Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oricum...niste consumuri exagerate de mari. Trebuie sa mergi cu usurelul ca altfel sare de 12 lejer ! Dupa ce... ca masina consuma mult, este si lesinata. Nu stiu cum poti sa alegi un 1.2 vs 0.9 ? cat de mare sa fie diferenta? Pe vremea cand mergeam pe benzina, am facut 720 km afara, mers regulamentar si fara graba cu 40 l. 5.6-6%...viteza maxima a fost de 110, septembrie.
    Last edited by Andyno; 29 January 2015, 01:37.

    Comment


    • La 1700km ai masinii, de la ultima resetare imi arata consum 8.4 (mers exclusiv in Bucuresti, 70% din timp intre orele 18-20:30)

      Comment


      • Poate spune cineva cat consuma dacia 1300 ?


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Dacia 1300, drum extraurban, 90 km/h, consuma cam 5l/100 km. Asta mi-a spus un vecin de la tara. Alt vecin, mi-a zis ca mai consuma cam 7 l/100 km in localitate, caci mergea cu tr1, 2, drumuri scurte etc. Lumea in general si-au pus gaz, si acum se bucura de economiile facute.

          Comment


          • Consum Dacia 1310 - Extraurban 6 litri/100Km, Urban 9-10 litri/100Km.

            Comment


            • Cate kg are dacia 1310? are 950 parca.

              Motoare: 1397 cmc cu 63 cp, 1289 cmc cu 54 cp, 1.4 cu injectie monopunct Bosch de 62 CP

              Comment


              • Originally posted by Ampt View Post
                Consum Dacia 1310 - Extraurban 6 litri/100Km, Urban 9-10 litri/100Km.


                extraurban ia sub 6 daca mergi cu maxim 90, iar in orash e cu cantec , doar vara vezi putin sub 10, in timp ce iarna tinde spre 13+ (benzina) la cele pe carburatie , in schimb la injectie mai poti scade 1 litru!

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  ai uitat sa spui de cei 4 oameni de 120 kg fiecare + nisipul din portbagaj ...
                  Doi oameni la dus, 3 la intors, cateva cutii si un geamantan in portbagaj.

                  Comment


                  • vedeti ce evolutie......sa traiasca petrolistii......
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Multumesc de raspunsuri.



                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • La un drum pe autostrada a 2, am scos un consum de 5,2 l/ 100 km, 2 persoane in masina, plus bagaje, mers lejer, sub suta ca nu ma grabeam deloc

                        Comment


                        • Pai vezi? Eu consum iarna in Bucuresti 8-8.5% si afara 5.5%
                          Cel mai mic consum a fost de 5.1% pe DN1 cu 70km/h in localitati si 100-110 in rest (masina avea in jur de 200km)

                          Comment


                          • Te penalizeaza cutia la 1.2 la viteza mai mare pt ca sunt treptele scurte si motorul sta in ture mari.

                            Cel mai mic consum pe 50 de km in afara a fost 4.8% cu 4 oameni in masina dar hai sa fim seriosi, ca sa scoti consumul asta trebuie sa fii cel putin plictisit de viata... Eu am facut-o de proba si n as mai avea rabdare sa merg asa inca o data.
                            Last edited by hasserro; 30 January 2015, 13:40. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by Bizo View Post
                              Pai vezi? Eu consum iarna in Bucuresti 8-8.5% si afara 5.5%
                              Cel mai mic consum a fost de 5.1% pe DN1 cu 70km/h in localitati si 100-110 in rest (masina avea in jur de 200km)
                              Bizo, ce consum instant ai la 100 km/h ?

                              Comment


                              • Consum mediu, perioda decembrie -februarie, aproximativ 2250 km, viteza medie 28,2 km/h, 7,2 l/100 km. Asta vara am avut pe 4000 km, consum mediu 6,3 l/100 km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google