foarte probabil ca o sa-mi iau alta masina. Asta deja ar fi o lipsa totala de seriozitate; nu mai prezinta nici un pic de incredere.

        Comment


        • Nu trebuia sa iti dea o serie de sasiu , pe bonul de comanda scrie ca o serie de sasiu ti se va aloca dupa ce faci plata de acont la 10 zile dupa asta ...
          Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

          Comment


          • @nichita2009 : După mai bine de trei de luni de la lansare, cum sunt vânzările la noile modele Dacia ?

            Te aşteptai la volume mai mari de vânzări ?

            Comment


            • Am platit acont din decembrie. Inca nu am termen de livrare. Dealer-ul nu stie nimic. Astept sa vad ce zic cei de la Vocea clientului.

              Comment


              • @ AMPT : mda cifrele nu sunt asa de incurajatoare .. se misca piata cam slaab , nu poti spune ca sunt cifre cum erau prin 2004-2007 , dar si situatia financiara si creditele au luat`o in jos . reducerea perioadei de creditare a stopat cumpararea de masini si saturatia pietei este al doilea fapt ... sau putem pune si programele de buy back care la noi nu sunt ca cele din afara tarii .

                @taf : Sincer conform bonului de comanda ei aveau placerea de ati furniza un termen de livrare dupa 10 zile de la plata avansului conform bonului de comanda .. daca nu ar trebui sa te duci peste ei ......
                Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                Comment


                • Din ce vad pe strada, in Bucuresti, sa vandut mai mult Dokker cu locuri si Lodgy
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by lucius_1982 View Post
                    Te rog sa conversezi decent.
                    Nu stii ce am primit. Dupa cum (poate) ti-ai dat seama, masina mea nu e una din cele de pe stoc. iar cat despre reduceri, o sa scanez intr-una din zilele urmatoare (cand am mai mult timp) si bonul de comanda, ca sa elimin orice dubiu. cat despre alte polemici pe aceasta tema, refuz sa mai iau parte la asa ceva.
                    Ai fost respectat de toti si ai profitat de asta pentru a lungi povestea la nesfarsit. Este evident ca nu ai primit mare lucru ca si discount, poate - sa zicem - covorase, alarma si 300 E. Despre reducerea de 300 E ti-am spus si eu.

                    Deja au sosit ”zilele urmatoare” despre care pomeneai - ce s-a intamplat, te-a mușcat maimuța?!

                    Comment


                    • @ Kissfm , nu are cum sa primeasc discounturile acelea , sincer .. lucrand in sistem stiu ce se cam da pe la ele .. asteptam bnul decomanda .. si acolo facem toate explicatiile ....
                      Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                      Comment


                      • Mie mi sa dat 2% si covorase (care erau de logan 1) alarma mai trebuia sa platesc 550ron.
                        Covorasele le-am aruncat dupa o saptamana pentru ca in fiecare dimineata erau beton din cauza frigului si nu putei conduce cu ele.
                        P.S. Nu am luat Dacia pentru reducerile oferie.
                        sigpic

                        Comment


                        • si aici s-a impotmolit discutia .... au lassat`o moarta ...
                          Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                          Comment


                          • Originally posted by nichita2009 View Post
                            si aici s-a impotmolit discutia .... au lassat`o moarta ...
                            Pai omul a constatat si el ca s-a facut de cacao.
                            Eu am zis ca a mancat produsul turcesc cel mai apreciat, dar el nu, batman, batman!
                            Macar are decenta sa taca.
                            *********************************

                            Eu unul, la prima masina nu am negociat nimic, nimic, asta in 2007, m-am dus, am cumparat si asta a fost.

                            Acum vreo luna am inceput niste discutii firave la un dealer, am obtinut destul de usor alarma + covorase. Despre reducerea de 300E la MASINILE DIN STOC CU LIVRARE IMADIATA m-au informat ei. Probabil erau refuzate de clienti.

                            Inca nu am cumparat masina, ma uit spre un SH, dacia ma scarbeste prin atitudinea de kkt si preturile umflate la greeeeeeeeeeu, nu prin produsul in sine.

                            Produs bun, marketing de kkt.

                            De ce nu ar fi scos o versiune chala cu ABS+EBD+AC+Scaun reglabil sofer+oglinzi electrice? Ca sa oblige fraierii sa cumpere 5 cacaturi cu 1000 E. De la mine au :finger:
                            Last edited by kissfm; 20 March 2013, 01:13.

                            Comment


                            • @ kissfm : La promotia de 300 de euro sunt doar masini care au fost fabricate cu toate optiunile sau doar versiunea laureate dar cumotor de 0.9 daar culorii gen rouge de feuu , bleu persan sau beige cendre care sunt metalizate ) , ce erau pt expo la lansare si nmu s-au vandut si deja au peste 3 luni in stoc . si motor de 0.9 , iar pt alarma si covorase in acet moment se obtin f usor .. pt ca o alarma + covorase nu mai e o avere .... cat despre reducerile de care ne spunea colegu . ai avut dreptate cu produsul tuurcesc .. si acele zile au cam trecut si nu a aratat bonul de comanda..

                              @taf : - ai mai primit vreo veste de la dealer sau de la vocea clientului ?
                              Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                              Comment


                              • Pai - sa fim seriosi, referinta este AC, as spune, ca ABS si EBD vin din standard.

                                Cine isi ia Logan, oria ia prima versiune, cheala, ori Laureate. Eu am primit o lista cu multe masini, doar ca vine acum programul rabla.... Insa asa um ziceam, politica lor este o mare mizerie, cred ca ma orientez spre SH si anticipez ca vor intra in faliment. M-as bucura, pentru ca au mancat renumitul produs turcesc cu ”masina de 5000 E” si uite unde au ajuns!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google