Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da. cu aviz de plata
    sigpic

    Comment


    • s.ar putea sa te puna sa ii scoti din nou si sa faci din nou plata (

      Comment


      • Originally posted by pilifida View Post
        - alaltaieri mi s-a aprobat dosarul, am casat vechea masina, am platit avansul si acum trebuie doar sa o mai radiez maine. Si sa duc actele la dealer.
        - stepwayul (culoarea pe care o vroiam) cica e pe stoc la pitesti si mai astept doar livrarea. saptamana viitoare sau cealalta vine . Pana nu duc actele nu primesc masina. Actele le duc dupa Paste. happy happy joy joy
        Ce culoare ai ales? Mie mi-au zis ieri ca sunt toate culorile in stoc mai putin negru.
        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

        Comment


        • - daca ma pune sa refac avizul nu e ala mare bai. Daca saptamana viitoare ma trezesc cu masina in ograda trec peste asta
          - am ales albastrul ala din imaginea standard. Acum sunt curios de dotari ca pe site-ul lor nu prea zice de cruise control, eco mode si chestii dinalea. Iar drive test nu fac pentru ca indiferent de impresia generata de masina tot pe asta o sa o iau asa ca nu conteaza
          sigpic

          Comment


          • Eu zic sa ceri un drivetest cu un stepway diesel si sa incerci sa dai gaz brusc pe un drum drept. Dar sa te tii bine de volan.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              ... stepway diesel si sa incerci sa dai gaz brusc pe un drum drept. Dar sa te tii bine de volan.
              Motorul să aibă măcar 2.000rpm când vrei să încerci manevra asta (gaz brusc)!

              Comment


              • Credeti ca voi fi uimit de acceleratia masinii? Mentionez ca mai este in faimilie un duster de 110 CP si eu tind sa cred ca timpii de acceleratie sunt asemanatori. Sa ma uit un pic pe fisa tehnica pe site-ul lor sa vad ca acum m-ati fcut curios

                da: la duster 0-100 12,5
                stepway: 11,8.
                Oricum cel mai interesat sunt de consumul ala mic aratat de ei. Sa vedem cum va fi. Am reusit si eu odata la un mers moderat pe ruta sibiu-bucuresti, in bucuresti mers 40 km si retur sa scot un consum un pic sub 4/100 km. Dar era motorul de 65 cp.
                - si sper ca nu voi avea suspensiile alea ultra-moi de pe duster. Care ati facut test drive cu stepwayu ce parere aveti de suspensii?

                - si senzori de parcare oare are sau nu are?
                Last edited by pilifida; 18 April 2014, 09:52. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by pilifida View Post
                  - si senzori de parcare oare are sau nu are?
                  Fără supărare, dar tu nu ştii ce ai comandat? Uită-te pe site-ul Dacia şi vezi ce dotări are Stepway!

                  Comment


                  • Sa nu te uimeasca torque steerul, nu acceleratia. Dar cum vrei tu.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • - pe site-ul dacia nuy scrie de eco-mode si de cruise control, desi se stie ca ele exista pe masina.
                      - mai scrie de senzorii de parcare, desi pe alte site-uri nu am vazut ca ar fi, iar in masca spate a unui sandero vazut de mine prin oras nu erau senzorii astia
                      sigpic

                      Comment


                      • Scrie undeva prin configurator si pe pagina de prezentare de la Stepway ca are regulator-limitator de viteza.
                        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                        Comment


                        • Uite aici fişa detaliată pentru Stepway!
                          Din ce observ, senzorii de parcare nu apar ca dotare implicită!
                          În schimb Cruise Control şi funcţia Eco sunt dotări standard pentru Stepway!

                          Comment


                          • Senzorii de parcare au fost standard in PRIMUL lot de Stepway apoi s-au scos.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by pilifida View Post

                              - si sper ca nu voi avea suspensiile alea ultra-moi de pe duster. Care ati facut test drive cu stepwayu ce parere aveti de suspensii?
                              Pai daca la Duster ti s-a parut suspensiile "ultra-moi" atunci pe Stepway o sa ti se para de "ultra extra super moi".

                              Comment


                              • am reusit si am rezolvat cu radierea de la primarie si cu radierea de la politie pe joi, cu o zi in urma mersesem la remat cu masina, acum mai trebuie sa merg la reprezentanta, poate am noroc si ridic masina saptamana viitoare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google