Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da, am achitat al doilea avans , si abea apoi iti returneaza primul avans
    si eu tot asa am corespondat cu dealerul ,prin mailuri,mi a trimis ordinul de plata prin email, sau se mai poate trimite prin fax

    Comment


    • Originally posted by M.FLORIN View Post
      Adica voi ati casat rabla fara aprobarea de primire in program? ...

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
      astea au fost cerintele programului rabla si ,implicit,ale dilerului auto

      Comment


      • azi am rezolvato si eu...am primit primul avans inapoi si i-am depus iar in contul lor, doar ca am mai da 25 de lei comision la banca, nu stie ce sa mai faca sa te jupoaie de banii! in fine...acum astept sa se faca plata si ma cheama sa dau diferenta de bani....nu mai trebuie nici o aprobare de la mediu , asta pentru ce-i ce nu stiu!

        Originally posted by mimmo View Post
        astea au fost cerintele programului rabla si ,implicit,ale dilerului auto
        nu sa casat masina fara aprobarea din program...imediat dupa ce s-a dat drumu la programul rabla a 2 sau a 3 zi am casat masina, numai ca a fost faza cu avansul...ca asa le cer astia de la mediu!
        Last edited by yonutptr28; 24 April 2014, 11:38. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • ce acte trebuiesc pt casarea masinii?

          Comment


          • Avansul l-aţi plătit iniţial cash la dealer?

            Comment


            • nu,n-am platit avans. am primit acceptul de la afm, si am semnat o data nota de inscriere,acum urmeaza o noua verificare,apoi trebuie sa semnez nota de inscriere a doua oara si apoi, din cate stiu, urmeaza casarea si radierea

              Comment


              • Originally posted by Ampt View Post
                Avansul l-aţi plătit iniţial cash la dealer?
                Nu.In contul bancar al dealerului.

                Comment


                • - acum am sunat al dealer si cica masina e venita, dar mai dureaza sa faca avizu' final pana maine, ca cica ceva cu rabla bla bla. Desi nu am platit avansul si nu am casat masina pana nu a fost treaba sigura cu tichetul. In fine. Nu mai inteleg de ce mai dureaza, dar sper ca cel tarziu sambata o voi ridica. Ca s-ar mai astepta si confirmarea platii de la banca, care cica ar mai dura inca o zi. Oricum nu inteleg de ce nu am fost sunat ca a venit masina dar in fine...
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by pilifida View Post
                    - acum am sunat al dealer si cica masina e venita, dar mai dureaza sa faca avizu' final pana maine, ca cica ceva cu rabla bla bla. Desi nu am platit avansul si nu am casat masina pana nu a fost treaba sigura cu tichetul. In fine. Nu mai inteleg de ce mai dureaza, dar sper ca cel tarziu sambata o voi ridica. Ca s-ar mai astepta si confirmarea platii de la banca, care cica ar mai dura inca o zi. Oricum nu inteleg de ce nu am fost sunat ca a venit masina dar in fine...
                    da si mie mi-a zis ca asteapta confirmarea platii avansului si maine sau luni ma cheama sa dau diferenta, si dupa o sa vina masina, asta daca nu e deja pe drum :d ! oricum o sapt , maxim doua o sa am masina :d

                    Comment


                    • - pai la mine a ajuns masina, avansul e platit de cateva zile, rabla e acceptata si casata, dosarul e finalizat. Nu inteleg de ce se mai asteapta. in fine. Acum daca e doar pana sambata e ok, dar ar fi nasol sa se lalaie pana saptamana viitoare
                      sigpic

                      Comment


                      • asa fac astia...sa te tina pe drumuri...la mine dosarul e finalizat de vreo saptamana doar ca a fost problema cu avansul , ca l-am intrebat mai trebuie sa astept ceva de la mediu, si mi-a zis nu ca e totul rezolvat asteapta sa se confirme avansul si ma suna sa duc si restu de avans cat mai dau...si dupa in 2 3 zile am masina...acum depinde....o fi 2 zile, o fi o saptamana am rabdare...

                        Comment


                        • am fost azi la dealer,mi a comunicat ca sigur luni am masina in posesie
                          acum trebuie sa vad ce mai trebuie sa mai platesc,am alergat azi pe la mai multi brokeri de asigurari sa fac simulare de rca si de casco,sa vad cat ma mai ajunge
                          cel mai ieftin venea la carpatica undeva la 360 de ron pe an la rca ,iar pe la casco undeva la 340 de euro pe an
                          mi a zis dealerul ca mai trebuie achitati 125 lei pt nr rosii
                          restul cheltuielilor le voi achita pana in 30 de zile cat au valabilitate nr rosii

                          Comment


                          • eu am dat 450 de lei pe juma de an anul trecut in oct si anul asta luna asta am dat 400de lei la unica ...sa-i frec cu asigurarile lor

                            Comment


                            • tinuletz, ai masina pe numele tau nu?ai in jur de 30 de ani?
                              o proasta de la asigurari mi a zis ieri ca nu am cum sa fac casco la masina noua pana nu primesc de la dealer cartea masinii,iar talonul il voi lua abia dupa ce o inmatriculez cu nr definitive,deci nici talonul nu il am, voi a ti reusit sa faceti casco fara carte si fara talon?
                              nu pot sa cred ca nu am cum sa fac casco la o masina noua

                              Comment


                              • Nu e necesar sa postezi aceeasi problema in doua locuri.
                                Concluzia despre casco ... schomba proasta ca habar nu are. E suficient un document cu serie sasiu si restul datelor - adica avizul de plata - si pot incheia polita casco.

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google