Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tipa respectiva statea pana la ora 20:00 la dealer, deci daca ajungeam la 17:30, puteam sa stau pana la 20:00 sa verific masina, dar nu am luat-o, deoarece eu vreau sa o aduc acasa cu alarma montata + antifurt roti.
    In showrom, sunt aceleasi masini de vreo 2 saptamani, timp in care am fost de vreo cateva ori la dealer.

    Comment


    • Salutare! Daca nu saptamana aceasta, cealalta voi intra si eu in posesia unui Logan Laureat 0.9 Tce..Astept cu nerabdare ziua cea Mare pentru ca am fost amanat cu aproape o luna de zile:-(..Astazi am fost sa platesc integral masina in speranta ca va veni sigur:-))..Am fost placut surprins de tipa de la Reprezentanta cand am auzit ca voi primi si niste covorase cadou din partea lor ca dupa ce am auzit de la ceilalti de pe forum ar fi trebuit sa ma ,,tiganesc" ceva cu ei:-))..Acum intrebarea mea este: Sa fac asigurarea la ei sau nu? Nu cred ca voi avea mai multe beneficii de la ei poate decat un pret mult mai ridicat:-))


      P.S Am uitat sa precizez ca am dat comanda in data de 23.07.2013 si mi sa spus ca o voi primi in prima saptamana din Septembrie..am zis ok..Trece prima saptamana din septembrie, si am zis sa trec pe la reprezentanta( ca tot stau la 2 case distanta de ei) si mi sa spus ca datorita lunii august care a fost o luna de concedii sa mai prelungit termenul de livrare pana in saptamana 40, mai exact prima saptamana din octombrie)..
      Last edited by Tommy94; 25 September 2013, 11:14.

      Comment


      • Originally posted by Tommy94 View Post
        Acum intrebarea mea este: Sa fac asigurarea la ei sau nu? Nu cred ca voi avea mai multe beneficii de la ei poate decat un pret mult mai ridicat:-))
        Asigurarea eu am facut-o la ei.Nu mi-au luat nimic in plus. Am realizat o simulare acasa, pe calculator si exact aceeasi bani mi-i i-au luat cei de la reprezentanta.

        Comment


        • Originally posted by Crs. Sandel View Post

          Asigurarea eu am facut-o la ei.Nu mi-au luat nimic in plus. Am realizat o simulare acasa, pe calculator si exact aceeasi bani mi-i i-au luat cei de la reprezentanta.
          Buun atunci o sa fac si eu o simulare acasa si sa vad ce oferta imi fac si cei de la ei:-)..Multumesc frumos!

          Comment


          • Bine ai venit printre utilizatorii de Logan2
            sigpic

            Comment


            • Tommy94 sa inteleg ca pe 23 iulie nu aveau masini pe stock ? Eu am comandat-o cam pe 20 august si a ajuns pe 28. Hmmm incep sa devin banuitor in ce priveste " provenienta" masinii mele ?!? Oare din ce showroom mi-au adus-o ?
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • Originally posted by Bazilman View Post
                Tommy94 sa inteleg ca pe 23 iulie nu aveau masini pe stock ? Eu am comandat-o cam pe 20 august si a ajuns pe 28. Hmmm incep sa devin banuitor in ce priveste " provenienta" masinii mele ?!? Oare din ce showroom mi-au adus-o ?
                Eu am vrut neagra cu navigatie si harta Europei, iar ei aveau pe stock decat cu harta Romaniei si am zis sa mai astept ca nu era o urgenta..ca daca o luam pe aceea pe 25 iulie o aveam in garaj:-)

                Comment


                • Harta europei se pune in 30 min.
                  La mine a durat o saptamana , masina era in parcul auto Dacia si a durat doar transportul.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Harta europei se pune in 30 min.
                    Am intrebat-o pe doamna de acolo daca se poate pune si dupa dar a zis ca nu stie si am zis mai bine las-o asa:-))

                    Comment


                    • in reprezentantele Dacia e pepiniera de incompententi ! Sunt pur si simplu vai steaua lor...habar nu au ce vand!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        in reprezentantele Dacia e pepiniera de incompententi ! Sunt pur si simplu vai steaua lor...habar nu au ce vand!
                        Nu sunt de acord cu tine. Nu sunt toti incompetenti.Mai sunt si oameni de treaba. Astazi, spre exemplu, am vorbit cu patronul reprezentantei unde voi monta alarma si mi s-a parut foarte de treaba, a zis ca imi face si reducere la antifurturi, si la altele, bineinteles daca voi apela tot la service-ul lui.Depinde foarte mult cu ce persoana vorbesti.
                        Alt exemplu, doamna de unde am dat comanda mi-a zis ca nu ma lasa sa comand cotiera de la Dacia, deoarece nu e calitativa si nu merita cei 100 de euro.
                        Last edited by Crs. Sandel; 25 September 2013, 14:52.

                        Comment


                        • Acelasi lucru mi-a fost si mie spus in legatura cu acea cotiera Crs. Sandel! :-))

                          Comment


                          • Inseamna ca tu ai fost norocos! eu am facut test-drive (1.2 16v) cu un flacau care efectiv era mut...nu stia sa-si vanda castravetii! l-am intrebat ce e butonu x...si a inceput sa se balbaie ..l-am intrebat daca e tot motorul de pe logan ph2 1.2 16v...nu nene ca e altu (da de unde dreaq...ca motorul e acelasi)! Am intrebat la service daca versiunea acces are filtru de polen...au dat din umeri toti...ca domne sa vedem...sa ne uitam...i-am intrebat daca masina are pregatire cablaj pt cd-player si boxe fata...la fel..muti au ramas!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Crs. Sandel te-ai uitat cumva cu ce cauciucuri o vei primi? De vara sau de iarna?:-)..poate imi fac astia o bucurie si mi-o dau cu cauciucuri de iarna:-D

                              Comment


                              • Originally posted by Tommy94 View Post
                                Crs. Sandel te-ai uitat cumva cu ce cauciucuri o vei primi? De vara sau de iarna?:-)..poate imi fac astia o bucurie si mi-o dau cu cauciucuri de iarna:-D
                                Nu am ridicat-o inca, dar am vazut-o(am fost sa platesc RCA-ul), m-am urcat in ea, dar la cauciucuri nu m-am uitat. Din ce-am mai citit si cu cine am mai vorbit, reiese faptul ca masinile vin cu cauciucuri de vara, indiferent de perioada de livrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google