Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am valoare frate!!!!!

    Absolut nicio diferenta))))
    Last edited by Cezar; 2 January 2015, 13:47.

    Comment


    • Deci ideea care se retine este sa ne ferim de x52 alb cu numere de BZ, eu care trec foarte des prin zona o sa le fac loc ala toti astia ... sa se duca ... stiu ei unde ...

      Cezar, citro, ati punctat perfect ceea ce ati avut de spus, eu n-am mai intervenit v-am lasat pe voi, ati spus mai bine decit as fi spus eu, +10 de la mine !

      Comment


      • Stati acasa mai bine

        Comment


        • Consum Logan II 1.2 16v

          Sorry, we couldn’t find that page

          Nu te mai chinui cu saraca masina
          O omori degeaba si nu ai nici o satifactie.
          Ca sa mergi in sigurantza si nici atunci 100% cu viteza mare trebuie sa conduci pe un drum adecvat si o masina pe masura.
          Asta ca sa nu fie implicate si alte persoane nevinovat in eventualitate unui esec.
          Exemplu il ai mai sus
          Nu este unul pozitiv dar este mai sigur decat cea ce faci tu.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Last edited by stoicanu; 2 January 2015, 15:20.
          sigpic

          Comment


          • Una e sa fii vitezoman,racer alta e sa fii cocalar,costorar etc n-are treaba una cu alta


            Stoicane: hai ca trage balena,ce motor are ?
            Last edited by Allyn_y; 2 January 2015, 16:19.

            Comment


            • 3.5 v6
              Nu e masina de Race


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Allyn_y View Post
                Una e sa fii vitezoman,racer alta e sa fii cocalar,costorar etc n-are treaba una cu alta


                Stoicane: hai ca trage balena,ce motor are ?
                Hahahaha... Tu pui un clip cu un rrom infect ce a vandut terenul pe care l-a muncit bunicul sau? Ala nu doar ca-i cocalar, insa este gonoreea societatii!
                Cocalarismul este fix jem'enfiche-ismul: Am experienta, stiu, ma pricep, pot (desi nu am cum, pt cs am experienta cat o gaina). Si numim ultimul rand: am talent!

                Nea micutzule: rolul forumului este sa si educe. Sa deschida discutii si polemici constructive. Pt date pur tehnice exista site-uri dedicate. Ba mai mult, eu as incrimina lipsa de interventie in corectie! Toleranta pt astfel de lucruri trenuie sa fie cat mai mica!
                Si nu, nu e vitezoman, e doar un pusti cum am fost toti, ce am crezut ca suntem smecheri. Realitatea era ca "valoarea" noastra era echivalenta cu o ceapa degerata!
                Cine-invitezoman si cu cohones, sa se duca pe pista.
                Cine are cohones sa mearga la un concurs intr-o parcare.
                Ca poate dai pe sosele de unul ca mine justitiar, ce te baga intr-un sant si face in asa fel incat sa para ca tu esti de vina si sa si platesti vreo 20 de ani.
                Sau, sa manipuleze situatia incat sa ai cazier. Si asa, te-am ars pe viata!

                Comment


                • Micutzule:se pare ca nu..oricum lasă prostiile astea cu consumul,acum suntem la ora de cultură civică da??
                  Deci unde rămăsesem? Aa da..Hassero dc nu respecti regulile de circulație de acum ii spun mamei tale să te urecheze !!clar??

                  ps: și când ai timp treci pe la Titi Aur să iei niște lecții de condus preventiv,defensiv etc [emoji121]


                  Trimis de pe al meu Karbonn A5s folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Auzi justitiarule, chiar as vrea sa te vad facand asta.
                    1 la mana atat timp cat nu te am stanjenit cu nimic in trafic nu vad care e problema ca te depasesc si cu 200 si cu 300 si alti 10 dupa tine?
                    2 la mana nu cred ca ai fi atat de prost sa-ti risti si tu viata doar ca sa dovedesti ce? Ca esti mai bun ca mine sau ca altu'?
                    Vezi-ti nene de treaba ta acolo in trafic, nu e problema ta ca te depasesc sau ca tai curbele atat timp cat eu m am asigurat si din fata nu vine nimeni.
                    Sunt satul de lectii de condus date de la soferi care cred ca daca au nu stiu cati ani de permis au si o vasta experienta.
                    Eu in 20 de mii de km si 7 luni am invatat multe, am facut multe cu cele cateva masini pe care le am condus, m-am dat de fund cu loganul si pe ud si pe uscat si cu si fara frana de mana, si la 80 la ora, si la 50, stiu si ce pot franele, si acceleratia si cand sa ma bag in depasire si cand nu.
                    Si da, am avut parte si de 2 accidente, nimic grav, niciunul din cauza mea.
                    Primul eram cu peugeotul, era noapte, aveam 100 pe drum european si un caine mi-a sarit din scurt in fata. Am apucat doar sa strang volanul si sa pisc putin frana. Cainele a murit pe loc si a ramas infipt in bara. Pagubele au fost minime, bara lipita cu caldura in 2 zone si revopsita.
                    La al doilea eram tot cu peugeotul in Bucuresti, la iesirea din rond o desteapta cu tico mi a taiat calea si mi a hrajait bara din fata, a iesit negreala de pe bara cu acetona.
                    Cam atat.
                    Last edited by hasserro; 3 January 2015, 01:54.

                    Comment


                    • eu zic ca e mai bine de 25 la suta, aproape spre 30 la suta cu cat crestem in cilindree ...dar nu vreau sa zic nimic de consumuri ca imi pun gpl-istii in cap .... "Unii au consumuri de le da benzina afara din rezervor"

                      Comment


                      • Cand o sa te faci mai mare, o sa intelegi ca nu tehnica de "pilotaj" e cheia, ci maturizarea psihica. Acum nici par la cur nu ai, deci stai linistit ca drumul pe care tu abia ai apucat sa mergi, altii deja se întorc pe el.
                        Cred ca s-a ajuns destul de departe cu offtopicul, prin urmare, as aprecia daca s-ar reveni la subiect.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • [QUOTE=t0rquemada;1640765]@Tinuletz> Alea sunt consumurile oficiale declarate de Dacia, evident în viața reala mai cresc, în plus mașina cu GPL e mai grea.[/QUOTE


                          Stiu si eu asta torq ca am avut gpl pe masina 6 ani si stiu care e SPILUL ,e pt cei care sunt gpl-isti, ca anunta niste consumuri de te da pe spate si plus de asta nu arunca unul vreo vorba despre faptul ca indicatorul de benzina numai indica corect shi o ia razna ( am 3 colegi de serviciu, carora le arata doar pompa si atunci cand isi pun benzina in rezervor se actualizeaza cu ce era inainte si apoi iar incepe sa scad liniutele desi el merge pe gpl )

                          Comment


                          • Originally posted by hasserro View Post
                            Auzi justitiarule, chiar as vrea sa te vad facand asta.
                            1 la mana atat timp cat nu te am stanjenit cu nimic in trafic nu vad care e problema ca te depasesc si cu 200 si cu 300 si alti 10 dupa tine?
                            2 la mana nu cred ca ai fi atat de prost sa-ti risti si tu viata doar ca sa dovedesti ce? Ca esti mai bun ca mine sau ca altu'?
                            Vezi-ti nene de treaba ta acolo in trafic, nu e problema ta ca te depasesc sau ca tai curbele atat timp cat eu m am asigurat si din fata nu vine nimeni.
                            Sunt satul de lectii de condus date de la soferi care cred ca daca au nu stiu cati ani de permis au si o vasta experienta.
                            Eu in 20 de mii de km si 7 luni am invatat multe, am facut multe cu cele cateva masini pe care le am condus, m-am dat de fund cu loganul si pe ud si pe uscat si cu si fara frana de mana, si la 80 la ora, si la 50, stiu si ce pot franele, si acceleratia si cand sa ma bag in depasire si cand nu.
                            Si da, am avut parte si de 2 accidente, nimic grav, niciunul din cauza mea.
                            Primul eram cu peugeotul, era noapte, aveam 100 pe drum european si un caine mi-a sarit din scurt in fata. Am apucat doar sa strang volanul si sa pisc putin frana. Cainele a murit pe loc si a ramas infipt in bara. Pagubele au fost minime, bara lipita cu caldura in 2 zone si revopsita.
                            La al doilea eram tot cu peugeotul in Bucuresti, la iesirea din rond o desteapta cu tico mi a taiat calea si mi a hrajait bara din fata, a iesit negreala de pe bara cu acetona.
                            Cam atat.
                            Pai ia hai tu gusterica in Bucuresti sa-tindau tractorul cu cracii in sus si sa si ajungi sa platesti pt asta.
                            Tu crezi ca eu n-am vazut dintr-astia zmei ca tine?
                            Stii ce i-am facut unuia ca tine, zmeu? I-am lovit masina in parcare intr-un mall.
                            Stii ce face acum? Asteapta acceptul de plata pt dauna.
                            Estimes ca-l va avea in 8 luni. Si cred ca pot sa-l duc lejer in 12.

                            Invata sa fii politicos in trafic ca poate dai de dracu: ori mori, ori primesti corectii!

                            Comment


                            • Originally posted by hasserro View Post
                              Auzi justitiarule,
                              Vezi-ti nene de treaba ta acolo in trafic, nu e problema ta ca te depasesc sau ca tai curbele atat timp cat eu m am asigurat si din fata nu vine nimeni.
                              Astia crezi ca de prosti au facut legi? Linia continua au facut-o de drag? Taie tu curbele pe circuit cumetre,nu pe drumurile publice unde circula si oameni care merg regulamentar.

                              20k km in 7 luni? ) Ai greșit-o rău cu afirmatia asta. Instructor auto sa te faci!

                              Ai grijă la copacii de pe marginea carosabilului.
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment


                              • ...asta DA consum...de "tastatura"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google