Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebuiau sa revopseasca pe garantie,deoarece sunt barele de la ei, iar daca nu vor, incearca pe casco
    Sa inteleg ca barele de plafon prezinta risc ridicat la montaj, naspa, mai ales ca erau de origine

    Originally posted by vali692001 View Post
    Atentie la acele "coliere de plastic (soricei)". Joi noaptea am ramas fara capace, iar sistemul de prindere mentionat mai sus a fost taiat foarte usor. "Soriceii" erau lasati in dreptul fiecarei roti..... Presupun ca au facut un test cu ceva vreme in urma, cand am constatat lipsa unui soricel la una dintre roti, iar acum au actionat. Ciudat este faptul ca senzorul de perimetru nu a reactionat in niciun fel..... In concluzie, urmatoarele capace vor fi cu antifurt.
    Urata treaba, inca fura nenorocitii capace, si eu o patisem la loganul anterior, doar ca nu aveam nimic prins pe la capace
    Adevarul este ca se taie foarte usor acei soricei
    Oare se pot inlocui capacele pe casco?
    Tot antifurtul este cel mai ok, inclusiv in cazul capacelor, chiar si daca ai alarma cu perimetru[
    Last edited by panselin4; 18 April 2015, 23:23. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by panselin4 View Post
      Trebuiau sa revopseasca pe garantie,deoarece sunt barele de la ei, iar daca nu vor, incearca pe casco
      Sa inteleg ca barele de plafon prezinta risc ridicat la montaj, naspa, mai ales ca erau de origine



      Urata treaba, inca fura nenorocitii capace, si eu o patisem la loganul anterior, doar ca nu aveam nimic prins pe la capace
      Adevarul este ca se taie foarte usor acei soricei
      Oare se pot inlocui capacele pe casco?
      Tot antifurtul este cel mai ok, inclusiv in cazul capacelor, chiar si daca ai alarma cu perimetru[
      Se pot inlocui capacele pe casco, dar am preferat sa nu mai complic, iarna trecuta cand mi le-au furat.

      Comment


      • Miercuri Stepway-ul meu a implinit 1 anisor, asa ca i-am facut cateva cadouri.

        Am prins-o la un pret foarte bun, era ultima bucata. 450 lei.


        2 bucati.
        Thule FreeRide 532 reprezinta o solutie inteligenta pentru clientii aflati in cautarea unui suport de biciclete cu un foarte bun raport calitate/pret_ Confectionat din bara de otel, acest suport de
        Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

        Comment


        • Originally posted by tibik View Post
          A mai patit cineva asa ceva? Am aceasta problema la toate usile, la cealalta din fata mult mai rau decat in poza! Barele au fost cumparate de la un mare dealer dacia. Sunt barele pentru noul logan!
          Suporti de prindere sunt problema.....si inca una veche si la vechiul logan era problema la usi frecau in cheder si apasa pe plafon (am avaut si eu pe vechiul logan si aveam 4 urme pe plafon era infundat )
          Apeleaza la garantie la ei,doar de acolo le-ai cumparat eventual montat !
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Pentru cei dispusi sa isi gaureasca tabla exista RVC "oficiala" marca DACIA/RENAULT

            RVC - LOGAN II

            RVC - SANDERO II


            RVC - LOGAN MCV II
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • faina treaba, mai naspa cum zici cu gauritul tablei
              dar dupa gaurire se poate da cu un inhibator de rugina, si apoi vopsea dupa cod, si la urma pusa putina ceara de cavitati pe cantul gaurii
              bine toata treaba acesta dureaza, dar nu mai apare rugina in zona de tabla expusa

              Comment


              • In mod normal se aplica acel Ixell care cam asta face. Insa o protectie in plus nu strica niciodata.
                Sunt tare curios cum va arata aceasta camera montata pe Logan.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Sunt curios de pret cu tot cu manopera la cat ajunge. Poate o sa comand acum ca tot fac revizia de 1 an de zile.

                  Comment


                  • Killer17 daca afli un pret sa ne zici si noua, cu manopera
                    Din schita pare ca trebuiesc dezizolate ceva cabluri

                    Comment


                    • Dacă se mentine prețul de la Duster Lodgy și Dokker, vreo 530ron.

                      Dialogys zice 75euro+tva
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by tibik View Post
                        Poate un sut in fund!
                        Ca sa vezi: Am fost in service. Acolo am aflat ca am facut o eroare profunda sa-mi montez singur barele. Mi-au facut o demonstratie cum se monteaza barele de catre profesionisti! (dupa demo mi-au trebuit minute bune sa-mi revin ). Dupa asta mi-au transmis ca anunta la dacia si sa vedem ce raspund cei de acolo, dar sanse ZERO sa fie pe garantie! Eu stiu si de la ce a sarit vopseaua, dar nu vreu sa influentez forumistii! Sunt curios daca sunt singura oaie neagra!
                        Cum se monteaza corect?

                        Comment


                        • Am sunat la AutoEuropa Timisoara si ei mi-au spus ca nu le apare vreun reper pe codul din brosura de montaj. Ciudat e ca nici mie nu imi apare inca pret la un furnizor de piese. Poate mai dureaza pana se vand.

                          Comment


                          • Ca sa nu gauresti tabla, oare nu se poate monta camera in bara de protectie ?

                            Comment


                            • Nu se poate cel puțin cele de L52 și B52 nu pot fi montate sub bară, cel mult cele de K52 sau Duster ph2/ Lodgy pot fi montate acolo.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • La Sandero 2 (cred ca e B52 din ce ai zis tu) ma intereseaza cum e treaba. Dar eu nu ma refeream sub bara, ci in partea cea mai de sus a barii, deasupra locasului pt nr de inmatriculare, intre senzorii de parcare...nu stiu cum sa explic...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google