Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Haideti sa va "incurc" cu o intrebare : Stie cineva cu ce becuri stok vine Loganul ?
    Mi-au ramas 2 becuri Osram Original Spare Part de 12/55w de la vechea masina.
    Sunt mai bune sau "la fel de bune" ?
    Attached Files
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • H4 .

      Comment


      • Adica H7 nu se potriveste pe Logan.
        Ai nevoie de H4 cel cu 2 faze.
        sigpic

        Comment


        • Nu asta voiam sa aflu, iar vina e numai a mea, ca nu m-am exprimat eu limpede.
          Uitati de H4, H7 si etc.
          Banuiesc ca sunt de 12v55w
          Voiam sa aflu cam pe unde se afla becurile stok comparativ cu alte becuri aflate pe piata gen :
          OSRAM ORIGINAL
          OSRAM NIGHT BREAKER
          Philips X-treme Vision
          Philips X-Treme Power
          etc
          aaaaa banuiesc ca foto v-a dus in eroare unde scrie H7. Asta am gasit-o la repezeala pe net ca sa fie mai usor sa intelegeti la ce becuri ma refer. Eu le am H4
          Last edited by Bazilman; 18 January 2014, 15:13.
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Difera numai culoarea wati sunt aceeasi 60/55 w
            Eu le-am schimbat tot cu Osram allseason ceva mai galbene.
            sigpic

            Comment


            • Exista vreo posibilitate sa fie afisate mai multe informatii, in acelasi timp, de catre computerul de bord? Exemplu:ceas + consum mediu sau ceas + temperatura exterioara etc.

              Comment


              • Cand se face PRIMA revizie la motorul de 1.2 gpl, la 20 000 km sau mai devreme?

                Comment


                • BAZILMAN, standard cred ca sunt osram normale.
                  Dan Eugen, revizile se fac la acelasi interval, nu ai revizie de rodaj. daca ai tu placere, poti schimba ulei si filtru la 5-10 000 km, dar sa faci revizia la 20 000 ai masinii (asta ca sa nu ai probleme la garantie). Nu cred insa ca ajuta cu ceva.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • @Dan Eugen 20000KM sau 1AN.
                    @Crs. Sandel NU
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Intrebare:
                      la prima revizie, masina fiind in garantie , in afara de ulei si filtre, trebuie platita si manopera?
                      Intreb deoarece un unchi de-al meu la un peugeot 308 ,a platit doar consumabile, fara manopera,deoarece i s-a spus ca masina e in garantie.
                      Multumesc!

                      Comment


                      • La Dacia se plateste si manopera

                        Comment


                        • Eu nu am auzit sa nu se plateasca manopera chiar daca masina este in garantie.
                          Poate in cazul in care se schimba o piesa in garantie atunci nu este normal sa se plateasca manopera
                          sigpic

                          Comment


                          • Poate aveau ei vreo oferta la peugeot, manopera inclusa daca iei uleiul lor sau ceva. Intretinerea n-are treaba cu garantie ca acoperire de costuri.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • normal ca platesti manopera la revia 1.NU am platit nimic atunci cand am schimbat o conducta de AC,MASINA fiind in garantie.
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Originally posted by micutzu666 View Post
                                normal ca platesti manopera la revia 1.NU am platit nimic atunci cand am schimbat o conducta de AC,MASINA fiind in garantie.
                                De ce ai schimbat conducta? Ce-a avut?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google