Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Era clar ca uleiul nu o sa faca nimic. Am spus-o si mai sus ca va tine pana la prima spalare
    Povestea cu polishul e cu doua taisuri. E bine sa fie facut insa nu in orice conditii. Inainte de a aplica un polish (fie el si manual) suprafata trebuie foarte bine pregatita, asta daca nu vrei sa faci mai rau decat este.
    @aris ... la care "kit" te referi? Nu de alte dar ala de pe masina, de se pune pe la indoituri etc se numeste chit nu kit. Iar daca la ala te referi e mai greu sa il gasesti la o masina noua.
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Probabil se referea la grund.

      Comment


      • @Mr. K. Multumesc, ai dreptate.
        Vineri seara, in parcarea unui centru coemrcial, un bou/vaca, mi-a trantit o usa, in dreapta spate, mi-a lasat vopsea pe portira, si mi s-a sters un pic lacul, desi era ceva distanta de masina neagra, fiind si parcata oblig. Am dat cu benzina si am indepartat vopseaua neagra.

        Comment


        • Sub vopsea e grund.
          Slaba calitate a vopselei si lacului de la masinile Dacia nu e problema tehnica, insa. Doar economie, intre vopseaua de pe Dacia si cea de pe Renault e ceva distanta.

          Comment


          • La fel si la preturi, e cam diferenta intre un clio 4 1.2 16 v si sandero laureat 1.2 16 v.

            Comment


            • ...pana una-alta , am luat in aceasta seara urmatorul produs , culoarea albastru fiind si culoarea masinii:



              free image uploader

              ...in tub este o pasta cu pigment si producatorul se lauda ca ajuta la mai multe nuante de albastru
              ...sper sa-si faca treaba si dupa ce incerc o sa postez rezultatul.
              ...ati folosit careva acest produs ?
              Last edited by old_radu; 21 September 2014, 21:10.

              Comment


              • @old_radu: dai un link pentru el ceva? Astept impresii pt ca si eu sunt interesat de carpeli dinastea
                sigpic

                Comment


                • Avea si prin Auchan sau Bricostore maglavais din ala.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • @old_radu: sa pui niste poze cu inainte si dupa. astia la review-uri nu il prea lauda
                    sigpic

                    Comment


                    • ...pasta am luat-o de la Auchan
                      ...nu am cum sa fac poze , ploua non-stop de mai bine de 48 ore
                      ...am incercat intre doua reprize de ploaie si se pare ca isi face treaba , daca este vorba de zgarieturi superficiale sau in cazul zgarieturilor foarte putin profunde , daca operatia se repeta
                      ...am vazut si eu "review-uri" pentru culoarea negru si acolo erau ceva nemultumiri
                      ...personal , la "prima vedere" zic ca este OK
                      ...o sa revin cu detalii in momentul in care vremea o sa-mi permita sa utilizez mai mult aceasta pasta care deocamdata pot sa zic ca este foarte putin abraziva .

                      Comment


                      • Faptul ca nu imi functioneaza doua "linii" de la dezaburirea lunetei e defect tehnic?
                        Face obiectul garantiei ?
                        Am sesizat in aceasta seara o data cu potopul de ploaie care a adus toamna.
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Daca nu ai zgariat tu luneta pe interior, si nu se vede urma de zgariere, nu vad de ce nu ar face.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Sincer ?!? Mi-e lehamite !
                            Ar insemna, banuiesc, inlocuirea lunetei...
                            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                            Comment


                            • Ai folie cumva?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Nu am folie,...doar la spalatorie sa-l fi zgariat...am sa verific
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google