Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi asa e si la mine, mersi mult.

    Comment


    • multumim stoicanu pentru test, deci cam in 10 minute si 4-5 km,ajunge de la 7 grade la 81, asta cand afara sunt 3 grade
      presupun ca este valabil si la loganul de 1,2
      sa intelegem ca dupa primii km parcursi,si cam 10 minute, putem urca in ture motorul linistiti, nu?

      Comment


      • Ideea e ca la ulei cresterea temperaturi este mai lenta.
        sigpic

        Comment


        • Ai sesizat ca pe ploaie, cand este umiditate, masina consuma mai mult in aceleasi conditii de mers?

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            [ATTACH]492220[/ATTACH][ATTACH]492222[/ATTACH][ATTACH]492223[/ATTACH]
            Asta e rezultatu.
            Masina nu a stat pe loc a parcurs cam 4-5km


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Frumos rezultatu, pacat ca nu mai vedem navi, ar trebui un telefon ( tableta ) transparenta ( ? )

            Comment


            • Doar nu sta cu telefonul in dreptul navigatiei mereu. A tinut telefonul in dreptul navigatiei ca sa evidentieze timpul in care se ajunge la temperatura de 80 grade.
              Last edited by Crs. Sandel; 23 November 2014, 11:49.

              Comment


              • Originally posted by vasile.23 View Post
                Ai sesizat ca pe ploaie, cand este umiditate, masina consuma mai mult in aceleasi conditii de mers?
                Acest lucru este valabil pentru orice motorizare.

                Comment


                • ce se poate face la loganul 2 pentru a avea temperatura apei? Daca lasam diagnoza legata permanent in mufa, va consuma curent. Ce solutii ar mai fii?
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Nu consuma mare lucru interfata aia cu ELM bagata in mufa de diagnoza asta nu ar fi o problema consumul de curent, citeva zeci de mA, cam 20-30 mA
                    Misto e cu un HUD sa vezi datele transmise de ELM luate din CAN-ul masinii.

                    Comment


                    • o interfata in comparatie cu o alarma? ce consuma are de exemplu o alarma fata de interfata obd?
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • Nu prea poti compara lucruri diferite, o alarma consuma diferit in functie de starea in care se afla, stand-by consuma mai nimic, asa si un RCD in stand-by consuma acolo citiva mA, 1-2 mA pentru memoria posturilor. Si astea consuma chiar si cu cheia scoasa, tot timpul ia mA aia...
                        Interfata ELM oricum ia curent decit cind pui contactul, cind ai oprit motorul nu mai consuma nimic, asa ca chiar nu inteleg de ce iti faci probleme cu consumul interfetei.

                        O alarma sau un RCD au alimetare si cu +12 V permanent si cu +12V dupa contact ( pentru etajele de putere ), interfata se alimenteaza decit cu +12V dupa contact, ai scos cheia gata, i-ai taiat oxigenu`, nu mai consuma nimic
                        Last edited by bogdan_cr; 23 November 2014, 13:17.

                        Comment


                        • eu as vrea sa cumpar o interfata sa o las permanent in mufa si sa ma conectez cu telefonul de fiecare data cand vreau sa vad temperatura apei, dasta imi tot fac probleme... mi-e sa nu ma lase fara baterie.
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • A mea sta de o luna conectata am uitat de ea.
                            Lucreaza numai atunci cand ai prima pozitie la cheia de contact activa
                            sigpic

                            Comment


                            • vazusem ceva la streulea, cum ca ar consuma chiar si fara contact, pentru ca am vazut ca ledul sta aprins in permanenta aprins
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Interfata citeste datele de pe CAN decit cu cheia in contact, aia de care vorbesti tu o fi avind un Led pus pe +12V permanent, il scoti daca crezi ca-ti omoara bateria 10 mA cit suge Ledul ala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google