Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vara trecuta (iulie - octombrie) am avut consum mixt 6,2 l/100 km pe 6000 km.

    Comment


    • Date legate de consum azi dimineata(primele 4 poze), in oras vreo 300 de kilometri

      Date legate de consum in aceasta seara(ultimele 4 poze):
      - 4 persoane, portbagaj plin
      - ruta: Buc - Naeni - Pietrosele(de aici am mai pus 20 de litri de vin) - Buzau - Maracineni - Platoul Meledic(am urcat si coborat pe drum nepietruit, am pierdut mult la viteza medie si la consum) - Berca - Manastirea Ratesti - Cislau - Siriu - Valenii de Munte - Bucuresti.

      Multumit de motor si de consum.

      Tineti cont ca acest consum e obtinut parcurgand mai multe tipuri de drumuri: drumuri europene, drumuri judetene si comunale, serpentine(Ciuta, Baraj Siriu) si drum pietruit cu serpentine si inclinari destul de mari(nu stiu in procente )
      Attached Files

      Comment


      • De ce ai ECO aprins? La 1.2 stiu ca nu e activ.

        Comment


        • @igor06: Sunt colegi care şi l-au activat.

          Comment


          • Decat sa activezi eco la 1.2 mai bine mergi pe jos.

            Comment


            • Sunt situatii in trafic in care s ar putea activa eco la 1.2 si nu ar fi diferenta la puterea motorului, dar probabil s ar vedea diferenta la consum
              Gen trafic aglomerat la ore de varf in buc, sau mers constant pe drum judetean sau national la 90-100-110

              Comment


              • Eu nu am sesizat nicio economie la mers constant extraurban cu eco activat, apare doar o lentoare suplimentara in accelerație.

                Personal, nu prea-i vad rostul pe 1.2. L-am montat pentru ca era ieftin si am vrut sa experimentez.

                Comment


                • La mersul bara la bara, e bun modulul eco.

                  Comment


                  • Eu am incercat eco pe 1.5 dci de 75 si chiar si pe ala era enervant.

                    Comment


                    • Originally posted by igor06 View Post
                      De ce ai ECO aprins? La 1.2 stiu ca nu e activ.
                      Eco e aprins pentru ca ultima data am mers in oras si a fost activat. Pozele cu eco sunt realizate ieri dimineata. Cum am plecat, l-am dezactivat, deci cei 530 km au fost parcursi fara a tine ECO activat

                      Comment


                      • Mai urcai tu la siriu cu eco activat la toamna )

                        Comment


                        • Stiu. Sau mai ales la Meledic )

                          Comment


                          • Si cum se activeaza eco pe versiunea 1.2?

                            Comment


                            • Scoti butonul fals, pui unul functional de Logan si gata. Cablurile le ai acolo.

                              Comment


                              • Originally posted by hasserro View Post
                                Mai urcai tu la siriu cu eco activat la toamna )
                                punea pasagerii sa impinga la masina si urca lejer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google