Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oti reclamatie la reprezentanta si VC. Daca cu cele doua entitati nu te intelegi, chemi televiziunea si faci un show de zile mari, sa vezi apoi cum se misca mai cu talent. Acum cativa ani, un constantean a reclamat rugina la Antena1 si apoi s-au ocupat cei de la dacia de tot lotul printr-un OTS.

    P.S Dacia ar trebui sa faca masina din fibra de stical/plastic ca sa numai aiba ce sa rugineasca.

    Parca imi pare rau, ca nu am luat ford fiesta sau clio, cu problemele astea de rugina.
    Last edited by aris86; 5 February 2015, 10:06.

    Comment


    • Sa ajungi sa dai pe un Logan II 12750 de euro si sa stai cu teama ca sunt sanse destul de mari ca in mai putin de un an sa ruginesca nu e normal! mai strangi 1-2 mii de euro si cumperi cu totul altceva!!(Kia , Hyundai, Citroen) eu prefer sa am mai putin spatiu in spate dar sa stiu ca nu voi avea probleme cu rugina garantat vreo 5-6 ani.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Fara sa transform topiul intr-un VS,
        nu stiu cum se mai comporta Hyundaiu' la ora actuala, insa modelele din 2006-2008 (Accent, SantaFe, Tucson) au fost praf si pulbere d.p.d.v. al fiabilitatii, le juca loganu' la pitici la capitolu' asta.
        E adevarat ca nu faceau rugina...dar cam atat.

        Comment


        • Am ridicat si eu un cheder si am observat aceeasi problema. Rugina este de la cheder nu de la tabla masinii. Problema e ca sigur o sa se extinda. Nu se gasesc niste chedere mai bune care sa nu rugineasca dupa cateva luni ?

          Comment


          • Cred ca o sa verific si eu si o sa merg sa le dau cu chederul de la masina in cap celor de la dacia, sa-l schimbe. E inadmisibil ca o masina de cateva mii de euro sa inceapa sa rugineasca.

            Apropo am pus un cheder de Dacia 1300 la motor si nu a ruginit, alea cum naiba rezista si astea din 2013/2014 sunt toate o apa si un pamant.

            Comment


            • Cum spanac rugineşte chederul de cauciuc? Dacia combate legile chimiei. )
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • cred ca se refera la insertia aia de tabla din el, colegii.
                da' insertia aia daca e inglobata integral in cauciuc, n-are cum sa rugineasca, doar daca e in contact cu exterioru' / tabla masinii.

                in concluzie, parerea mea ca NU e de la insertia din cheder.

                nici macar insertia de rigidizare a lamelelor stergatoarelor nu rugineste, e la fata vazuta...si aia ia contact cu toti "balaurii".

                Comment


                • Poate mai postează cineva poze lămuritoare ca sa înțelegem daca e de la cheder or ba.

                  Oricum, indiferent care-i originea, se poate extinde.

                  Comment


                  • De unde se poate cumpara ceara lichida?

                    Comment


                    • Deci se poate extinde

                      Ti prego! Pentru poze foloseste DOAR Calea Corecta!

                      Merci!
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 5 February 2015, 14:46.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ce finisaje acolo, parca au lucrat pe intuneric.

                        Comment


                        • Dacia reinventeaza chimia, la ei si cauciucul rugineste.

                          Comment


                          • Originally posted by cristiboerica View Post
                            Ce finisaje acolo, parca au lucrat pe intuneric.
                            [emoji23] nu mai pot [emoji81]
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • E bine ca mai putem sa facem haz de necaz.
                              La primele semne de rugina imi venea sa o arunc in Dambovita, la urmatoarele m-am linistit. Acum convietuim, eu si rugina.

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                [emoji23] nu mai pot [emoji81]
                                Macar ai scapat de problema ruginei. Si in 2014 rugineste, mai ceva ca in 2008.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google