Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La inceputul lui mai am facut comanda( ajung acasa si ati spun data exacta)
    Da ,am inteles si eu ca ulterior au un decalaj mare la livrare....probabil faci parte din acest lot.
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Numai pot de nerviiiiiii,masina e gata de pe data de 23.06 la fabrica,
      conform sistem ( care este de oricum C***T)pe 25.06 trebuia sa ajunga la reprezentanta respectiv pe 26.06 livrarea....

      acum am vorbit cu reprezentantul de vanzari si,................stupoare..

      masina este inca in centrul de expeditii, nu au camion liber au de trimis 200 de camioane la export .....nu se stie daca pleaca de la ei maine sau vineri,

      Vineri cred ca iese iures mare la respectivul dealer ,daca nu onoreaza termenul de livrare respectiv saptamana 26
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Nici eu nu am primit masina si este gata de vineri.
        S-ar putea sa o primesc vineri dimineata.

        Multumim Madutzu25, dar intai trebuie sa la primim.
        Last edited by fdr_ro; 25 June 2014, 22:29.

        Comment


        • Sa va bucurați de ele si sa le folosiți fără probleme
          My Ride sigpic

          Comment


          • Or să vină şi maşinile, dar întotdeauna există o ordine a priorităţilor.
            Şi cum 95% din producţia Dacia merge la export, concluziile le putem trage foarte uşor singuri.

            Comment


            • 95% la export? Mi se pare cam mult. Asta daca nu se vand si in China, SUA, Africa etc. si nu una sau doua, ci "in prostie"!

              Comment


              • M-am înşelat cu două procente...

                "Uzina de Vehicule Dacia produce maşini finite, dar şi piese pentru alte uzine ale grupului Renault. La nivelul anului trecut (2012), 93% din producţia uzinei a fost exportată."

                Comment


                • o noua zi de nervi,telfoane si scandal....

                  Nici azi, nu au "avut" trailer gol, desi stupoare astazi a ajuns unul in Meridian Sud (parcul este la o X distanta de ei )cu masinii chiar in momentul cand trece-am pe acolo...am vorbit cu soferul care mi-a confirmat ca vine direct de la pitesti ,"am lasat 2 masini in militari si restu aici"
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Azi s-au facut livrari la Meridian sud, erau cam fierti agentii de vanzari, probabil au avut intarzieri.

                    Comment


                    • Nici pentru mine nu au gasit transport, au promis ca o trimit maine seara sa o pot ridica sambata dimineata.

                      Comment


                      • ARIS86

                        Stiu multumesc de confirmare
                        am fost si eu azi pe acolo si eu am aprins "focul" pe care il continuii maine dupa ora 15.00 sunt iar pe capu' lor....

                        acum am trimis si un mail oficial catre Vocea Clientului sa vad ce imi spun dupa care incep restu demersurilor...

                        O mare bataie de joc si lipsa de respect fata de clientii lor,desi nu eram prea incantat de acest Dealer acum am confirmarea oficiala ca, asa este
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Daca este vorba de Meridian, eu am avut o intarziere de 2 sau 3 zile in ceea ce priveste livrarea masinii.

                          Comment


                          • Originally posted by bobbyred View Post
                            ARIS86

                            Stiu multumesc de confirmare
                            am fost si eu azi pe acolo si eu am aprins "focul" pe care il continuii maine dupa ora 15.00 sunt iar pe capu' lor....

                            acum am trimis si un mail oficial catre Vocea Clientului sa vad ce imi spun dupa care incep restu demersurilor...

                            O mare bataie de joc si lipsa de respect fata de clientii lor,desi nu eram prea incantat de acest Dealer acum am confirmarea oficiala ca, asa este
                            Mie mi-au livrat-o la termen, desi initial mia-u zis ca e gata in perioada 15-20.11.2013, eu am ridicat-o pe 2, desi daca insistam o ridicam pe 1.11.2013. Toti sunt amabili, pana te inhata de client. Am fost si eu prin showroom sa ma uit mai mult la duster cum au chedere suplimentare montate. Mai ai rabdare cateva zile si ti-o aduce si tie. Pacat ca nu are linie de cale ferata sa o aduca de la fabrica, direct la dealer.

                            Comment


                            • Intarziere la livrare=moment bun de a obtine anumite bonusuri,discounturi,chestii gratis,etc,asa ca incercati sa profitati si voi de ei,cel putin asa se practica pe la alti dealeri de masini straine
                              Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                              Comment


                              • VLADCOSMIN:
                                Adevarat este ce spui referitor la bonusuri numai ca,in cazul meu e vorba de o plecare din tara.....bonusu lor nu acopera valoarea pierduta de mine)

                                ARIS86:

                                Da ,despre acest Dealer este vorba....

                                Update

                                Dupa mail-ul de aseara trimis catre Vocea clientului si telefonul de astazi de la ora 8.05(programul incepe la 8.00)
                                Oamenii au inceput mobilizarea....masina se incarca azi si ajunge in Meridian Sud.pana in ora 14.00 )sunt curios!!
                                Scuze de post dublu
                                Last edited by bobbyred; 27 June 2014, 09:49. Reason: Automerged Doublepost
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google