Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici eu nu am alarma omologata dacia si mi-au inlocuit fara probleme pe garantie blocul de lumini. Numai speria oamenii pe forum. :-D

    Comment


    • trebuie sa aiba legatura cauza cu efectul, daca aveai becuri neomologate sau proiectoare aftermarket si ei (reprez) sa nu te cunoasca (sa nu cunoasca masina-"client fidel"), altfel se punea problema, aris doar stii cat ai insistat la garantie.......
      PS
      m-am uitat la un MCV cu bandouri, sunt late, lungimea pe fata cred ca se potriveste, spatele nu cred, lipite nu tin si arata ca naiba la latimea aia.......
      Last edited by Oti; 27 March 2015, 19:24.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • 1+1=10

        La L52 și B52 bandourile originale sunt lipite, și au coduri și dimensiuni diferite.
        La Bcross52, K52 și SL10 bandourile se prind în cleme și șuruburi.

        Orice alt tip nu e original.

        În BRazilia au apărut bandouri tip Logan I, în culoarea mașinii
        Attached Files
        Last edited by t0rquemada; 27 March 2015, 19:32.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • bandourile de jos sunt de fapt deflectoare, protejeaza portiera impotriva improscarilor ce vin de pe carosabil (s-ar putea ca atunci cand au bagat masina in tunelul aerodinamic au observat curenti de aer ciudati si au gasit aceasta rezolvare), la unele masini rugina apare pe muchiile portierelor........datorita sablarii cu nisip, pietricele.......

          m-am uitat mai bine la locul unde a lovit portiera de Opel, datorita curburii (la portiera Opel) lovitura a fost la nivelul liniei ce uneste manerele de la usi (nici un bandou nu rezolva asta)........doar un gard de protectie....
          Last edited by Oti; 27 March 2015, 20:05. Reason: Automerged Doublepost
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • O sa mai tot primesti portiere in usi, caci multi nu sunt atenti când deschid usile. Si eu am primit cateva, dar momentan m-am impacat cu gândul ca este fier si trebuie tratat ca atare. Se gasesc bandouri si pentru sandero, costa vreo 52 de euro (tva inclus). Acele ar fi bune, când parchezi masina pe un loc mai ingust si iti protejeaza portiera de eventualii stalpisori pe care nu ii vezi.
            Ce sa mai zici, daca vine unu si iti mai trage o cheie pe usa, sau mai rau de la un capat la altul al masinii. Ai masina noua, induri si micile imperfectiuni care apar la un moment dat, voit/nevoit.

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post
              ...s-ar putea ca atunci cand au bagat masina in tunelul aerodinamic au observat curenti de aer ciudati si au gasit aceasta rezolvare...
              La o maşină low cost cum este Dacia, "tunelul aerodinamic" se numeşte Design to Cost.

              Comment


              • Originally posted by Oti View Post
                bandourile de jos sunt de fapt deflectoare, protejeaza portiera impotriva improscarilor ce vin de pe carosabil (s-ar putea ca atunci cand au bagat masina in tunelul aerodinamic au observat curenti de aer ciudati si au gasit aceasta rezolvare), la unele masini rugina apare pe muchiile portierelor........datorita sablarii cu nisip, pietricele.......

                m-am uitat mai bine la locul unde a lovit portiera de Opel, datorita curburii (la portiera Opel) lovitura a fost la nivelul liniei ce uneste manerele de la usi (nici un bandou nu rezolva asta)........doar un gard de protectie....
                exact aceasi problema am si eu.
                langa masina mea parcheaza un opel astra g si deja mi-a lovit masina la manerele deschiderii usii...

                Comment


                • Pe interiorul portierelor exista un element de plastic alb fixat in 4 puncte. Stie cineva ce rol are?

                  Comment


                  • E un distantier care impiedica deformarea fetei de usa
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • are ideie cineva astea trebuesc scoase sau trebue sa stea asa ma refeream la gumele d

                      [ATTACH]499627[/ATTACH]

                      [ATTACH]499628[/ATTACH]

                      Comment


                      • Alea raman acolo - pana o sa le pierzi
                        Sunt proiectate pentru a astupa gaurile de scurgere din capota, usi etc. Exista asa ceva si sub fiecare usa.
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by m.florin View Post
                          alea raman acolo - pana o sa le pierzi :d :d
                          sunt proiectate pentru a astupa gaurile de scurgere din capota, usi etc. Exista asa ceva si sub fiecare usa.
                          ok.mrs,,..IO AM LA TOATE USILE 2 BUCAT LA FICARE USA IO CREDEM CA TREBUIESC ARUNCATE..
                          Last edited by ionyk013; 12 April 2015, 21:56.

                          Comment


                          • Salutari. Asta este îmbunătățirea mea. Leduri tip furtun în far. Urmează pe spate în culoare rosu. Ledurile sunt de pe aliexpress. Sunt mulțumit ca estetica și intensitate. Am însă o problema. Pe stânga am ars 2 beguri pe DRL. Poziția merge la ambele. Menționez ca se utilizează utilizează obligatoriu diode de sens dacă legi ca mine și pe drl și pe pozitie.scuze trebuia postat pe îmbunătățiri Logan. Rog un admin sa-l mute dacă se poate
                            Attached Files
                            Last edited by gutu1; 12 April 2015, 22:09.

                            Comment


                            • Vroiam sa va intreb, cei care aveti in dotare un Logan 10 ani, spatiul de depozitare din partea de sus a bordului este inchis cu un capac? Si tot la fel lampa din interior are 3 becuri impreuna cu 3 comutatoare?
                              Va intreb acest lucru pentru ca recent am achizitionat si eu un Logan 10 ani si aceste elemente lipsesc din dotarea masini desi le-am vazut specificate in lista de dotari, adica spatiul de depozitare este dechis la fel ca la celalalte nivele de echipare, iar lampa din interior are un singur bec central cu un comutator.
                              Last edited by plasStik3; 13 April 2015, 23:45.

                              Comment


                              • Pentru bord, trebuia reclamat la ridicarea mașinii, în cel mai rău caz primeai un cupon de reduceri.

                                Pentru plafonieră, poate fi cu 1(5w),2(10w) sau 3(15w) becuri chiar și pe Laureate, există o oarecare corelare între capacitatea acumulatorului și puterea instalată(consumatori).
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google