Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
    ...dar intrucat nu am alarma pe ea si nici antifurtul la roti, o voi ridica vineri, cand voi monta si cele 2 accesorii.
    Si neaparat nu uita de CASCO ca e masina noua si nu se stie niciodata.
    Mie unu' mi se pare mai important decat antifurtu' de roti si alarma.
    Hai s-o conduci sanatos si fara evenimente!


    Off-topic:
    Joane, da' cu tine care-i treaba de "momentan am ramas pieton"?
    Te-au lasat astia fara carnet sau astepti masina?

    Comment


    • astept sareta intre 1-15 oct kojakane! am avut 2 si le-am vandut neasteptat de repede! si am ramas in baselu` gol!

      eu n-am avut casco niciodata! daca as fi avut...eram acum in gaura cu mai bine de 3-4000 de euro!
      Keep walking...

      Comment


      • Asteptare cat mai scurta atunci!

        Bre, nu zi ca nu se stie niciodata cand ai nevoie de CASCO.
        De ex. cade in plm un pom pe ea de cand cu vijeliile astea, vara mai ales.
        Sau, da un nebun foc la 5 masini random in parcare, printre care si a ta.
        Ramai cu ochii-n soare? Gaura totala?
        Io i-am facut din prima clipa, de cand am luat-o din reprezentanta si am in continuarea de mai bine de 7 ani de zile. Nu l-am folosit niciodata, n-a fost cazu'.
        E clar ca am cotizat ca la balamuc in anii astia, dar...cum ti-am scris mai sus, parca dormeam mai bine noaptea mai ales cand era noua masina.
        Acu' deja la vechimea pe care o are, nu prea se mai merita...platesc Casco din inertie mai mult.

        Comment


        • Facut casco la reprezentanta, la 3 zile am luat o piatra in parbriz si l-am facut muci. Daca nu aveam casco eram in buda. Frate, nu stii niciodata. Hai sa le stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ele, si scuze daca am fost off topic !

          Comment


          • Masina mea vine cu 6 luni casco gratuit(asa a fost oferta in iulie) plus 5 ani garantie.Dupa ce expira cele 6 luni, daca stau bine cu finantele, voi mai prelungi casco-ul.

            Comment


            • de pomi nu e cazul...nefiind prin apropiere...de nebuni sa dea foc nu am auzit (dar ce-i drept e posibil sa apara unu` la orizont oricand)...e clar ca exista riscuri...dar totusi nu vreau sa platesc cat nu face pe casco! la Buc se impune ca e debandada...aici la mine e mai liniste! pune si tu frana la inertie ca ajungi sa platesti casco cat ai dat pe masina!
              am facut un calcul si cel mai mic e la astra de 440 de coconeli/an..ba da-l dreaq de casco! si astia de la astra sunt maestrii hotiilor...pana scoti loveaua de la ei...e cu fenta patrunjelului!

              Sandele la tine a fost cu coasco 6 luni moaca...la mine cu 230 euro reducere ca am dus certif de distrugere! cam tot dracu ala e!
              Last edited by jonnie007; 24 September 2013, 19:41.
              Keep walking...

              Comment


              • Pai n-o sa mai pleci nicaieri cu masina?

                Comment


                • De unde esti shef Jon? C-tanta, Mangalia?
                  Las-o dreq ca nu platesc inca o masina.
                  De vreo 3 ani incoa' platesc cca. 100euro / an Casco ca am vechime, n-am avut daune si masina s-a depreciat in timp. Ce dracu, e aproape cat RCA-u'.

                  Vezi ca pomi nu e musai sa fie doar unde o parchezi tu in mod curent...poate te mai plimbi si tu si o mai parchezi si prin alte zone.

                  Cromatic mi-a luat-o inainte
                  Last edited by Kojak; 24 September 2013, 19:48.

                  Comment


                  • TL Kojakane! plec iti dai seama ...dar sunt mai atent pe unde o las...ma rog...e clar ca se poate intampla oriunde orice pana la coada!
                    ideea e ca pana acum am facut mari economii neavand casco...la octavia ma rupea..vroiau aia in 2009 1200 e/an (bine ca stateam pe scaun cand mi-a soptit scoru`)! daca se intampla o sa ma friga!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • La inceput data de livrare era 15-30 septembrie dar am profitat de neatentia agentului care mi-a vandut masina si i-am zis pe data de 17 ca a intarziat masina 2 zile si ca e inacceptabil (am fost tigan la faza asta!!) si mi-a zis ca nu voi plati decat asigurarea fara numerele rosii.

                      Comment


                      • @Ipsy, foarte bine ai procedat, oricum isi scot astia (n.r. reprezentantele vanzari si servisare) partea la greu.
                        Alte reduceri ai mai primit sau ceva gratuit?
                        Mie nu mi-au dat moka nici macar niste amarate de presuri, nu mai vb de altceva. Nada.

                        Comment


                        • Presurile le-am primit cadou.
                          Numerele rosii trebuie sa le platesc(166 lei).
                          Cei de la service nu au fost in stare sa monteze o alarma(nu isi asuma ei riscul ca daca patesc ceva pe partea electrica, sa plateasca ei), desi initial au spus ca pot instala ceea ce doream eu.
                          Antifurturi pentru roti:mi-au zis ca au in urma cu 3 zile, astazi imi spun ca nu au mai avut de nu stiu cate saptamani.
                          In schimb, sunt multumit de doamna la care am dat comanda.Foarte de treaba, plus ca m-a scutit de plata a 50 lei pt asigurare(am mai spus pe alt thread-de azi s-au scumpit asigurarile cu 10 %).
                          Per total, sunt multumit de dealerul unde am dat comanda, datorita persoanei cu care am colaborat.

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Cei de la service nu au fost in stare sa monteze o alarma(nu isi asuma ei riscul ca daca patesc ceva pe partea electrica, sa plateasca ei), desi initial au spus ca pot instala ceea ce doream eu.
                            Asta-i noua, cu alte cuvinte isi recunosc incompetenta.

                            Eu am fost conditionat (abuziv) ca sa nu pierd garantia pe partea electrica, sa achizitionez si sa montez DOAR de la ei (Meridian Sud) alarma, in caz ca vroiam una. Cica niciun altfel de model nu era "agreat" de Dacia. Nimic mai fals, minciuna ordinara pe fata...pe care am muscat-o insa.
                            Si nici n-aveam de unde alege, mi-au bagat pe gat un Maat (buna dealtfel, e si acum pe masina si nu mi-a facut niciun fel de probleme) la un pret total (alarma + actuator portbgaj + montaj) de cca. 700lei. Japca curata. Daca o montam oriunde altundeva, nu dadeam mai mult de 300-400 cu totu'.
                            Da' asta a fost candva...in 2006, mai exact.
                            Last edited by Kojak; 24 September 2013, 20:56.

                            Comment


                            • Tot la Meridian Sud am dat si eu comanda de masina. Montajul alarmei costa undeva in jur de 200-300 lei.
                              In schimb, acolo unde o sa o montez(tot la o reprezentanta-Nesti), va costa pana in 200 lei .

                              Comment


                              • pai si te mai incurca mult astia Sandele? ca ba e alba ...ba e neagra...exact ce iti spuneam...
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google