Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
    Multumesc mult pt sfaturi.O sa raman la Gri Platine, iar in ceea ce priveste navigatia, avand in vedere ca se poate monta ulterior, ma mai gandesc. Dar daca o montez ulterior, nu pierd garantia pe partea electrica?
    Nu, pentru ca e plug&play. Scoti vechea, mufezi noua. Nu e modificare.

    Comment


    • da culoarea gri platiniu este f prietenoasa cu praful si murdaria. Eu am un gri platiniu si sunt f multmumit de aceasta culoare.

      Comment


      • Originally posted by budaipmihai View Post

        Nu, pentru ca e plug&play. Scoti vechea, mufezi noua. Nu e modificare.
        Pai si antena de gps unde o nontezi? Caci din cate stiu radiul simplu nu are si antena de gps montata ... nu stiu daca are si microfonul in tavan dar antena de gps sigur nu are ca nu o foloseste la nimic.

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Florin, ai dreptate, am uitat de antena. La loganul vechi, o aveam montata pe bord, langa parbriz. Deci, nu mai e asa simplu.
          Oricum, ramane mai simplu decat de schimbat culoarea....

          Comment


          • Cica antena gps este una si aceeasi cu cea de radio.
            Asa au spuw cei de la dacia.
            sigpic

            Comment


            • Sunt diferite. Cea de gps e in dreptul parasolarului dreapta
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by stoicanu View Post
                Cica antena gps este una si aceeasi cu cea de radio.
                Asa au spuw cei de la dacia.
                Eu m-am convins de ceva vreme ca aia de la Dacia vorboesc numa balarii. Drept dovada habar nu au ca nu e aceeasi antena. Ca sa ajungi la cea de gps trebuie sa dai jos cam tot plafonul. Eu am vazut-o arunci cand mi-am montat alarma pe masina. ... deci lasa-i pe aia de la dacia in lumea lor.

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • greu am reusit si eu sa instalez versiunea 3.0.5.am fost cu masina la apan si au butonat ei doua ore.la mine cind instala versiunea noua raminea intepat la a treia liniuta.a reusit instalarea dupa resetare la fabrica media nav si deconectare baterie dupa masina,trebuie stiut si cod pin

                  Comment


                  • Salut. Cum pot sa imi fac update la harta, am Q2, si nu stiu cum sa imi fac stick sa il recunoasca media nav toolbox, ma poate ajuta cineva???

                    Comment


                    • Trebuie sa ai maxim 90 de zile de la primul ''fix'' de sateliti.
                      Citesti manualul MEDIANAV pe care l-ai primit la livrare.
                      Citesti postul #1 din acest topic.

                      Pe scurt> masina medianav amprenta > pc toolbox amprenta cont naviextras update>masina update
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Cele 90 de zile sunt pentru a actualize hartile gratuit, cat timp ati asteptat sa vi se faca amprenta pe stick, am stat si 5 min si nimic?

                        Comment


                        • Amprenta pe stick la mine a durat 10 - 15 secunde, cu stick formatat FAT32 si obligatoriu gol. Ai dat actualizare si nu face nimic, sau cum ? N-are cum sa dureze atat.

                          Comment


                          • Dupa ca ajungi la actualizare trebuie sa apesi pe ecran acolo unde scrie "ACTUALIZARE". Altfel poti sa stai cu sticku si o luna si tot nimic. ...
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Da asta era buba, eu nu apasam pe actualizare.....dupa am reusit sa fac update. Multumesc mult Florin ;)

                              Comment


                              • Au mai patit-o si altii stai linistit ... dar de asta e bine sa citim manualele de utilizare inainte ... ... ca acolo scrie si de chestia asta
                                Bafta.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google