Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becul costa 150 si ceva de lei, am intrebat in doua reprezentante si mi-au spus acelasi pret. Asta prin noiembrie anul trecut.
    sigpic

    Comment


    • wow! cat 1/4 - 1/3 din pretul unui far!
      Keep walking...

      Comment


      • La cat sunt de intelingenti poate il confunda cu cel de proiector.
        sigpic

        Comment


        • imi puteti spune cateva pareri despre serviceul auto cobalcescu? as vrea sa ma duc sa imi fac revizia de 20.000 km acolo si as vrea o parere inainte...sunt buni, scumpi etc

          Comment


          • Eu nu pot sa iti spun nimic.
            Numai acolo am facut reviziile.
            Daca il alegi pe acelas ca mine sa stiu cau au capatat ceva experinta de pe urma masini mele.
            sigpic

            Comment


            • @ctrnovice: Eu am făcut primele 2 revizii ale mașinii acolo. Nu prea sunt consecvenți în sensul că fără sa specific ce ulei să-mi pună (am lăsat mașina pe mâna lor de fiecare dată, venind la sfârșit să o iau când ziceau că-i gata), o dată am avut pus Elf TD 10w40 și o dată Mobil Super 2000 TD. Nu am găsit mașina murdară sau ceva care să lipsească de la locul lui iar reviziile (nu știu dacă este relevant fiindcă am diesel, dar așa ca idee) au fost ~650 de lei fiecare.

              Comment


              • @ctrnovice Sunt ok cei de pe splai, vei putea sta langa masina, daca vrei.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • ati mers cu piesele voastre la revizie (filtre plus ulei)?sau trebuie neaparat sa folosesc ce imi recomanda ei? (este prima revizie de 20.000 KM)

                  Comment


                  • Recomandarea e "sa fie piese de origine". Poti lua piese de unde gasesti mai ieftin, numai sa fie de origine. Eu m-am dus cu ele si m-a dus revizia la diesel la 650 lei.
                    sigpic

                    Comment


                    • EU m-am programat maine la Dacoserv Preciziei. Dar ma deranjeaza ca am primit doua preturi diferite. Piesele le am eu de la piesenet.ro ( filtrele + 5l ulei 205 RON). Dacoserv au zis ca imi da voie sa stau langa masina, singura conditie ca sa ma primeasca cu piesele mele e sa aiba factura..si vad eu ca au. Partea aiurea e ca vinerea trecuta mi-au spus ca ma costa 120 RON manopera cu tot cu TVA iar azi au zis 170 RON, :_??

                      Bine, au zis ca dureaza vreo 2 ore revizia si ca fac tot ce trebuie: pus pe tester, desprafuit frante spate etc.
                      Last edited by ndcg; 20 February 2014, 18:13. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Pai si nu le-ai zis ca data trecuta cand ai vorbit cu ei, ti-au comunicat un pret mai mic?

                        Comment


                        • Vezi ca scrie in fisa de intretinere la cat se face deprafuirea frânei spate, adica nu o fac ei când vor sau la fiecare revizie.
                          sigpic

                          Comment


                          • Pret revizie de 1 an la 1.5 dci 90cp - 841,29 lei.
                            SINGURUL lucru bun e ca mi-au completat si in carte efectuarea reviziei.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Mama mia,si eu ziceam ca la skoda e scump )
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Daca iti luai tu piesele mai scuteai ~ 200 lei, dar nu e mult nici asa.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google