Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce marca? pune te rog un link ceva, sau poze...
    Cine le-a montat?

    Comment


    • Spune-ne te rog "vladovici" cum este lumina, in afara faptului ca este mai alba, ca si fascicul luminos, chiar se simte o diferenta notabila in bine sau este aproximativ la fel. Te intreb fiindca am detinut la un moment dat o masina cu xenoane de fabrica si sincer nu mi s-a parut ca avea o lumina mai buna ca loganul, doar ca era mai alba ce-i drept.

      Comment


      • De multe ori lumina de xenon nu prea ajuta in special pe timp nefavorabil.
        Eu am optat pentru lumini mai galbene, exact opusul la xenon.
        sigpic

        Comment


        • Parerea mea, care e irelevanta, e ca sunt mai bune decat halogenele din prisma celui care conduce...sincer pe mine nu ma deranjeaza cei cu xenon pe far oglinda insa am auzit pe unii colegi de forum ca nu sunt incantati de cei care au montate xenoane pe far cu oglinda. Sunt de parere ca daca sunt reglate bine, nu deranjeaza, iar ca o paranteza eu am avut si pe vechiul logan xenon , farurile de pe noul logan sunt mai bune, focalizeaza mai bine lumina, iar la comutare pe faza lunga nu se mai pierde din lumina facuta in fata masinii(aproape de bot) fapt ce la vechiul logan, pentru mine sincer era o problema. Am avut si in proiectoare xenon, si le foloseam de obicei pe vreme rea sau noaptea la drum lung cand eram singur pe sosea. De abia astept sa mi le montez si in proiectoarele de pe noul logan, dar deocamdata stau in portbagaj "pentru ca frig" ) si nu ma bag sub ea pana da caldura.

          Comment


          • salut. ce stergatoare recomandati pentru logan II ?
            ce dimensiuni au ?

            Comment


            • Am reusit si eu in cele din urma sa montez deflectoarele
              Stergatoarele sunt 50 cu 55 cm.
              Valeo sau Bosch.
              Altceva nu merita.
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by stoicanu View Post
                Am reusit si eu in cele din urma sa montez deflectoarele
                Stergatoarele sunt 50 cu 55 cm.
                Valeo sau Bosch.
                Altceva nu merita.
                sal.as rea sa stiu daca imi poti comanda si mie acel deflector sub spoiler si cele doua din fata rotii?la ce pret ar fi toate?

                Comment


                • Nu stiu la cel mare , cele douo mici costa 31 ron
                  sigpic

                  Comment


                  • Deflectorul de aer costa 100 euro cu tot cu montaj in reprezentanta

                    Comment


                    • E scump rau .
                      Fac eu sapaturi sa vad daca mai gasesc pretul.

                      160 ron si si cu montajul tau.
                      Last edited by stoicanu; 6 February 2014, 15:20. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • Stoicane sunt utile deflectoarele alea?! sau e apa de ploaie?
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Pe mine ma intereseaza daca aerodinamic e vreo smecherie cu astea ... ca altfel sunt bune de dat in vordura cu ele.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • pai dupa cum arata, aerodinamic par mai degraba sa incurce.sunt asezate aproape perpendicular pe axa masinii.iar daca nu aveai barba aia de pe bara cred ca era si mai rau.
                            Last edited by margelatu; 6 February 2014, 15:52.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Pai nu recomand a fi montate fara barba de pe bara pentru ca ar arata oribil.
                              Daca as fi avut un tunel aerodinamic as fi aflata.
                              Ei zic ca sunt deflectoare de pietre si nu de altceva.
                              Probabil sunt bune la ceva.
                              Sunt la 90 % pe axa masini.

                              Originally posted by M.FLORIN View Post
                              Pe mine ma intereseaza daca aerodinamic e vreo smecherie cu astea ... ca altfel sunt bune de dat in vordura cu ele.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              Am dat in bordura cu ele in prima zi si de 2 saptamani tot dau cu ele in zapada si se pare ca inca sunt acolo.
                              Last edited by stoicanu; 6 February 2014, 16:14. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • Da, ele au acolo rol aerodinamic. Sunt niste deflectoare de aer, cum avea si sandero 1 si logan ph2, doar ca la acestea era doar buza de sub bara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google