Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comanda am facut.o pe 11.04.2014.

    Buna seara.Am casat rabla,am mers la reprezentana si am predat actele,am replatit avansul,pe care in prealabil il mai plattisem o data si m.au pus sa.l ridic inapoi,astept aprobarea dosarului.Masina?in prima jumatate a lunii mai.Acum sunt morcovit un pic pentru ca iar trbuie aprobat dosarul pentru tichetul rabla.Eu am predat masina,aia au taiat.o,daca nu.mi aproba dosarul penrtu ticet?



    Comment


    • Nu are cum, dosarul e aprobat deja....e chestia doar cu avansul , asa am.facut si eu, mi.a zia aa stau libistir tichetul e aprobat deja doar ca astia de la mediu vor asa , sa fie platit avansul dupa ce iti aproba dosarul cu rabbla....deci stai linistit!

      Comment


      • si eu am trecut fix prin aceiasi pasi ,acum sunt la stadiu de asteptat ca si voi o a 2 a aprobare de la afm,nu cred ca au ce sa nu aprobe, actele sunt toate ok doar ca am replatit avansul dupa ce am terminat cu actele,pe nota de inscriere scrie data de 15.04.2014 si am numarul de 01759,deci pana la acea data se inscrisesera in program un numar de 1759 de oameni
        eu sper ca cea de a 2 a aprobare sa vina macar la fel de repede precum prima

        Comment


        • Adica voi ati casat rabla fara aprobarea de primire in program? ...

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            si eu am trecut fix prin aceiasi pasi ,acum sunt la stadiu de asteptat ca si voi o a 2 a aprobare de la afm,nu cred ca au ce sa nu aprobe, actele sunt toate ok doar ca am replatit avansul dupa ce am terminat cu actele,pe nota de inscriere scrie data de 15.04.2014 si am numarul de 01759,deci pana la acea data se inscrisesera in program un numar de 1759 de oameni
            eu sper ca cea de a 2 a aprobare sa vina macar la fel de repede precum prima
            Pai ai replatit deja avansul?ti.a trimis astia de la dacia bani inapoi? Ca mie inca nu sau asa mia zis dealarul!

            Comment


            • da yonutptr28 ,am verificat la banca si primisem primul avans inapoi in cont ,si de aceea am refacut plata, dar e diferita in functie de fluctuatia cursului euro leu ,iar acum astept sa vina aprobarea, pt a ridica masina ,care am inteles ca este deja pe stoc

              Comment


              • In cat timp ti.au livrat bani? Ca eu am dat joi aia, si azi teoretic ar trebui sa ii am in cont, desi dealarul a zis ca aa suna el, numai inteleg nimic

                Comment


                • eu miercurea trecuta am facut miscarea cu noul avans,iar ieri aveam banii de la primul avans in cont

                  Comment


                  • eu am fost mai devreme..si inca nu mi-au livrat bani in cont...sai fugaresc! deja ma exaspereaza....

                    Comment


                    • Pentru cei care au mai fost in situatia aceasta ... o intrebare. Am un prieten ce are o rabla de dat, nu vrea sa isi cumpere o masina noua ci ar vrea sa recupereze ceva bani din rabla ... cum sa procedeze ... Multumesc anticipat.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • 1.Cel mai bine e sa gaseasca pe cineva care doreste sa cumpere o masina noua, dar care nu are rabla.Cad la invoiala asupra unei sume de bani si apoi se prezinta amandoi la dealer.
                        2.Alta varianta ar fi sa se duca prietenul tau la dealer si prin intermediul dealerului sa duca rabla la remat.Dealerul cumpara apoi voucherul de la prieten.Evident, dealerul ofera o suma de bani mai mica decat prima varianta.

                        Comment


                        • - foarte interesanta asta cu returul avansului. Mie inca nu mi s-a intamplat asa ceva. Acum astept aprobarea finala a dosarului, iar masina cica ar trebui sa vina saptamana asta sau cealalta. E pe stoc la uzina, asteapta doar "tramvaiul" sa o aduca )
                          sigpic

                          Comment


                          • treaba cu returul avansului,este doar in cazul in care ai dat un avans la reprezentanta inainte de a finaliza actele pentru rabla (inainte de a merge la remat,politie,primarie etc.) pentru a rezerva o masina,sau pt a se apuca de fabricarea ei mai din timp
                            in cazul in care ai dat avansul dupa ce ai rezolvat toate acestea,si dupa ce le ai dus la reprezentanta,atunci nu cred ca mai este valabila treaba cu returul avansului

                            Comment


                            • Originally posted by panselin4 View Post
                              treaba cu returul avansului,este doar in cazul in care ai dat un avans la reprezentanta inainte de a finaliza actele pentru rabla (inainte de a merge la remat,politie,primarie etc.) pentru a rezerva o masina,sau pt a se apuca de fabricarea ei mai din timp
                              in cazul in care ai dat avansul dupa ce ai rezolvat toate acestea,si dupa ce le ai dus la reprezentanta,atunci nu cred ca mai este valabila treaba cu returul avansului
                              eu am platit avansul dupa aprobarea dosarului, dupa casarea si radierea masinii. Astept doar sa vina ))

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                eu miercurea trecuta am facut miscarea cu noul avans,iar ieri aveam banii de la primul avans in cont
                                Cum ai facut - ai livrat al doilea avans prima data si abea apoi iti returneaza primul avans .. sau invers? mie abea acum se chinuie sa-mi returneze avansul , am trimis datele celui de la vanzari pe mail si astept sa-mi dea tot pe mail detaliile de plata pentru al doilea avans - fac o plata online si ma scutesc sper de niste drumuri aiurea pe la dealer-banci etc...sapt viitoare, daca reusesc sa platesc din nou avansul, sper sa casez rabla si sa fac si plata finala
                                RTFM

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google