Logan2 Fara Ac La 5200 Euro, Merita?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Gozmin stiu despre ce e vorba... ideea e ca majoritatea masinilor sh sunt coji...daca tu te-ai orientat si ai luat ceva bun e cu atat mai bine!
    Keep walking...

    Comment


    • #62
      Majoritatea masinilor sh la ce bani sunt coji, prietene?! Loganul e o coaja inca de nou...

      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

      Comment


      • #63
        Originally posted by Gozmin View Post
        Eu mi-am luat o coajă de 4500 euro acum 3 ani, şi coaja asta are, pe lângă alte un milion de dotări în plus faţă de Dulapul ală nou de 5000 de euro, climă, tablă galvanizată şi consumă 6 l/100km mixt şi doamne ce bine stă pe drum. Ba chiar mai mult mi-am luat şi o găleată pentru bani dar să vezi, a acoperit-o prafu, că nu am folosit-o niciodată să vărs banii în maşină. Aşa că banii pe un bolid nou marca Logan cu 5 ani garanţie (la ce nu ştiu !) şi chel, i-aş da fără ezitare pe o coajă de Citroen C4 de exemplu sau un Golf, o Skoda de câţiva ani, pentru că NU SE COMPARĂ un dulap cu roţi cu o maşină (autoturism). Cine a condus şi cine are, ştie ce vorbesc.
        Toate bune.
        Si cati bani a costat de noua coaja aia de 5000 euro cu un milion de dotari.
        Si coaja mea de Scenic a costat 15700 euro in 2002 si acum nu face 3000 euro.
        sigpic

        Comment


        • #64
          pai sunt o caruta de ford, opel, vw, peugeot, etc! la 5000 sansele sa-ti iei o coaja la a x mana sunt maxime! la 8-9000 insa iti iei o masina f buna! ma rog...asta e parerea mea! nu as da 5000 pe ceva second hand de 10-10+ ani niciodata!
          Keep walking...

          Comment


          • #65
            Originally posted by PCH View Post
            Majoritatea masinilor sh la ce bani sunt coji, prietene?! Loganul e o coaja inca de nou...

            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
            Hai sa nu exageram. Coaja in niciun caz nu-i. Exageram asa doar din ura.
            Tu si cu stoicanu sunteti la extreme. Tu o urasti si iti bati joc de ea, iar el o ridica in slavi de parca-i Rolls Royce.
            Eu unul daca nu prindeam oferta la 6500 eruo nu o luam. Nu-s nebun la cap sa dau 10k euro pe un Logan. Dar asta nu inseamna ca e coaja, sau daca dadeam 10k euro e vreun Rolls Royce.
            Last edited by Archangel80; 26 July 2013, 12:12.

            Comment


            • #66
              Da, e super masina...o minune tehnica, o bijuterie pe 4 roti!

              Comment


              • #67
                corect! daca loganul la 5200 e coaja...si cel la 10000 tot coaja e! dar nu sunt de acord cu opinia asta!
                Keep walking...

                Comment


                • #68
                  Si sa vezi cand dai 17 mii pe un Duster

                  Comment


                  • #69
                    aia e nebunie curata! cum sa dai 17000 pe un duster?! nici vorba! niciodata! eu raman la opinia ca un logan la 5200 nou isi face banii! ce e peste acest pret deja apar alte variante de masini noi sau sh in stare excelenta!!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • #70
                      Dusterul nu merita 19k euro varianta cea mai scumpa. 99% din timp nu folosesti 4x4. Nici nu ai nevoie. Doar daca o iei sa mergi cu oile la pascut si sa faci transhumanta. E nebunie sa dai 19k euro pe un duster. Dusterul merita varianta 4x2 benzina, care urca la vreo 13k euro. Ai fiabilitate, garda la sol, indeajuns. Cu programul rabla si cateva discounturi te duce la vreo 11k euro. Tinand cont ca toate masinile au cresteri de preturi la fiecare model un 1000-2000 euro in plus, eu zic ca se merita.
                      Eu unul nu as lua deoarece inca nu e rezolvata problema casetelor de directie si tabla. Cand le rezolva sa ma caute.... Pana atunci merg cu Loganul din dotare iar urmatoarea va fi clar altceva.

                      Comment


                      • #71
                        ce probleme au la caseta si tabla?
                        Keep walking...

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by stoicanu View Post
                          Si cati bani a costat de noua coaja aia de 5000 euro cu un milion de dotari.
                          Si coaja mea de Scenic a costat 15700 euro in 2002 si acum nu face 3000 euro.
                          Nu contează cât a costat de nouă, ci faptul că poţi să-ţi iei o maşină (nu dulap) de banii ăştia.
                          Avea aproape 3 ani când am cumpărat-o şi acum are 7,5 ani. Prin comparaţie cu Loganul meu de 5000 de euro luat de nou diferenţa este izbitoare. Citroenul arată exact la fel ca acum 4 ani pe când Loganul care are şi el 8 ani pun chit pe unde scoate capul pisica. Să nu mai spun de ţinuta de drum şi de opţiuni că nu are rost.
                          PS De nouă a fost 12.000 euro
                          Attached Files
                          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Eu unul nu mi-as lua masina c3. Din mai multe motive. Am prieten cu C3, e un Matiz umflat, iar cu tinuta de drum fii serios te rog.

                            Comment


                            • #74
                              nici eu! c3 e mai urat si decat dacia 1310! e strict opinia mea!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • #75
                                Oooo, uite unde erau posesorii de masini frumoase care sa spuna ca C3-ul este urat
                                Nu e cea mai frumoasa, nici mie nu-mi place, insa la categoria calitate chiar nu ai ce sa-i reprosezi. Si in ochii altora, masina este frumoasa. Cert este ca exista oameni care spun: "Imi place" si altii care spun "Nu-mi place".

                                Toti am auzit in popor ca "vai, au problema cu electronica" "vai, sunt proaste", insa realitatea este fix alta.
                                Eu am avut 2 Citroenuri, pe care si acum le plang.

                                Tinuta de drum la un C3 este foarte buna.


                                Totusi, nu are sens sa comparam nou cu SH.
                                Uite exemplu: eu vreau sa-mi vand Mercebesul cu 9000 euro. Este o masina de 6 ani, cu km putini, service verificabil, motor de 240 cai, cutie automata cu 7 trepte si dotari pe care nu le va avea in veci Dacia.
                                Nu poti compara cu o masina noua, pt ca fiecare isi are targetul ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google