Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In acest caz, sterge cu benzina oja si mergi in reprezentanta, cere sa repare usa si sa revopseasca local portiera.

    Comment


    • asa am sa fac, noapte buna.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • ma duc maine in service, fara sa stie sotia, a dat vina pe mine pt toate relele, daca "d-na prof" ajunge sa citeasca postarile am pus-o........(gramatica lb rom) , am reclamat numai ca portiera agata, au zis ca pot sa vin la orice ora.....

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • - stai ca eu nu inteleg, oti in service dupa ce ti-au demontat portiera, ti-au montat-o in halul ala sau nu ti-au strans balamalele de se lasa? Aia sunt tampiti????? Acum pe bune
          sigpic

          Comment


          • Mi se pare sfidare fata de client sa-i predai masina in felul asta , pai ce ei n-au observant ca usa se inchide prost ?? au tacut din gura si-au trecut cu vederea .Rusine pentru cei din reprezentanta/service ca fac asemenea magarii.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Dacă portiera închisă e aliniată nu cred că e/s-a/a fost lăsat(ă), în plus dacă era demontată se vedea pe balamalele de pe mașină(vopsea și mastic crăpat) și chiar dacă au scos numai cuiele tot apărea o problemă, oti și-a tras fire pentru închidere fără conector, deci demontau ușa care rămânea prinsă în fire!
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • si atunci concluzia e ca usa pur si simplu s-a lasat? asta e mai rau ...
                sigpic

                Comment


                • corect, portiera s-a lasat! nu sa umblat la ea. Am fost in reprez, persoana care se ocupa de garantii lipsea (motiv cred boala), o sa fiu contactat de ei pentru a face poze etc. Au vrut sa regleze cuiul, zavorul cum so chema si nu i-am lasat, le-am aratat cum se misca portiera in balamale si cauza a ramas balamalele, trebuie schimbate, cica sunt din material moale si se deformeaza mai usor decat la celelte vers de logan. M-au intrebat daca portiera a fost luata de vant ......acum sper sa fie in garantie toata partea de balamale....sa nu se lege ca am umblat la portiera. am fost baiat cuminte nu am comentat......astept sa vad reactia....ei au "painea si cutitul"......

                  multumesc torquemada ca mi-ai adus aminte sa pun conector pe cablu.......macar la usa unde sunt probleme, daca nu se rezolva pe garantie o fac in regie proprie, problema sigur este la cuie, sunt deformate sau teaca uzata (este special pusa sa se uzeze ea nu cuiele sau balamalele), sper sa fi folosit termenii tehnici corecti......

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  Last edited by Oti; 26 May 2015, 13:34. Reason: Automerged Doublepost
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Cum adica s-au uzat? De ce a parut defectul dupa ce ai dus masina la service? E ceva putred aici. Nu are cum intr-un an de zile sa apara asemenea uzura, nici la cea mai nenorocita masina nu apare asa ceva. La mine dupa 7 ani de folosinta zilnica nu are joc aproape deloc.

                    Comment


                    • fac o completare: dupa ce am aratat cum joaca portiera, meseriasul de la caroserii a tras puternic de ea in sus si acum se inchide bine , nu stiu pentru cat timp....era suparat ca cica el figureaza cu retur, ca din e-mail se intelege ca am reclamat ca el ar fi de vina.....fals , in e- mail am scris ca nu se inchide bine portiera....

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      Last edited by Oti; 26 May 2015, 13:50.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Mai primești o bulină neagră pe Blacklist
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Si ma rog ce reprezinta BlackList ??

                          Oti ai procedat foarte bine cu acel email , si lasa sa fie suparat domnul de la caroserii ca pana la urma este si el de vina, ca masina trebuia predata fara probleme cu inchiderea de usa.Tipic romanesc , incerca sa dea vina pe altul tot timpul in loc sa-si recunosca ingnoranta.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Am ajuns sa ne ferim de reprezentante si Dacia, ca nu cumva sa fim trecuti pe Black list, desi isi bat joc de noi pe banii nostrii. Daca tot te dai mare si tare ca oferi garantie 3 ani de zile, pune mana si repara ce se strica. Altfel, iti faci bilant cu ce se strica la majoritatea clientilor si tai din pret si nu mai oferi garantie.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Altfel, iti faci bilant cu ce se strica la majoritatea clientilor si tai din pret si nu mai oferi garantie.
                              Sau mentii pretul si imbunatatesti elementele problematice sau tratarea lor(cheder cu rugina, rugina la capota si altele).

                              Comment


                              • cam ciudata faza cu persoana de la garantii lipsea......acum le trimit un nou e-mail, cred ca vor sa traga de timp.....am impresia ca de cand le-am zis de club..... baietii se informeaza....apropo....cei care mergeti des prin reprez cate masini dacia noi sunt la reparatii....asa de comparatie....in Piatra niciuna.....f ciudat ....sunt singurul cu reclamatii......o sa zica ca intentionat le fac probleme......
                                PS
                                pun primul e-mail pe care l-am trimis, cred ca este f intelegator....

                                "Salut,
                                Dupa ce am primit masina (sapt trecuta, marti) am observat ca portiera se inchide mai greu, zavorul atinge partea metalica, usa joaca putin in balamale, cand pot veni sa va uitati la ea, sa o reglati putin.
                                Ma puteti contacta la tel 072******
                                Multumesc
                                ing. ************"
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google