Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by pippen View Post
    Citind ce probleme au unii dintre voi cu rugina, am profitat si eu de vremea frumoasa de afara sa-mi verific masina.
    Am avut surpriza sa gasesc rugina la portbagaj, exact langa chederul de jos pe interior.
    Daca imi trimite careva indicatii pe privat cum sa uploadez si poze(nu ma descurc) , am sa le pun.
    Masina e de la sfarsitul lunii Mai 2014.
    Sub masina nu m-am uitat, dar acum am emotii...
    Din ce spui tu, înțeleg ca si la tine a ruginit chederul. Oricum ar fi, du-te la reprezentanta si fa putin scandal.

    Comment


    • vezi ca chederul "a fost lipit" ,gata, nu mai este in garantie daca te-ai uitat la el.....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • La mine la hayon este deslipit, dar nu a ruginit inca. Azi ma pregatesc de o reclamatie la ANPC, e culmea nesimtirii, numai dai de consultant la VC sa motiveze refuzul inlocuirii.

        Comment


        • Tipic Dacia,la fel si daca solicitii sa vorbesti cu un superior de la V.C ,la fel ati vor spune ca,nu este acolo,ori nu are program .......
          ANPC si daca intre timp te cheama la service ai grija ce vorbesti la telefon cu ei......anexeaza la declariatie discutia ta
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Originally posted by fallax View Post
            Din ce spui tu, înțeleg ca si la tine a ruginit chederul. Oricum ar fi, du-te la reprezentanta si fa putin scandal.
            La mine e langa cheder. Nu am umblat la cheder, sa-l dezlipesc sau ceva de genu..

            Daca nu se vad pozele, se regasesc la mine pe cont(user) si se pot accesa.

            Ps: Imi cer scuze dar chiar sunt paralel si perpedincular la asa ceva.
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 18 February 2015, 09:08.

            Comment


            • si la mine este chederul ruginit, ce ati facut? V ati dus sa-l schimbati pe garantie? S au schimbat?
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Deocamdata mi-au refuzat schimbarea pe garantie. Urmeaza sa le fac reclamatie la ANPC. Se pare ca este o boala cronica la dacia, ruginirea chederului.
                @pippen: a ruginit bine loganelul tau, din pacate
                Last edited by aris86; 16 February 2015, 19:30.

                Comment


                • eu l-am vazut de cand am cumparat masina, dar nu prea l am bagat in seama, dar cand vad ca toata lumea are aceasta problema m-as duce si eu sa vad ce zic cei de la dacia din reprezentanta.
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    Deocamdata mi-au refuzat schimbarea pe garantie. Urmeaza sa le fac reclamatie la ANPC. Se pare ca este o boala cronica la dacia, ruginirea chederului.
                    @pippen: a ruginit bine loganelul tau, din pacate

                    Maine ma duc sa vad ce zic cei de la reprezentanta desi nu stiu cum ar fi mai bine : sa trimit mail la VC si ma trimit apoi ei la constatare sau sa merg direct la reprezentanta si se ocupa ei mai departe ?

                    Comment


                    • Eu zic sa mergi direct

                      Comment


                      • Update: Mi s-a aprobat inlocuirea chederelor pe garantie, asa cum ar fi fost normal. Dar la Dacia, trebuie sa faci un pic de scandal ca sa iti castigi drepturile.

                        Comment


                        • Bravo!
                          Nu numa' la dacia...asa e cu toate-n romanica, nastere grea peste tot!

                          Comment


                          • @aris86 : sa speram ca astea noi nu vor mai rugini, daca ruginesc si astea inapoi cu scandalu pe ei ...
                            Eu pun pariu cu tine ca peste un an vor fi la fel de ruginite poate mai rau ...ce sa-i faci, ghinion !

                            Comment


                            • E ca atunci cand te opreste politia, daca te dai jos cu fente si figuri in cap ca vezi Doamne cine esti tu si ca de fapt n-ai gresit nimic si ca toti sunt prosti, ghici ce: ti-o iei de nu te vezi ! Experimentat pe pielea mea, mers cu 120 km/h la iesire din Craiova ( in localitate ) si oprit de politie. Am recunoscut ca am gresit, cu capul in pamant, mi-au dat amenda ca n-aveam centura ( asta s-a intamplat acum cativa ani, am avut foarte putine interactiuni cu politia, spre norocul meu ). Am mers pe contra-sens pe o strada ( pe prostia mea ca s-a schimbat de curand si eram obisnuit sa merg toata viata pe strada aia ) am recunoscut am gresit si mi-a dat un avertisment.
                              Asa e peste tot, daca te duci cu fente ca stai prietene ca tu esti prost si eu destept - vei fi tratat corespunzator ! Multi din ce am vazut habar n-au sa vorbeasca si va duceti direct pusi pe scandal si cearta cu aere de superioritate. Veti primi o reactie pe masura agresivitatii voastre, peste tot !

                              Comment


                              • Te corectez, daca la DACIA mergi si vorbesti frumos, esti luat de PROST.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google