Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La capace recomand sa le pui antifurturi. Deci, mai bine ia-le in casa pana cumperi antifurt.

    Comment


    • Mai ales că un capac original nu este deloc ieftin.

      Comment


      • Originally posted by panselin4 View Post
        am cumparat si montat azi antifurturi de roti (prezoane) din targ nemtesti cu 40 de lei,am mai luat o tava pt portbagaj la 60 de lei si presuri pt picioare tip tavita din cauciuc la 115 lei
        si am mai cumparat si pus obturatoare praf la portiere
        am pus si coliere de plastic (soricei) la capace
        mai trebuie sa caut si sa montez cheder la motor
        Unde se monteaza acele obturare de praf si de unde se cumpara. Ai gasit bine presurile, tavita si antifurtul. Eu l-am luat din targ cu 65 ron.

        Comment


        • Taxiurile logan model vechi sunt pline de capace pt logan model nou ...asa ca ar cam trebui antifurt ceva...

          Comment


          • Din păcate taximetriştii (fără să-i acuz în mod special) sunt principalii clienţi pentru capacele de roţi originale. Am observat acest lucru încă de acum trei ani când am rămas şi eu fără capacele de roţi, chiar în primele zile după achiziţia maşinii.

            Comment


            • cum prinzi cu antifurt capacele de roti?
              are cineva o poza?
              ca nu imi dau seama

              Comment


              • se da o gaura pe centru capacului treci surubu prin ea,
                clema o prinzi intre 2 prezoane,
                surubu se infileteaza in clema
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Logan II are si sezutul spate si spatarul spate rabatabile sau doar spatarul? Intreb pentru a da comanda de huse.

                  Comment


                  • Doar spatarul e rabatabi integral sau fractionat in functie de versiune.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Doar spatarul e rabatabil si mai nou, poti comanda Laureate cu spatar fix!
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Am comandat masina cu spatar fractionabil. Se merita huse luate la comanda de pw site-uri ca www.huse.ro sau la fel de bine as putea lua unele universale? Nu va fi mult de tavaleala, doar vreau sa feresc tapiseria originala de uzura, deci nu tu caini, copii, alte chestii nu prea tapiserie-friendly.

                        Comment


                        • aris86 ti am trimis mesaj in legatura cu obturatoarele de praf
                          voi prinde capacele de roti cu antifurt cat de curand,cele de pe vechiul logan mi au fost furate ,dar in al treilea an de la achizitia masinii,erau ca si noi,si atunci am cumparate antifurturi de capace
                          antifurturi de roti aveau la reprezentanta,dar erau peste 130 de lei, cam mult zic eu,de aceea am luat din alta parte
                          apropo de capace luate in casa,pana sa le pun coliere de plastice,le am luat in casa
                          am observat si eu multe taxiuri in buc cu capace de roti modelul nou,se pare ca sunt principalii clienti ai hotilor de capace
                          am mai montate chedere de duster,in prelungirea celor deja existente,care etanseaza zona dintre cele 2 portiere
                          acum am toata zona de sus pana jos antifonata cu acele chedere ( ma gandeam sa montez tot de logan 2,aveam si 2 dintr acelea comandate,le am acasa,dar sunt mai scurte decat cele de duster,care ajung fix pana la capat unde se poate monta,insa spre deosebire de chederele de logan 2 cele de duster au o muchie in plus de cauciuc,si vreau sa urmaresc daca afecteaza in vreun fel inchiderea portierelor)
                          si la voi daca nu inchideti usa ceva mai tare ,ea nu se inchide bine?
                          Last edited by panselin4; 3 May 2014, 19:57.

                          Comment


                          • Originally posted by gold4all View Post
                            Am comandat masina cu spatar fractionabil.
                            La început a fost dotare de serie, de vreo două luni am văzut că este opţiune şi costă 100 de Euro.

                            Comment


                            • Este optiune, dar nu costa nimic la versiunea Laureate. La versiunea Ambiance costa 100 euro.
                              Last edited by Crs. Sandel; 3 May 2014, 21:38.

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                aris86 ti am trimis mesaj in legatura cu obturatoarele de praf
                                voi prinde capacele de roti cu antifurt cat de curand,cele de pe vechiul logan mi au fost furate ,dar in al treilea an de la achizitia masinii,erau ca si noi,si atunci am cumparate antifurturi de capace
                                antifurturi de roti aveau la reprezentanta,dar erau peste 130 de lei, cam mult zic eu,de aceea am luat din alta parte
                                apropo de capace luate in casa,pana sa le pun coliere de plastice,le am luat in casa
                                am observat si eu multe taxiuri in buc cu capace de roti modelul nou,se pare ca sunt principalii clienti ai hotilor de capace
                                am mai montate chedere de duster,in prelungirea celor deja existente,care etanseaza zona dintre cele 2 portiere
                                acum am toata zona de sus pana jos antifonata cu acele chedere ( ma gandeam sa montez tot de logan 2,aveam si 2 dintr acelea comandate,le am acasa,dar sunt mai scurte decat cele de duster,care ajung fix pana la capat unde se poate monta,insa spre deosebire de chederele de logan 2 cele de duster au o muchie in plus de cauciuc,si vreau sa urmaresc daca afecteaza in vreun fel inchiderea portierelor)
                                si la voi daca nu inchideti usa ceva mai tare ,ea nu se inchide bine?
                                trebuie sa dai mai tare cu usa sa se inchida.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google