Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite si foto
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • Daca te uiti inaintea rezervorului, sub usile din spate vei vedea niste suruburi ce ies din caroserie. Acolo vin montate. Mai iti trebuie doar piulitele aferente.

      Comment


      • Vezi in poze. Vin prinse cu piulite (probabil de plastic, identice cu cele de la aparatorile din fata rotilor spate) conform dialogis
        piulita H RDL M6 7703033181 , dimensiune M6x100

        L.E. M-am uitat si sub masina, vin montate unde incepe sezutul banchetei din spate, te uiti sub masina, si vei vedea suruburile. Vei avea nevoie de 6 piulite de plastic.
        Attached Files
        Last edited by t0rquemada; 5 May 2014, 18:07.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Nu stiu ce sa zic.
          Au 3 gauri diferite ceva nu este in regula.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • E ok, nu pot fi fixe, pentru ca la montaj ai avea probleme. Probeaza.
            P.S. In poza pusa de tine la #556, cea dinspre volan e pentru dreapta masinii.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Scrie pe ele LH si RH si au sigla Renault si atat.
              Cat despre acepe protectii de aripi au zis baietii ca daca ma duc la ei cu o serie de caroserie care sa aiba in echipate acele protectii mi le pot comanda altfel nu au cum chiar daca au codurile.
              Acele accesorii nu sunt pentru Romania si numai asa se pot comanda si la noi.
              Deci pentru baietii care mai umbla in afara tarii daca va intalniti cu un Logan care are in echipare acele piese a se face o poza la seria de caroserie care este afisata in geam.
              sigpic

              Comment


              • Vreo parere despre alarma "acceptata" de Dacia de pe site-ul lor?

                Are cineva instalat asa ceva? Daca da, va rog dati-mi pareri ca vine data de luat masina din reprezentanta si inca nu stiu ce naiba ii pun.

                Comment


                • Cica asta ar fi piulitza care merge acolo.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • Suruburile ale sunt date cu "smacolina", din cauza asta mie imi pare ca nu au filet normal, e foarte posibil sa ma insel.
                    Pentru filet normal, piulitele alea, le inlocuiesti cu: saibe plate mari M6 + 6 piulite(eventual autoblocante) M6 si ai rezolvat elegant problema
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Exact asa ceva am eu pe masina logan ph2 din dec 2010 cu motor euro 5. Una am rupto cand am trecut peste o bordura si am inlocuito. Piulita M6

                      Comment


                      • Am cumparat si cu autoblocare si din otel de calitate superioara ca sa nu rugineasca.
                        Maine ma apuc de treaba.
                        Revin cu foto

                        Originally posted by gold4all View Post
                        Vreo parere despre alarma "acceptata" de Dacia de pe site-ul lor?

                        Are cineva instalat asa ceva? Daca da, va rog dati-mi pareri ca vine data de luat masina din reprezentanta si inca nu stiu ce naiba ii pun.
                        Intri aici pentru alarma Logan 2
                        Last edited by stoicanu; 5 May 2014, 20:34. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Gata s-au montat si deflectoarele aerodinamice.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by stoicanu View Post
                            Gata s-au montat si deflectoarele aerodinamice.
                            ai simtit vreo modificare, ceva?

                            Comment


                            • ceva diferente or fi insa cu siguranta nu ai cum sa simti asa ceva
                              unii nu simt resoftarea la un motor aspirat si tu intrebi daca se simt niste plastice sub masina
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Originally posted by 827sam View Post
                                ceva diferente or fi insa cu siguranta nu ai cum sa simti asa ceva
                                unii nu simt resoftarea la un motor aspirat si tu intrebi daca se simt niste plastice sub masina
                                era vorba de zgomotele produse de vantul de sub masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google