Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scade puterea motorului de la 90 cp la 75 cp, modifica parametrii injectiei, si scade consumul cu aproape 1l %. Probat si verificat de mine.

    Comment


    • Beietii care l-au testa spuneau ca nu se simte nici o modificare in mers a masini.
      Tu sti cel mai bine pe dci.
      La benzin se simte rau
      sigpic

      Comment


      • Se simte, dar in oras, daca au testat pe afara....
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Originally posted by stoicanu View Post
          Din teste reiese ca acel buton eco la dci nu are nici un efect.
          Se simte! Şi în oraş şi în afară! Ideaa e să mergi fără ECO tot timpul şi când îl cuplezi o să ai surpriza să simţi că te duci în nas... o chestie ciudată... dar după câţiva km nu-ţi mai dai seama, te obişnuieşti (poate doar în câte o depăşire mai nărăvaşă mai simţi că nu ai demarajul de mai înainte, că e mai leneşă!)!
          De asemenea la reprezentanţă mi-au spus că scade consumul cu până la 10%, dar... sincer, cred că ar trebui să citesc cartea!

          PS. Sper să nu avem probleme că postăm aici despre ECO! Gata, tac!

          Comment


          • abiance-ul are bara de stabilizare?
            Last edited by sebastian a; 12 September 2013, 01:06.

            Comment


            • Cel putin 1.2 16v nu are.
              sigpic

              Comment


              • Astazi, masina mea iese din fabricatie, urmand ca in cursul saptamanii viitoare(joi, vineri) sa ajunga la reprezentanta. Ieri, am luat avizul de plata cu diferenta care mai trebuie sa o platesc si sunt in dubii: sa platesc astazi sau sa platesc saptamana viitoare. Voi ce spuneti?

                Comment


                • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                  Astazi, masina mea iese din fabricatie, urmand ca in cursul saptamanii viitoare(joi, vineri) sa ajunga la reprezentanta. Ieri, am luat avizul de plata cu diferenta care mai trebuie sa o platesc si sunt in dubii: sa platesc astazi sau sa platesc saptamana viitoare. Voi ce spuneti?
                  Urmăreşte cursul de schimb şi vezi care te favorizează!
                  Eu aşa am făcut! Marţi se schimba la dealer-ul meu cursul şi se păstra toată săptămâna. Luni, parcă, după ora 14, ştiai care o să fie cursul pe care dealer-ul îl va afişa pentru săptămâna viitoare (de marţi până marţi). ÃŽn acest context alegi varianta care te favorizează!
                  Personal parcă am scos o diferenţă de vreo 700 RON!

                  Comment


                  • E buna varianta ta. Asta inseamna ca trebuie sa astept pana luni, sa vad cursul pentru marti, apoi daca imi convine cursul de marti, sa ma duc iar la reprezentanta sa imi elibereze un alt aviz de plata si in plus, nu stiu cat de mare ar fi diferenta pe care nu o mai platesc.
                    Eu m-am referit la altceva cu intrebarea mea, sa platesc masina acum sau sa o platesc in momentul in care ajunge la dealer?

                    Comment


                    • Doar ca ... atentie la cursul practica de Dacia ... nu este acelasi cu cel de la BNR ...

                      Sent from my ARIA using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Eu iti sugerez sa o platesti cand ajunge la dealer! eventual dupa ce o si vezi...daca e posibil! ca sa vezi pe ce dai banii! eu asa am de gand sa fac...iar daca gasesc gafe mari la finisaje exterioare-interioare am de gand sa refuz masina! am vazut masini noi expuse cu mari defecte si extrem de vizibile la caroserie!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Poti sa o platesti si sa o refuzi la predare daca ai motive.

                          Comment


                          • Sandel in ce data ai platit avansul?

                            Comment


                            • Originally posted by budaipmihai View Post
                              Poti sa o platesti si sa o refuzi la predare daca ai motive.
                              sau asa...dar blochezi suma pt maxim 30 de zile
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by alinlucian View Post
                                Sandel in ce data ai platit avansul?

                                Avans platit pe 24 iulie.

                                O sa o platesc astazi sau luni. Ma gandesc ca daca se gaseste un defect, ei il vor remedia, intrucat masina e luata prin programul rabla( tichetul se asociaza cu masina, zic si eu), are un proprietar. Nu cred ca imi vor da alta masina, daca nu voi fi multumit de cum arata cea pe care am comandat-o.
                                Last edited by Crs. Sandel; 13 September 2013, 13:12. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google