Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Daca te referi la mine, afla ca am calcat in Logan 2 de acum un an, ca nu e coada la dealer sa-l testezi.
    Numai la penalizari va sta capul.
    Un pic de obiectivitate nu strica.
    Nu am facut referire la nimeni dar sunt cateva persoane ca vorbesc fara sa aiba habar si mai rau sunt persoane care nu au permis si se dau profesori.

    Originally posted by PCH View Post
    Glumești?

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
    Cu bani care sa-au cheltuit pentru Logan luam un bmw de statea matza in coada dar cred avea cel putin 5 ani.
    Acum astept cartonasele.
    Last edited by stoicanu; 23 September 2013, 09:00. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Rac View Post
      Prietene ar tebui sa scrii ceva util,la subiect.Deocamdata nu esti posesor de platforma "logan II".
      Te rog ,fara atacuri la persona.Habar nu ai de posibilitatile mele financiare pentru a-mi repartiza opinia ta.
      Daca vrei sa sar calul ,sa te atac imi este usor.Spre deosebire de tine,pentru placerea pesonala pun curu intr-un Mercedes(echipare de top- Avantgarde) din 2007.Dacia cea blamata de tine,in speta cele doua exemplare din "batatura",Logan si Dokker le am pentru munca de zi cu zi.Am luat Dacia pentru ca este o masina fiabila !
      Masinile asa proaste pentru unii,foarte fiabile pentru altii imi aduc venituri.Practic am luat masini noi ,ce produc.Asa fara posibilitati financiare...Ai inteles ?
      Nu esti in masura sa judeci marca "Dacia" doar pentru faptul ca ai nimerit o masina proasta .Putin le pasa celor de la Pitesti de critica ta,pertinenta sau nu.Vanzarile te contrazic !La asta este "number one Dacia" Este si masina personala pentru foarte multi dintre romani ce stiu sa aprecieze calitati sau sa evidentieze defecte.O masina ce-ti ofera suficient pentru banii platiti la achizitie !
      Nu esti multumit,arunca caruta si cumpara-ti Aston,RR,etc...
      Recunosc merite si greseli la Dacia.Daca era masina suprema,probabil nu pastram Mercedes-ul.
      Iar treaba cu traitul in civilizatie probabil dumneata te tragi din "oraseni veritabili",nu de la tara ca noi toti.Din pacate 50% din zecile de mii de abonati ce ii deservim in 3 judete cu internet,telefonie si televiziune,locuiesc in mediul rural.In acest mediu regimul capitalist(care ti-a permis sa-ti cumperi un Logan nou,fara sa astepti 7-10 ani la rand),nu a reusit sa asfalteze toate drumurile judetene si ulitele!
      Probabil nu va reusi nici in urmatorii 50 de ani.Deci e buna Dacia pentru mersul prin hartoape !
      Felicitari pentru civilizatia in care traiesc "unii".
      La tara este mai greu,dar viata este mult mai sanatoasa !
      - felicitari! in sfarsit cineva cu coloana vertebrala care il pune la punct pe carcotasul nr 1. Daca eram admin zburai de mult de pe forum mr k
      - mie imi place o masina cucare sa sar prin hartoape ca la tzara ai vreo problema? tu cu coreanca ta sari o bordura si e franjuri pe dedesubt. plimba-te si lasa forumurile. Daca aduceai argumente viabile si clare (ai mai adus nu neg) era ok, dar 70% din porsturile tale sunt generalizari imputite (gen asa e toate)
      Last edited by pilifida; 23 September 2013, 15:52.
      sigpic

      Comment


      • Din momentul asta, orice post ce nu e la obiect, BAN direct!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Face parte din categoria Probleme Tehnice ?
          Attached Files
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Dupa parerea mea nu.
            Seamana mai mult problema estetica
            sigpic

            Comment


            • Estetic e fara dubii !! Problema e in ce categorie se incadreaza: pe garantie sau cu banii posesorului ?
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • Cum ai reusit?

                Comment


                • Sa stii ca e inca un mister ! Nevasta-mea cand a deschis portiera a ramas cu el in mana. Sunt prinse foarte fragil aceste "clapete " atentie !!
                  Practic clapetele se clipseaza peste maner .
                  Last edited by Bazilman; 25 September 2013, 13:51.
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • e logan low cost.... deci e explicabil

                    Am avut logan 1 dar si alte masini SH straine si concluzia mea e ca masina straina e la ani lumina in fata ... la aceiasi bani de logan SH mai bine un SH strain mai vechiut

                    Practic e vorba de calitatea masinii per ansamblu. NU e suficient sa fie motorul si cutia fiabile iar restul de piese sa fie ieftine, anumiti utilizatori apreciaza si altceva la o masina.
                    Last edited by Drogas; 25 September 2013, 13:59.

                    Comment


                    • Originally posted by Drogas View Post
                      e logan low cost.... deci e explicabil

                      Am avut logan 1 dar si alte masini SH straine si concluzia mea e ca masina straina e la ani lumina in fata ... la aceiasi bani de logan SH mai bine un SH strain mai vechiut
                      Ok, hai sa tragem aer in piept atunci cand primul raspuns/impuls e sa spunem ca Dacie este... SI sa trecem peste... Astept urmatorul tau post in care sa imi spui parerea ta : e de garantie sau crezi ca va trebui sa o repar pe banii mei desi nu ma consider "vinovat" . Daca nici sa deschid o masina nu mai stiu...sau poate era nevoie de un tutorial inainte de a mi se preda masina.
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • bai nene sunt culmea astia! cum dreaq sa se intample asa ceva!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Mai mult ca sigur pe bani propietarului.
                          Nu cred sa il considere defect de fabricatie.
                          Bai nene eculmea asta cu dreaq este posibil la la un Opel dupa 3 ani manerele sa aiba alta culoare decat restul plasticaraiei nevopsite ale masini.
                          sigpic

                          Comment


                          • banuiesc ca e de garantie, nu e o piesa asa de scumpa si s-a defectat mult prea repede... daca e sa faca nazuri cred ca fac la piese mai scumpe unde e nevoie si de mai multe ore de manopera...

                            Sunt 95% convins ca ti-o vor repara pe garantie...

                            Dar ramane ideea in sine hilara cum de s-a rupt, sunt ferm convins ca o sa mai apara astfel de cazuri si la alte piese...

                            Comment


                            • Am revenit cu foto de pe spatele clapetei
                              Attached Files
                              Last edited by Bazilman; 25 September 2013, 14:22.
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Droghi, nu s-a rupt, doar s-a declipsat ;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google