Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asteptam sa vedem rezultatele mai ales cei cu 1.2 16v care au aceeasi problema si vor sti ce au de facut.
    sigpic

    Comment


    • eu nu am simptoma asta shi nici nu o astept !

      Comment


      • Salutare!
        Dupa 1 saptamana si jumatate petrecuta la bunici, am revenit in Bucuresti.Cand am plecat, am alimentat de pe centura Bucurestiului de la Rompetrol Glina(15 litri- benzina 95). Am mers pe A3, Valenii de Munte, Cislau.Pe drumuri drepte, simteam ca masina nu are forta sa traga, urca foarte greu in turatii. Azi, pe drum spre capitala, acceasi simtoma.Am alimentat la Valenii de Munte cu benzina 95 de la Mol. Era alta viata, parca era o alta masina. Credeti ca e de la benzina sau de la motor? 90% din combustibilul achizitionat a fost de la Mol, restul de la Rompetrol.

        Comment


        • Pai de cand iesi din Bucuresti si pana la Valenii de munte, altitudinea creste progresiv, iar la intoarcere - ce sa vezi - scade progresiv. E normal sa merga mai bine in coborare.
          Masina n-are nimic, stai linistit. Nici benzina.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Ms. Am pus problema pe seama benzinei, drumurile trecute alimentasem de la Mol si nu avusem aceste simtome pe care le-am avut cu benzina de la Rompetrol(ma refer aici strict pe traseul prezentat).

            Comment


            • Exista thread-ul "Rugina la Logan 2" ?
              Daca nu, se pare ca il voi initia eu maine. In aceasta seara la o verificare mai amanuntita pentru a vedea daca am ramas cu "urme" in urma ridicarii de catre cei de la Primarie deoarece parcasem in zona de actiune a indicatorului "stationarea interzisa", am descoperit pe aripa dreapta spate o umflatura a vopselei specifica ruginei.
              Fiind intuneric nu am reusit sa fac o fotografie destul de clara dar voi face maine dimineata si o voi posta sa va dati cu parerea.
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • Eu spreram ca macar 2 ani sa nu fie nevoie de un asemenea thread.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • e nevoie. chiar urgent! mie îmi curge rugină dintr-o uşă. iar la o zgârâietură de 2 cm s-a umflat vopseaua, am dat cu degetul şi mi-a căzut una bucată de vopsea.
                  nu voi crea eu acest threat, considerând că nu am experienţa necesară.
                  Stimă

                  Comment


                  • problema cu rugina chiar ca e grava avand in vedere ca masina are si vopsea metalizata.

                    Comment


                    • Exista thead rugina Logan unde s-a mai postat diverse probleme legate de tabla la Logan
                      sigpic

                      Comment


                      • apa in zona pasagerului din fata

                        Buna ziua,

                        Dupa multe ore de ploaie, am descoperit o resursa inestimabila in zona pasagerului din fata. APA! Din pacate foarte multa, cat pentru o galeata!
                        Am logan 2 1.2 acces- varinata cu piscina. Sper sa nu rugineasca pana maine.
                        Maine merg in service sa constate si sa vad ce o sa zica!
                        Mai sunt cazuri? Un sfat pe unde sa caute fratele lu Dorel, pe unde patrunde apa? Am avut si 1310, dar fara astfel de necazuri.
                        Multumesc.

                        Comment


                        • 1. Actualizeaza profilul.
                          2. Esti primul pe care il aud cu problema asta.
                          De verificat inchiderea geamului pe partea aia, chederul de la usa, si in ultima instanta scurgerile de la grila stergatoarelor(desi sunt modificari fata de Logan I, si poti turna fara probleme 2 galeti de 10l si tot nu iti intra prin aeroterma)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • o spal la jet de apa si nu mi-a intrat nicodata apa, poate sa "picure" si din abundenta si nu am vazut strop de apa in masina!

                            Comment


                            • nici eu nu am avut probleme cu sareta acces. dar oricum e de mondiale si asta cu apa...ca de altfel si rugina relatata de Bazil.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Am de un an masina asta, dupa spalare nu am avut strop de apa la interior.
                                Geamurile au fost inchise. Uda a fost doar partea plana nu si zona inclinata de sub torpedou.
                                O sa-mi zica ca nu am inchis usa bine,... si sa mai urmaresc o vreme sau cel mult vremea si sa o feresc de ploaie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google