Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare,sunt un viitor posesor de logan 2,am avut un logan 1 ph2 din 2008 luat tot de nou,cu care am avut 5 ani si 2 luni si 70000 km,timp in care nu am avut nici o problema afara de consumabile,un suport prindere toba ruginit si un termostat schimbat(datorita binecunoscutului joc al liniutelor de la temperatura apa 2-4-2)
    am avut motorul de 1.4 de care am fost multumit,sper ca si cel de 1.2 va fi la nivelul asteptarilor,aceiasi cai putere dar un cuplu mai mic vad ,teoretic cel putin
    am dat acontul pe 11 martie,si acum astept sa inceapa rabla,fara de care nu as fi facut miscarea.eu unul nu as fi schimbat loganul vechi de care eram multumit,dar m a lovit un bou in parcare(pe mine si pe alti 3 )si mi a facut masina dauna totala,cum te poate lasa pieton un prost de 18 ani cu masina de la tac su care se crede in oras,ca pe autostrada
    aveti idee in cat timp ajunge masina la reprezentanta din momentul in care ai dat comanda?

    Comment


    • Eu am fost sa fac ieri un test drive cu Stepway si sa ma interesez de una alta legat de Rabla si Leasing si mi-au spus ca termenul este in general ~1-2 saptamani daca masina este in stoc si aproximativ o luna si jumatate daca nu este in stoc. Ma gandesc ca ar trebui sa fie la fel si in cazul Loganului.
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • Eu, pt Sandero Laureate 1.2 + packet securitate, am asteptat o luna.

        Comment


        • ok multumesc frumos,sper sa rezolv si cu rabla cat mai ok,si sa ridic masina cat mai repede,va tin la curent

          Comment


          • Ai o masina veche pe care o dai la casat sau vrei sa cumperi un tichet rabla?
            Dupa cum ziceam ieri am facut test drive cu Stepway si saptamana viitoare vreau sa depun actele pentru analiza dosarului de leasing. Vreau sa o iau si eu prin programul Rabla, dar nu detin un tichet si nici o masina veche, asa ca mi-ar trebui un tichet.

            Intrebarea mea este cam care este pretul corect pe care ar trebui sa-l platesc unui proprietar/dealerului pentru un tichet rabla?

            A doua intrebare ar fi legata de moneda leasing-ului. Lei sau euro? Din cate am inteles in euro ar fi leasingul mai ieftin, dar pe de alta parte ar fi ceva mai "riscant" datorita fluctuatiei cursului euro. Daca a trecut cineva recent prin aceasta situatie si a studiat putin treaba il rog sa ma lamureasca. Multumesc!
            Last edited by epuru; 29 March 2014, 21:15.
            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

            Comment


            • au ai mei parinti o dacie veche de 16 ani pe care o voi duce la casat,dar din ce am mai citit pe net probabil vei gasi rabla si pana in 1000 lei,cu toate actele facute,cel putin anul trecut se gasea lejer la banii astia
              cat despre leasing nu stiu sa ti spun,nu m am interesat prea mult,dar,tot din auzite,am inteles ca este mai ok in euro
              tu vrei sa ti cumperi stepway?dupa parerea mea este cea mai reusita masina de la dacia ca si design,plus ca are de toate pe ea

              Comment


              • Va felicit pt alegerile facute , Stapway e chiar ffff reusit .... cat despre tichetele rabla , la 6500 ron cat valoreaza el , nu cred ca ai sa gasesti sa il iei cu 1000 ron .... era un baiat din Pitesti , pe forum , care il vindea si spunea ceva de 4000 ron , negociabil ..... Va doresc mult succes cu viitoarele achizitii

                Comment


                • Domnilor, tichetul valoreaza 6500 Lei timp de 45 de zile apoi.... nimic!
                  Eu am cumparat in august 2013 un tichet cu 500 Lei si mai erau 3 care mi-l ofereau cu 300 Lei cu 1 saptamana valabilitate.
                  Off-topic Mai oameni buni LEU -ul e moneda Romaniei nu RON-ul. RON-ul nu mai exista
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • tot cu 500 de leiam cumparat si eu anul trecut in septembrie tichetuil si am asteptat o luna jumate pt un logan access asa ca dacia 1310 pe care o am iam dato unui vecin sa o foloseasca cu contract de comodat :P pt cativa lei :P

                    Comment


                    • Originally posted by Bazilman View Post
                      Domnilor, tichetul valoreaza 6500 Lei timp de 45 de zile apoi.... nimic!
                      Eu am cumparat in august 2013 un tichet cu 500 Lei si mai erau 3 care mi-l ofereau cu 300 Lei cu 1 saptamana valabilitate.
                      Off-topic Mai oameni buni LEU -ul e moneda Romaniei nu RON-ul. RON-ul nu mai exista
                      E mai greu cred anul acesta cu cumpararea tichetelor deoarece sunt in format electronic, cred ca va trebui sa te intelegi cu posesorul unui tichet si sa mergi la dealer cu el... tichetele se gestioneaza doar de dealeri.
                      Cat despre RON - acesta este codul monedei noastre (in trecut ROL) la fel cum pentru dolar este USD (ISO 4217)
                      RTFM

                      Comment


                      • am fost azi la reprezentanta si mi au zis ca de maine incepe rabla pt pers fizice,ca se schimba oferta,dacia vine cu un an casco gratis,dar casco avntaj care acopera doar anumite daune,mai vine cu 2 ani extra la garantie(5 ani in total) si cu o reducere de 250 de euro in pretul masinii cu tva
                        toate aceste info sunt neoficiale,ma cunosteam cu agentul de vanzari,dar de maine vor fi lansate pe piata asa ca nu ar trebui sa fie mare secret

                        Comment


                        • da panselin4 si eu am fost astazi la ei si stiu de reducerea de 250 , practic am scutit culoarea metalizata, dar de casco numai retin, de aceea m-ar interesa sa stiu cam cat se plateste casco pe an la un logan, estimativ asa...daca m-ar putea ajuta cineva as ramane recunoscator...multumesc frumos!

                          Comment


                          • Eu, la Sandero, platesc casco pe an 300 de euro.Am primit "cadou" 6 luni casco gratuit(asa era oferta cand am comandat masina).Am casco Gold de la Groupama.

                            Comment


                            • multumesc frumos Crs.Sandel deci cam asa as plati si eu...mai astept raspunsuri;))

                              Comment


                              • Eu platesc aproximativ 100 lei pe luna. Conteaza si valoarea masinii, si momentul cand o faci.
                                Daca o faci cu o zi dupa ce ai primit masina e mai scump, si daca nu ai versiunea laureat probabil ca iesi si mai ieftin.
                                Firma de asigurari e aia a lu` mustaciosu`.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google