Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Bazilman
    Spuneai undeva ca ai avut putin de furca cu dealerul din Iasi. Poti detalia putin, fie aici, fie pe privat?

    Comment


    • maine fac si eu plata la diferanata de pret (am platit avans 5%)pentru 1,5 dci 90cp Laureat......termen de livrare aa cum am mai spus sapt.26.

      am riscat si am castigat plata am vrut sa o fac de acum 2 sapt. dar am asteptat si EURO a sczut vertiginos......avantajul meu

      am sa revin cu poze la ridicare intr un My ride
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • [QUOTE=t0rquemada;1588195]@pippen Ai PM[/QUOTE

        Multumesc de ajutor. M-ai salvat.

        Comment


        • @bobbyred Daca platesti PANA in ora 13.00 vei plati la cursul Renault de saptamana trecuta, daca platesti dupa 13.00 vei plati la cursul Renault de maine.

          Plata se realizeaza la cursul de schimb Leu/Euro practicat de S.C. Renault Commercial Roumanie S.R.L. si afisat la sediul Agentului in ziua efectuarii platii (respectiv, cursul BNR din ultima zi de marti inainte de data platii, majorat cu 0,5%).
          20 mai 2014 4,4343
          26 mai 2014 4,4099
          27 mai 2014 4,4099 ??
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by gold4all View Post
            @Bazilman
            Spuneai undeva ca ai avut putin de furca cu dealerul din Iasi. Poti detalia putin, fie aici, fie pe privat?
            Vorbim, ai PM cu nr. meu
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Parca in 5 mai am platit avansul si am casat rabla, deci ieri au fost 3 saptamani. Azi am vorbit cu dealerul si mi-a zis ca masina ii fabricata si ca daca am putin noroc o primesc saptamana asta, daca nu saptamana viitoare. Saptamana trecuta cand am vorbit cu el mi-a zis ca pe la jumatatea lui iunie ar trebui sa o primesc, deci se pare ca treaba decurge mai repede decat mi-a estimat initial. Probabil maine merg sa platesc diferenta.
              Last edited by epuru; 27 May 2014, 14:29.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Daca nu ma insel cursul Renault valabil de azi e 4,4177 deci mai faci ceva economie.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Da, pai tot in scadere ii cursul euro de cateva zile bune. Orice economie ii bine venita.
                  Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                  Comment


                  • Ăsta da noroc!
                    Să te bucuri la fel şi de maşină.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      @bobbyred Daca platesti PANA in ora 13.00 vei plati la cursul Renault de saptamana trecuta, daca platesti dupa 13.00 vei plati la cursul Renault de maine.

                      Plata se realizeaza la cursul de schimb Leu/Euro practicat de S.C. Renault Commercial Roumanie S.R.L. si afisat la sediul Agentului in ziua efectuarii platii (respectiv, cursul BNR din ultima zi de marti inainte de data platii, majorat cu 0,5%).
                      20 mai 2014 4,4343
                      26 mai 2014 4,4099
                      27 mai 2014 4,4099 ??
                      merci,

                      stiu acest lucru ....numai ca am asteptat cursul noi de luni 26.05 azi am fost dupa avizul de plata si am achitat suma intergrala

                      profit 821 ron de pe 12.05 pana azi 27.05 doar din curs

                      termenu de livrare a ramas la fel saptamana 26
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Aproape 200 de Euro, frumos!

                        Comment


                        • da ,aproape..din ecomonie cumpar medianav sau jante
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Am achitat azi restul de 7000 de euro pe care ei l-au calculat la 4.478 si la bnr oficial dupa ora 13 era 4.39

                            Comment


                            • bnr oficial dupa ora 13 era 4.39 ?????? dupa care curs ! ! ! !
                              la ce dealer este cursul asta 4.478 ?

                              se raporteaza la cursul de ieri, la bnr era 4.4099 + 0.5% aplicat de dacia cca. 4.4300
                              si se merge cu acel curs pana sapt.urmatoare
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Din cate stiu ziua de marti este cea la care se stabileste cursul de referinta Renault valabil o saptamana. Sa ma corecteze cineva daca gresesc.

                                Afla cursul BNR de azi si evolutia din ultimele zile. Pentru schimb valutar foloseste convertorul rapid si urmareste online cursul valutar al bancilor romanesti


                                Azi cursul BNR este 4,3958
                                Deci cursul Renault trebuie sa fie BNR + 0,5% = 4,4177

                                Teoretic la acest curs ar trebui sa imi platesc si eu maine masina, ramane de vazut cand merg la dealer ce valoare imi da.
                                Last edited by epuru; 27 May 2014, 21:02.
                                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google