Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evident, ai Stop&Start și baterie AGM (electrolit gel, greutate dublă 25kg și preț aproape triplu 1200ron)

    Bateria aia poate funcționa în orice pozitie, chiar și cu dopurile în jos nu curge nimic din ea.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Misto bateria, bine ca nu au renuntat la Rombat, patriotism zau asa ... ma rog ...

      Comment


      • stai linistit, rombat se pune si pe s class de fabrica
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Wow, da` cu asta m-am linistit ... asteptam OTS ...

          Comment


          • ...ceva argumente contra acumulatorilor Rombat ?
            ...sau ?

            Comment


            • Ca nu sunt Bosch sau Varta.

              Comment


              • [QUOTE=t0rquemada;1703312]Evident, ai Stop&Start și baterie AGM (electrolit gel, greutate dublă 25kg și preț aproape triplu 1200ron)

                Un pic mai ieftina: http://www.compari.ro/acumulatoare-a...0a-p160180518/

                Iar pt. bateria omului, chiar mai bine:
                Compararea preturilor si a produselor dintre ofertele webshopurilor. Căutați, comparați și găsiți cea mai bună ofertă!
                Last edited by sorin01; 13 February 2016, 19:25. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by maryan90alex
                  Am reusit intr-un final sa pun si poza.
                  Ce mufa este la borna "-"? Ce rol are?

                  trimis de pe mobil
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Are mașină cu AVESM(With Energy Smart Management)* iar borna negativă e mai specială, practic e un senzor de curent ce costă doar vreo 58 de euro

                    UCH-ul stie ce SOC(state of charge) are bateria și funcție de asta o încarcă/autorizează S&S etc.

                    Partea haioasă e că parametrii bateriei(Ah, CCA) sunt scriși în uch și dacă pui altă baterie se dau calculele peste cap(dacă nu ai derelek)
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Multumesc, pe mine nu ma ajuta, banuiam rolul, era ceva de explicat in poza si sper sa ajute pe cei care au asa ceva. Imi inchipui ca nu este bine sa demontezi si sa dai jos bateria des, ca iti vine sa bricolezi prin zona. Poti patii chestii neprevazute.

                      trimis de pe mobil
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Are mașină cu AVESM(With Energy Smart Management)* iar borna negativă e mai specială, practic e un senzor de curent ce costă doar vreo 58 de euro
                        Nu-mi suna bine atatia senzori .

                        Comment


                        • Dar economia de până la 0,5L benzină în regim mixt sună bine ?

                          Cine vă întelege? Unii vă plângeți de TMPS și S&S iar eu aș vrea să le am pe mașină (și probabil le voi avea, momentan am început cu multiplexorul)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Primu lucru care il fac cand plec cu masina e sa opresc start&stop :d. Daca as putea sa il fac sa nu se mai activeze automat, as fi cel mai bucuros. La GPL, 0.5 litri economie este insesizabil. Iar in modul eco nu am mers mai mult de 1km.

                            Comment


                            • se plang haterii de serviciu
                              eu am S&S si sincer o consider o imbunatire foarte utila
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • Salut t0rquemada, de unde ai luat multiplexorul si cate parale?
                                Last edited by tase-tase; 15 February 2016, 00:19.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google