Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • epuru,am facut casco la astra,a costat in jur de 1300 lei pe 12 luni
    am ridicat masina intr un sfarsit glorios,ceva mai pe dupa masa decat era programat,dar este bine si asa
    ca si prime impresii,este mai silentioasa asta de 1.2 decat loganul vechi de 1.4,si trage asemanator,parca are reprize mai bune la cutie,mai scurte
    cand am luat o in primire avea 4 km la bord,si este echipata cu anvelope goodyear,inclusiv rezerva- eu credeam ca va veni cu anvelope continental cum erau echipate cele din showroom (si cum aveam si pe loganul din 2008 )
    ce stiti de aceste anvelope? sunt marca buna goodyear?
    am uitat sa l intreb pe dealer, ce stiti se mai face vreun fel de rodaj la masina? stiu ca la loganul din 2008 zicea ca pana in 3000 km sa nu se depaseasca frecvent 3000 de ture parca, si nici nu trebuia incarcata masina excesiv

    Comment


    • Felicitari!
      E recomandat sa se faca rodaj - o sa gasesti informatii despre acest aspect si in manualul de utilizare.
      Anvelopele sunt bunicele - si a mea a venit tot cu goodyer duragrip ... eu sunt multumit de ele pana in prezent.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Originally posted by panselin4 View Post
        am ridicat masina intr un sfarsit glorios,ceva mai pe dupa masa decat era programat,dar este bine si asa
        Felicitări pentru achiziţie şi să te bucuri mereu de maşină, exact ca astăzi, în prima zi!
        Despre rodaj îţi recomand să citeşti cu încredere manualul maşinii, vei găsi multe informaţii necesare şi în acelaşi timp deosebit de interesante.

        Comment


        • - astazi am ridicat si eu intr-un final masina (stepway). Am fost placut surprins de faptul ca am putut face CASCO direct la dealer. Opinie generala asupra achizitiei(sper ca nu iau offtopic ):
          - in primul rand, vreau sa il contrazic pe userul care (la intrebarea mea) a afrmat ca suspensiile sunt mai moi ca si pe duster. Sunt mai tari din punctul meu de vedere. Muult mai tari,
          - frana tine bine, pe duster parca il ducea inertia prea in fata, fata de momentul franarii. Asta franeaza scurt si direct ca si loganul simplu de 2005 . Eram paranoic cu aspectele astea 2, deoarece combinate - cand am condus prima data dusterul era sa ma urc pe cei din fata mea.
          - am mers cativa zeci de km, cam 50% oras, deci exact consum mediu - oras - drum intins - 4,8 la suta a iesit. Deci dupa rodaj as putea zice ca specificatiile producatorului sunt exacte.
          - masina chiar fuge cand e peste 2000 si un pic de ture, efectiv de te baga in scaun. Nu interpretati ca ar fi ferrari, dar raportat la consum, caii putere care ii are si motorul micut, timpii producatorului 0-100 km - (11,8 sec parca), o fac fruntasa la acceleratie fata de multe alte sh-uri din anii 2000 cu veleitati de bolide. Acceleratia este neasteptat de buna. Si nu o zic din subiectivism.
          - media-navul - merge foarte foarte bine. Fara nici un lag (decat atunci cand pui muzica de pe telefon - la schimbarea melodiilor). Singurul minus - la harta (care are interfata de IGO sau e chiar igo)- e cand o rasfoiesti - poti fie sa pozitionezi cursorul intr-un loc, fie sa te plimbi pe harta sus/jos etc - na pt plimbatu pe harta putea sa faca o manuta ceva (gen adobe pdf viewer) pentru ca softul sa delimiteze clar ce vrei sa faci. Asta da un "lag" sa ii zicem, ca daca vrei sa te misti in dreapta pe harta de exemplu, softul poate interpreta ca dai "click" pe un anumit punct, si nu se misca inpsre vest, doar se muta cursorul de pozitie unde ai atins tu harta. In fine. Greu de explicat ).
          - la minus as putea trece faptul ca agata schimbatorul in vitezele 1-2, iarasi si semnalizarile agata groaznic - la mine cel putin. Nu stiu daca se vor lasa, sau sa ma duc la service. Sincer mi-e lene sa ma duc la ei, am auzit ca cica se vor lasa plasticele.
          - tot un minus -eu ma asteptam sa vina cu opinci M+S dar din pacate am de vara => la iarna cresc valoarea masinii cu 500 de ieuro din pacate
          - Plasticele, sincer pe mine niciodata nu m-au interesat, nici la vechea masina, desi am fost si sunt inconjurat de "ingineri in mase plastice" care nu mai pot ei de ce tip de granule sunt folosite la turnare. La modelul asta, clar se imbina totul bine, torpedoul sta in mama lui drept, fara sa iti intre degetul in el ca la vechiul logan, desi capacul era inchis. Singurul minus si trebuie sa recunosc ca e un minus taaare si mare cat china - la consola de aer - plasticul de sustinere a butoanelor mi s-a parut incredibil de fragil - cand le-am actionat primele dati, am crezut ca intru prin el cu degetul - in special la butonul care decide provenienta aerului (interior/exterior). Masca aia putea fi mai bine facuta si mult mai dura, deoarece sa fim seriosi ca tot timpu (fiindca nu e clima) reglam toti la bulinele si la vitezele aerului de numa'. Si chiar acolo sa dea rateu ...
          - in rest foarte multumit de ea si sper ca va duce 10 ani fara incidente de nicio natura
          Last edited by pilifida; 29 April 2014, 00:11.
          sigpic

          Comment


          • Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente

            Sent from my GT-P3100 using Forum Runner

            Comment


            • Felicitari! Sa le folositi sanatosi.

              Pe mine deja ma calca pe nervi, de peste doua saptamani si ceva inca nu mi-au aprobat creditul, tot se trezesc ca le mai trebuie sa le duc contracte, adeverinte, acte aditionale la contracte, etc, ba ca nu au scanat bine, ba ca nu sunt siguri ca ii bun ce le-am dus, ba ca mi-au desperecheat actele si nu mai stiu sa le puna cap la cap si sa merg eu sa-i ajut... o mare tiganie.

              Daca pana maine nu ma rezolva imi bag picioarele in ei si retrag tot, platesc avans sa comand masina, iau imprumut de la cineva (am vorbit deja) si platesc masina integral, iar apoi fac credit la o banca serioasa si restitui banii persoanei respective, iar eu raman cu creditul la banca si nu la amaratii astia RCI Leasing sau cum naiba ii cheama, care nu sunt in stare sa se uite pe niste acte.

              Am inceput demersurile deodata cu voi cand a inceput programul Rabla si inca nici macar n-am dus masina la casat ca tot ma amana astia...

              Numai timpi morti, saptamani pierdute degeaba ca astia tot vor cate ceva, zile pierdute cu weekend-urile ca sunt nelucratoare, zile pierdute de Pasti, peste cateva zile vine 1 Mai, deci iar zile libere.

              Cred ca si daca imi luam submarin rezolvam mai repede.
              Last edited by epuru; 29 April 2014, 01:01.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • tare faza cu submarinul, se va rezolva stai linistit,si eu tot asa am avut timpi morti,si pierdut asteptand dupa aprobari
                pilifida cat ai platit casco la reprezentanta? si la ce firma de asigurari?

                Comment


                • 240 euro pe an la allianz, pe numele lui tata ca eu avand 25 de ani e cam scump. Iar la groupama era 400 euro, o mentionez deoarece e cea mai serioasa firma. Din cate am auzit nici allianz nu sunt deloc tigani si avand in vedere diferenta de bani mare, i.am ales. Sper sa nu am.nevoie sa ii testez, ca pe cei de la groupama, i.am incarcat bine de câteva ori cu vechiul logan. (nu fac reclama, zic din experienta deoarece la casco consider ca e bine ca lumea sa stie firmele care dau bani si nu se tiganesc)
                  sigpic

                  Comment


                  • Allianz plateste fara probleme, nu am avut discutii cu ei, pacat ca am avut nevoie totusi de ei

                    Comment


                    • este foarte bine, 240 de euro la allianz pt casco pe tot anul
                      este cumva cu fransiza?

                      Comment


                      • Originally posted by pilifida View Post
                        240 euro pe an la allianz, pe numele lui tata ca eu avand 25 de ani e cam scump. Iar la groupama era 400 euro, o mentionez deoarece e cea mai serioasa firma. Din cate am auzit nici allianz nu sunt deloc tigani si avand in vedere diferenta de bani mare, i.am ales. Sper sa nu am.nevoie sa ii testez, ca pe cei de la groupama, i.am incarcat bine de câteva ori cu vechiul logan. (nu fac reclama, zic din experienta deoarece la casco consider ca e bine ca lumea sa stie firmele care dau bani si nu se tiganesc)
                        Stai linistit si allianz se tiganesc. Am stat 3 saptamani dupa ei sa-mi rezolve o problema pe casco. Dupa 3 reclamatii si amenintari la ASF, au dat drumul la finantare.

                        Comment


                        • - e full casco fara fransiza. Eu sper sa nu am nevoie sa le testez seriozitatea . Am avut tangente cu rca-urile de la allianz si au platit fara sa comenteze preturile umflate ale reprezentantelor
                          sigpic

                          Comment


                          • E fara fransiza la reprezentanta dacia si 250 euro la celelate service-uri. Eu am dat 505 euro, ca am varsta sub 30 de ani.

                            Comment


                            • Azi dupa-masa ma duc sa iau masina - ieri am facut plata si azi se vede si la ei in cont ca s-a facut plata. Eu zic ca s-au miscat repede, ce-i drept i-am cam stresat si eu pe cei de la vanzari caci nu doream sa ma amane pana dupa 1-2 mai
                              RTFM

                              Comment


                              • Baftă şi poate postezi şi tu câteva poze cu noua achiziţie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google