Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aris86 mai fa o reclamatie la VC, atasaseaza toate interventiile facuta la masina , cu copii dupa facturi, ataseaza si refuzul....si da-le in cap.....chiar la scartaitoare ma gandeam, atuncea ei trebuiau sa sigileze la loc chederul, cand ma duc in revizie eu sigilez totul... si asa se uitau ciudat la mine ca aveam inchidere......mama lor de nesimtiti....aveam o presimtire aris86 ca asa o sa fie......
    Last edited by Oti; 12 February 2015, 09:53.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Problema este ca la interventiile in garantie nu prea mi-au dat nimic la mana, doar am semnat niste acte, dar exista reclamatie scrisa la VC si convorbirile inregistrate.

      Comment


      • Sincer, am calcat in cateva service-uri dacia si da, multi sunt tufa si habar n-au ce fac, dar am observat ca in orasele mici cei de la service-urile dacia sunt foarte amabili si fac o treaba ok. Eu de multe ori merg la Turda sau Medias pentru revizii. Se comporta foarte ok cu clientul si chiar fac treaba unii. Incercati daca aveti posibilitatea la un dintr-un orasel din zona voastra. Eu unul m-am saturat de reprezentanta Dacia din cluj. Sunt prea tufe si habar n-au ce fac...vin bota si pleaca bota.

        Comment


        • Recomand reprezentanta Dacia din Orastie, personal calificat, amabil si preturi mici.

          Comment


          • Recomand si eu reprezentanta Dacia din Dr.Tr.Severin. Amabili, saritori si lucreaza bine

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              Problema este ca la interventiile in garantie nu prea mi-au dat nimic la mana, doar am semnat niste acte, dar exista reclamatie scrisa la VC si convorbirile inregistrate.
              Acum am ajuns si eu acasa cu "gargaritza" au terminta de revopsit capota,cat despre mentiuni in carte de service au trecut fara nici o problema(fara comentarii ca, in trecut)
              Cel putin la mine sunt morcovitii de cand cu ANPC si astepta raspunsuri pozitive cand sunt sunat....)
              Urc acum cateva poze pe My Ride cu lucrarea!
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • O sa le zic si eu azi sa treaca totul in carte, caci altfel o sa le fac reclamatie pe tema asta.

                Comment


                • Oricum de buna voie nu cred ca,fac ceva......fara taraboi la cata nesimtire este acolo!
                  Legat de ANPC vez ce ati spun si porma actioneaza ...

                  Este doar unu paragraful incercuit, daca citesti toata carticica ai sa vezi ca nici trusa de securitate(pack security) nu este complecata desi am platit 40 euro pe ea .......dar te las sa citesti ) cand ai timp ce ar trebuii sa contina !
                  Attached Files
                  Last edited by bobbyred; 12 February 2015, 17:08.
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Am fost azi la constatare. Am primit si un raspuns de la garantii: "Fiindca este tinuta afara, la orice masina chederul rugineste". In fine no comment. Masticul probabil il vor inlocui si vor vopsi zona adiacenta. Pentru cheder, posibil sa apelez la ANPC.
                    @Oti, masina este tinuta afara, de aia ti-a ruginit chederul .

                    Comment


                    • ce treaba are statul afara cu ruginitul? de ruginit rugineste si daca sta afara si daca sta in garaj. sau in garaj nu o exista oxigen si umiditate?

                      Comment


                      • In curand va vor raspunde ca si masina rugineste ptr ca o tineti afara. Si blocu' de lumini moare ca il folositi, vopseaua sare ca o spalati...
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Daca garajul nu este aerisit cum trebuie masina va ruginii mai repede decat daca ar fi stat afara.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • asta am vrut sa spun dar am zis ca nu mai are sens. trebuie facut cu cap si garaju asta

                            Comment


                            • Ce a postat bobbyred din contractul de garantie este bine de tinut minte, "completarea completa a rubricilor din fisa de intretinere si garantie si carnetul de garantie....." vad ca se lega de orice amanunt.....chiar daca tot ei au lucrat la masina cu o zi inainte......cand intrati pe poarta reprez Dacia trebuie sa va umpleti de hartii doveditoare, (proces verbal, nota de constatare...etc semnate de ambele parti) si poze facuta inainte si dupa lucrare....cred ca este bine sa mergi cu un prieten, pentru a fi un martor in caz ca se ajunge la proces.....ce am ajuns....e jale mare.
                              Attached Files
                              Last edited by Oti; 12 February 2015, 22:20.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                vopseaua sare ca o spalati...
                                V.C......... "pe viitor aveti grija unde o spalati masina!"


                                OTI

                                Bine punctat, asta trebuie procedat cu asemenea oamenii , da chiar se leaga de orice numai sa nu ati acorde garantia pe care trebuie .
                                Ba,din contra daca ati fac eceva pe garantia asta de mizerie porma ati spun pe un ton gen reprosi ca vezi doamne este de vina ,dar hai fie acum ti-o repar.


                                Aris86

                                Ai aplicat, ce ti-am comunicat (V.C)?
                                Last edited by bobbyred; 13 February 2015, 00:19.
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google