Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Mda, dar care este diferenta. Cum pot sa-mi dau seama daca sunt pe discuri ventilate sau nu?
    daca sunt din fabrica, nu sunt sigur ventilate. cum spune si cosmos, se pun doar pe diesel si parca si pe 1,6 16v. ca "e mai scumpe".
    si o cere puterea si cuplul... cred

    Comment


    • Poate acum o cer normele europene si au pus pe toata gama.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by cosmos View Post
        Ventilatele se pun in general pe diesel
        Discurile ventilate se pun in primul rand pe considerente de cuplu si energie necesare la franare. Desi e o prostie - masa autorizata este aceeasi totusi - se pare ca doar 0.9 tce si 1,5 cu 90 cp au discuri ventilate.
        La mine sunt ventilate ...
        Attached Files
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Buna! Stie cineva daca exista/ de unde se pt acizitiona paravanturi pt logan 2 de tipul celor care se lipesc pe usa ( nu cele cu sistem de prindere cu cleme).
          M-ar mai interesa si un fileu retinere bagaje de tip vertical( care sa desparta habitaclul de portbagaj la MCV 2) -fie cel de origine la un pret "civilizat" sau ceva compatibil.
          A treia problema ar fi mai mult o intrebare de montaj: -nu am gasit necesitatea infolierii geamurilor la masina veche insa la MCV as dori sa " ascund" macar continutul portbagajului de privirile curiosilor...si, daca tot faci o treaba mai bine o faci pana la capat, intrebarea mea ar fi daca exista posibilitatea montarii foliei fara a desface nimic pe masina( fete de usa sau alte plasticuri- pt ca am o fobie imensa de clipsurile de plastic folosite la montaj si greierii adiacenti unei eventuale montari/ demontari defctuoase).
          Multumesc!

          Comment


          • Salutare,
            Ma ajuta si pe mine cineva cu un cod? Vreau sa schimb masca de bord,cea pentru navi si audio-cd cu cea de pe varianta acces,are spatiu de depozitate si decupaj 1DIN pentru radio.
            Multumesc frumos!
            Attached Files
            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

            Comment


            • (2) Fatada centrala pl 682606939R 45euro+tva (e doar masca)
              (4) Suport radio 684750562R 7+tva
              (10) 601961291R e fara pret si nume
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • si poza (nu s-a atasat de prima data)
                Attached Files
                Last edited by t0rquemada; 21 May 2014, 12:48.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by mobra25 View Post
                  Buna! Stie cineva daca exista/ de unde se pt acizitiona paravanturi pt logan 2 de tipul celor care se lipesc pe usa ( nu cele cu sistem de prindere cu cleme).
                  M-ar mai interesa si un fileu retinere bagaje de tip vertical( care sa desparta habitaclul de portbagaj la MCV 2) -fie cel de origine la un pret "civilizat" sau ceva compatibil.
                  A treia problema ar fi mai mult o intrebare de montaj: -nu am gasit necesitatea infolierii geamurilor la masina veche insa la MCV as dori sa " ascund" macar continutul portbagajului de privirile curiosilor...si, daca tot faci o treaba mai bine o faci pana la capat, intrebarea mea ar fi daca exista posibilitatea montarii foliei fara a desface nimic pe masina( fete de usa sau alte plasticuri- pt ca am o fobie imensa de clipsurile de plastic folosite la montaj si greierii adiacenti unei eventuale montari/ demontari defctuoase).
                  Multumesc!
                  la punctul 3 imi permit sa ati raspund eu....la orice serice autorizat unde se monteaza folia nu ati desface nimic de pe masina( gen fete usa,chedre.....etc, asata era acum cativa anii cand se desfacea aproape 1/2 din masina..) )
                  deci in privinta asta stai linistit ,am montat la 3 masinii folii si la nici una dintre ele nu mi a desfacut nimik
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Originally posted by M.FLORIN View Post
                    Discurile ventilate se pun in primul rand pe considerente de cuplu si energie necesare la franare. Desi e o prostie - masa autorizata este aceeasi totusi - se pare ca doar 0.9 tce si 1,5 cu 90 cp au discuri ventilate.
                    La mine sunt ventilate ...
                    Si dci-ul de 75cp le are ventilate, ventilate erau si pe clio 2 1.5 65cp. reanult symbol de 1.2 le are tot ventilate (acum nu stiu loganul)

                    Comment


                    • Multumesc frumos pentru ajutor,nu sunt tocmai ieftine plasticele alea.
                      Revin cu detalii daca ma apuca vreun montaj desi la banii astia mai bine vand playerul 1DIN si cumpar navi.playerul ala stock de pe laureate este execrabil,are rotita mare pe mijloc din care se schimba frecventa nu se regleaza volumul)
                      Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                      Comment


                      • Daca ai comenzile pt radio sub volan, butoanele fizice de pe radio nu le vei folosi, eventual doar pe cele pt setari.

                        Comment


                        • Da se poate monta folie fara sa se dea nimic jos de pe masina

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Daca ai comenzile pt radio sub volan, butoanele fizice de pe radio nu le vei folosi, eventual doar pe cele pt setari.
                            Sa spui asta pasagerului) e maxim de enervant cand vezi ca duce mana spre buton nu apuci sa-l anunti ca deja bazaie in difuzoare
                            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                            Comment


                            • Salut ! As vrea sa stiu de unde gasesc sa cumpar si eu o husa pentru volan dar nu una de proasta calitate, cum sunt acelea pe taxiuri prinse cu elastic negru peste. Vreau o husa care sa stea cat mai mulata, sa arate bine si sa fie rezistenta. Ceva din piele sau alcantara.
                              Poate ma ajutati cu un link ceva, multumesc.

                              Comment


                              • O piesa interesanta pe Renault Logan de Rusia
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google