Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Silviu View Post
    ...
    In plus am si Dacia Extenso - 4 ani sau 120.000km`
    Nu cumva este vorba despre garantie extinsa? Un fel de bonus, care e altceva decat Dacia Extenso. Intreb si eu ca sunt nelamurit.

    Am vazut ca se face pentru 48 de luni la 129.68 euro.
    Last edited by Fanez; 2 April 2017, 00:29. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Nu cumva este vorba despre garantie extinsa? Un fel de bonus, care e altceva decat Dacia Extenso. Intreb si eu ca sunt nelamurit.

        Am vazut ca se face pentru 48 de luni la 129.68 euro.
        http://cloud.tapatalk.com/s/58e01ba7...%20%281%29.pdf


        Sincer nu cred
        Daca este o extindere la luni atunci este si la KM
        Si asta însemna sa ai Garantie 400mii km
        Ce bine era daca era oferta asta cand am luat eu masina


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by tipicarul View Post
          Deci e pentru toata lumea cu MCV Prestige.
          Si fidela Dacia. Si pe mine m-a intrebat daca am Dacia si i-am spus ca am Dacia 1300 frantuzeasca!

          S-a uitat lung, dupa care i- am zis ca am Renault Laguna 1 si s- a linistit!
          Reducerea se aplica in functie de nivelul de echipare si motorizare (avea cel putin 10 intrari pe lista lui cu reduceri)
          Mie mi-a facut copie dupa certificatul de inmatriculare si mi-a zis clar ca primesc reducerea daca sunt posesor de marca Dacia.

          ~~~~

          @meticulosul, este a doua oara cand faci aprecieri nefondate la adresa mea. Bunul simt ar trebui sa-ti spuna sa te opresti. Eu am inteles totul bine doar tu vorbesti fara sa cunosti.

          ~~~~

          @Fanez, exista doar garantia extinsa la Dacia si aceea este Dacia Extenso. Eu am primit bonus "4 ani sau 120.000km"

          ~~~~

          @stoicanu, nu exista asa ceva. Garantia extinsa presupune extinderea perioadei (in ani) dar la care se aplica limita de km (atentie: se aplica nu se extinde limita de km).
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            Sincer nu cred
            Daca este o extindere la luni atunci este si la KM
            Si asta însemna sa ai Garantie 400mii km
            Ce bine era daca era oferta asta cand am luat eu masina


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Poti opta pentru una dintre cele*sapte*oferte*Dacia Extenso:

            1. 12 luni, dar nu mai mult de 100.000 km;
            2. 24 luni, dar nu mai mult de 100.000 km;
            3. 12 luni, dar nu mai mult de 120.000 km;
            4. 24 luni, dar nu mai mult de 120.000 km;
            5. 12 luni, dar nu mai mult de 150.000 km;
            6. 12 luni, dar nu mai mult de 200.000 km
            7. 24 luni, dar nu mai mult de 200.000 km.
            Astea se adauga la garantia standard de 3 ani.
            Contactează serviciul de asistență Dacia pentru România: un singur număr pentru reparații la fața locului sau tractare în caz de defecțiuni sau accidente.
            Last edited by Fanez; 2 April 2017, 08:02.

            Comment


            • Eu am facut referire la lista de mai sus
              48 luni = 4 ani
              60 luni = 5 ani
              Deci lista aia nu este o extindere a garantiei


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Este o extindere. La garantia standard de 3 ani sau 100k km, adaugi 2 ani si inca 100k km, in total 5 ani dar nu mai mult de 200k km.

                Comment


                • @silviu am zis ca ai inteles totul pe dos(despre ce am vrut sa spun) nu asta a fost intentia mea.scuze!asteptam primele impresii despre masina!bafta!

                  Comment


                  • Baieti , topicul este denumit clar " Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare ".
                    Oare cei care cauta cu speranta informatii "calde" despre termenul de livrare nu vor ramane dezamagiti ? Din cauza cui ?

                    Comment


                    • Ai impresia ca discutiile au fost despre altceva?

                      De unde ati cumparat dumneavoastra masinile,toti au pus 0.5% la pret?
                      Last edited by meticulosul; 2 April 2017, 09:55. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Pe scurt , DA !

                        Comment


                        • La cat este pretul euro acum si cu 0.5% da cam cu virgula inmultit cu ~14000

                          Comment


                          • Originally posted by Silviu View Post
                            Reducerea se aplica in functie de nivelul de echipare si motorizare (avea cel putin 10 intrari pe lista lui cu reduceri)
                            Mie mi-a facut copie dupa certificatul de inmatriculare si mi-a zis clar ca primesc reducerea daca sunt posesor de marca Dacia.
                            Mda! La mine, turuia ala ca o moara si de fapt nu spunea nimic.
                            Dar nu mi-a cerut niciun certificat de inmatriculare... o sa sun la vocea clientului sa vad daca ar trebui sa mai beneficiez de vreun bonus, eventual pe la garantie... cu exceptia hartii Europei, eu am luat tot ce se poate lua ca optiune pe masina asta!

                            Originally posted by meticulosul View Post
                            De unde ati cumparat dumneavoastra masinile,toti au pus 0.5% la pret?
                            Scrie clar pe bonul de comanda de la Renault Commercial: "cursul BNR, din ultima zi de marti inaintea platii, majorat cu 0,5%" . Ideea este ca de la data platii avansului pana la livrarea masinii cursul a luat-o tare in sus... sunt curios cum se face calculul diferentei de plata, in lei sau in euro?
                            Last edited by tipicarul; 3 April 2017, 12:28. Reason: Automerged Doublepost
                            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                            Comment


                            • Doar in lei. Nu poti sa platesti in Euro facturi emise in Romania (sunt cateva exceptii dar nu se aplica aici). Diferenta din Euro o sa o transforme in Lei la cursul BNR + 0.5% (daca te referi la diferenta dintre acont si rest de plata)

                              Eu am facut un calcul si pierd cam ~950LEI doar din curs.

                              Sper ca cei de la RCI sa nu-mi faca vre-o surpriza si sa-mi faca ei schimbul valutar (ca nu e leasing ci credit).
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Originally posted by Silviu View Post
                                ...Diferenta din Euro o sa o transforme in Lei la cursul BNR + 0.5% (daca te referi la diferenta dintre acont si rest de plata)

                                Eu am facut un calcul si pierd cam ~950LEI doar din curs. ...
                                La asta ma refeream!

                                Le-am facut solicitare scrisa pentru bonus la Dacia Extenso... sa vedem ce raspund!
                                Last edited by tipicarul; 3 April 2017, 15:40. Reason: Automerged Doublepost
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google